• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Εντυπωσιακά 3D DOS games με Software Rendering

Leon

RetroNuts!
Αντιδράσεις
803
A ναι; Δεν το γνώριζα ότι ήταν software rendered, δεν τα έχω παίξει καθόλου. Για τον Crammond τι να πω; Μάλλον τέλος εποχής με το κλείσιμο της Microprose. Πάντως η συνεισφορά του με παιχνίδια σαν το Sentinel, το Revs, το Stunt Car Racer, τα Grand Prix, έχει κερδίσει θέση στο hall of fame. :)

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
1.169
[video=youtube;O3Gq-Ggmv4E]

Network Q RAC Rally Championship (Magnetic Fields)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
602
Καταρχας: SOS! παω να κανω παραθεση το μηνυμα και μουβγαζει ολα τα ελληνικα γραμματα σε html code!!

Leon είπε:
Action Adventure: Little Big Adventure 2

Η software engine του μπορεί να ρεντάρει πολύ περίπλοκα περιβάλλοντα για το 1997 αλλά όχι σε πραγματικό χρόνο οπότε η κάμερα ενώ μπορεί να αλλάζει γωνίες δεν μπορεί να κάνει travelling. Μοναδική περίπτωση νομίζω. Ο κόσμος, η αισθητική τα πάντα είναι πραγματικά υπέροχα οπότε αξίζει να ασχοληθεί κανείς μαζί του παρά τον πολύ προβληματικό χειρισμό.
Θυμαμαι οταν επαιζα αυτο το παιχνιδι και βαριομουν απο το πολυ περπατημα, ειχα τη διαστροφη να παταω συνεχεια το Enter (το οποιο κεντραρει την "καμερα" πισω απο τον Τουινσεν) με αποτελεσμα να φανεται σαν η "καμερα" να τον ακολουθει οσο περπαταει (αντι scrolling :p )

Σαν πρωτογονο Tomb Raider!

Leon

RetroNuts!
Αντιδράσεις
803

1@Nemo[/USER]

To πρώτο ούτε που το γνώριζα, το δεύτερο από τη θρυλική Magnetic Fields το είχα ξεχάσει τελείως. Νομίζω ότι ήταν καλό παιχνίδι πάντως. Πολύ καλά ευρήματα.

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.456
Magnetic Fields...αλλο ενα αγαπημενο software house που χαθηκε αδικως

Μπλουζα