Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

Εγκλήματα

Το θέμα είναι ο ΑΝΤ1 τι λέει. Για να δούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Eκπλήσσομαι, γιατί μόλις ανακοίνωσαν μεγάλο αριθμό αμερικάνικων σειρών για να παίζουν 00:00 με 01:00 το χειμώνα, και το να ξεκινήσουν τώρα τα "εγκλήματα" θα περιόριζε την έναρξη αυτών των σειρών τουλάχιστον μέχρι τον Ιανουάριο. Ποιος ξέρει. Μακάρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

Χαίρομαι ΠΟΛΥ γιατί είναι μία σειρά που θέλω να δω από την παλιά καλή κρατική!!!

Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!! Με το Γιάννη Ζαβραδινό και την Ελεονώρα Σταθοπούλου, από το μυθιστόρημα του Κοσμά Πολίτη!

Εύγε!

Τη φωτογραφία στο σάιτ της ΕΡΤ εντωμεταξύ, από εμάς την έχουν πάρει. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος / Μάνα

Ευχαριστη ειδηση. Ειχε αρκετο καιρο να παιξει σε επαναληψη. (Νομιζω καπου 10 χρονια)

Με τη "Μανα" τι συνεβει? Δεν προβληθηκε, οπως ειχε προγραμματιστει και μετα εξαφανιστηκε απο το προγραμμα. Γιατι αραγε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

sunset89 είπε:
Χαίρομαι ΠΟΛΥ γιατί είναι μία σειρά που θέλω να δω από την παλιά καλή κρατική!!!Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!! Με το Γιάννη Ζαβραδινό και την Ελεονώρα Σταθοπούλου, από το μυθιστόρημα του Κοσμά Πολίτη!

Εύγε!

Τη φωτογραφία στο σάιτ της ΕΡΤ εντωμεταξύ, από εμάς την έχουν πάρει. :p
Αχ, τι καλά! Κι εγώ ήθελα να τη δω αυτή τη σειρά! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κόκκινο Φεγγάρι / Στην κόψη του ξυραφιού

Κι άλλη ευχάριστη είδηση.

Από 24/10 και κάθε ξημέρωμα στο Mega, θα προβληθεί η δραματική σειρά του 1994, Κόκκινο Φεγγάρι με τους Γιάννη Φέρτη, Κοραλία Καράντη, Άκη Σακελλαρίου. Ωραία σειρά γυρισμένη στο Ναύπλιο. 16 επεισοδίων. Είναι συμπαθητική υπόθεση.

Καλή ευκαιρία να συμπληρώσω τα δυο επεισόδια που μου λείπουν :p

Σημείωση: Το Στην κόψη του ξυραφιού ξεκινά νωρίτερα τελικά, στις 26/10 στο Μέγκα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνδιαφέρουσες οι επαναλήψεις των καναλιών (στην ΕΡΤ και στο Mega).

O ANT1 τι κάνει? Έχουμε κανά νέο από εκεί ή τίποτα?
 
Εγκλήματα

tsalk είπε:
Eνδιαφέρουσες οι επαναλήψεις των καναλιών (στην ΕΡΤ και στο Mega).
O ANT1 τι κάνει? Έχουμε κανά νέο από εκεί ή τίποτα?
Ο ΑΝΤ1 ρι-αλ(η)τεύει. :p

Απάντησες μόνος σου βρε Άλκη, τίποτα! Εγκλήματα και πολύ είναι για αυτούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Ο ΑΝΤ1 ρι-αλ(η)τεύει. :p Απάντησες μόνος σου βρε Άλκη, τίποτα! Εγκλήματα και πολύ είναι για αυτούς.
Τουλάχιστον μας κάνει δωράκια μέσω WEB-tv... Κάτι είναι κι αυτό... :p
 
Το Λεμονοδάσος

sunset89 είπε:
Χαίρομαι ΠΟΛΥ γιατί είναι μία σειρά που θέλω να δω από την παλιά καλή κρατική!!!Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!! Με το Γιάννη Ζαβραδινό και την Ελεονώρα Σταθοπούλου, από το μυθιστόρημα του Κοσμά Πολίτη!

Εύγε!
ΜΠΡΑΒΟ!! Επιτέλους και κάτι ρετρό!! Και είχα αρχίσει να έχω τις αμφιβολίες μου για το αν σώζεται και αυτή η σειρά...!!

