Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

Σύμερα εντελός τυχέα κάνοντας ζάπινγκ ,ανακάληψα οτι στην πρωινή ζώνη πέζετε το ''φώτα παρακαλώ'' απο την ΕΤ-1 .

Αντε κερος ειναι να ξαναθυμούνται αγαπημένες πεδικές σειρές απο τα 1980ς (για να θυμούνται οι παλιοι και να μαθένουν οι νεοτεροι) ,ομως έχω μια απορία .ενα πεδι του νηπιαγωγειου ή του δημοτικού που αν θα κάτσει να δει πεδική εκπομπή των 1980ς ,δεν θα καταλαβει οτι είναι πολύ παλεοτερη απο την εποχή του?

Ισως γιρισει μπουμερανγκ στη νέα γενιά ,αυτό το σκευτηκατε? Εγώ το 1987-88 για παραδειγμα που εβλεπα φρουτοπια ,του κουτιου τα παραμύθια , το φώτα παρακαλώ και διαφορα άλλα ,θα μου φενοταν ΄καπως εαν μου σερβιραν πεδικο προγραμμα απο το 50 και το 60!
 
Ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του/ Ποιος σκότωσε τον Άβελ

Από τη Δευτέρα 29/8 και ώρα 12.00 το μεσημέρι η ΕΤ1 θα προβάλλει σε επανάληψη τη σειρά "Ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του"

Και όπως μας ενημέρωσε εδώ ο johnmar94 απόψε στη μία το βράδυ έχει αναγγελθεί η επαναληψη του πρώτου επεισοδίου της σειράς "Ποιος σκότωσε τον Άβελ".
 
Από Τρίτη 30/8 και κάθε πρωί στις 11 στην ΕΤ1, σε επανάληψη η γλυκερή σειρά εποχής "Ψάθινα Καπέλα" (1995), βασισμένη σε μυθιστόρημα της Μαργαρίτας Λυμπεράκη.
 
Από σήμερα και κάθε απόγευμα στις 5 στον ΑΝΤ1, σε επανάληψη η κωμική σειρά "Της Ελλάδος Τα Παιδιά" (1993). Είναι η πρώτη φορά μετά από 6 χρόνια που μεταφέρουν την σειρά αυτή σε "λογική ώρα προβολής".

Ενώ καθημερινά στις 6 το πρωί στον ΑΝΤ1 προβάλλεται η κωμική σειρά "Πάτερ Ημών" (1995).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο το πατερ ημων εχει καταντησει αηδια.Προσωπικα για μενα ειναι απο της χειροτερες σειρες.
 
metalcandyman είπε:
Αυτο το πατερ ημων εχει καταντησει αηδια.Προσωπικα για μενα ειναι απο της χειροτερες σειρες.
Συμφωνώ. Πραγματικά ελάχιστες είναι οι κωμωδίες που θεωρούνται διαχρονικές και αξίζουν και σήμερα!
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Από σήμερα και κάθε απόγευμα στις 5 στον ΑΝΤ1, σε επανάληψη η κωμική σειρά "Της Ελλάδος Τα Παιδιά" (1993). Είναι η πρώτη φορά μετά από 6 χρόνια που μεταφέρουν την σειρά αυτή σε "λογική ώρα προβολής".
Ενώ καθημερινά στις 6 το πρωί στον ΑΝΤ1 προβάλλεται η κωμική σειρά "Πάτερ Ημών" (1995).
οπως και το Μεν και Δεν καθε Σαββατο και