Σε ευχαριστούμε πολύ sunset89 για άλλη μια φορά για την ενημέρωση! :thanx2:

sunset89 είπε:
Τη φωτογραφία στο σάιτ της ΕΡΤ εντωμεταξύ, από εμάς την έχουν πάρει. :p
Το πρόσεξα! Μα, καλά, δεν ντρέπονται;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρις Κρος

Αν και είναι νωρίς ακόμα, από 10/11 και κάθε νύχτα στο ΜΕΓΚΑ, επανάληψη η κωμωδία Κρις Κρος με το Γιώργο Νινιό, την Ελευθερία Ρήγου και την Τζένη Μπότση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρις Κρος

sunset89 είπε:
Αν και είναι νωρίς ακόμα, από 10/11 και κάθε νύχτα στο ΜΕΓΚΑ, επανάληψη η κωμωδία Κρις Κρος με το Γιώργο Νινιό, την Ελευθερία Ρήγου και την Τζένη Μπότση.
Έλεος βάζουν αυτή την τυχάρπαστη σειρά που απορώ ποιός την έβλεπε και δεν βάζουν το Αχ Ελένη ας πουμε ή κάποια άλλη σειρά που να αξίζει, αν είναι δυνατόν! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

sunset89 είπε:
Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!!

Τη φωτογραφία στο σάιτ της ΕΡΤ εντωμεταξύ, από εμάς την έχουν πάρει. :p
Γκλουπ εννοεις αυτην που ειχα πρωτοδημοσιευσει στο Κουιζ προ αμνημονευτων??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

johnalepou είπε:
Γκλουπ εννοεις αυτην που ειχα πρωτοδημοσιευσει στο Κουιζ προ αμνημονευτων??
Ακριβώς. Ύστερα εγώ τη μετέφερα στο θέμα που άνοιξα για την σειρά και αυτοί την πήραν ακριβώς όπως την είχες σαρώσει εσύ, με τις γραμμές. Για τέτοια κατάντια μιλάμε! 8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

Δεν την είχα σαρώσει εγώ,μου την είχε στείλει κάποιος συλλέκτης...Τι να πεις! Απίστευτο ότι έβαλαν αυτήν με τις γραμμές στο επίσημο site!!! Χαχαχα

Πωπω τεμπελιασαν να κανουν ενα στοπ καρε και να παρουν μια φωτο απο την ιδια την σειρα...Τσ τσ τσ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ / Ταύρος με Τοξότη

Μία ευχάριστη και μια δυσάρεστη.

Λοιπόν, από το Σάββατο 6/11 και κάθε Σ/Κ πρωί στις 7, επανάληψη από τον ΑΝΤ1, το Εκείνες κι Εγώ. Δε χρειάζεται περαιτέρω λόγια. Τα κλασικά.

Αλλά...

Από 8/11 και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 5, η αστυνομική σειρά του 1994, ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ!! Ήταν πολύ ευχάριστο ξάφνιασμα αυτό! Έστω και ξημέρωμα, σειρά της αρεσκείας μας. .... Συντονιστείτε! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Λεμονοδάσος

Το "Λεμονοδάσος" μετράει άσχημα, πάντως!! Ελπίζω να το βάλει η "Ραδιοτηλεόραση" κάποια στιγμή αργότερα να το τσιμπήσουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα Πέτρινα Λιοντάρια

Από την Πέμπτη 4/11 και κάθε απόγευμα στις 6, από την ΕΤ1, επανάληψη η κοινωνική σειρά Τα Πέτρινα Λιοντάρια, παραγωγής 1994. Έχει προβληθεί πολλές φορές ξανά και είναι βασισμένη στο μυθιστόρημα της Ιουλίας Ιατρίδη. Με τη Νόνη Ιωαννίδου και τον Κώστα Αποστολίδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα Πέτρινα Λιοντάρια

Ντροπη τους που βαζουν παλι αυτη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ταύρος με Τοξότη

sunset89 είπε:
Από 8/11 και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 5, η αστυνομική σειρά του 1994, ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ!! Ήταν πολύ ευχάριστο ξάφνιασμα αυτό! Έστω και ξημέρωμα, σειρά της αρεσκείας μας. .... Συντονιστείτε! :)
αντε ωραία! νομίζω καιρό είχαν να τη δείξουν σε επανάληψη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα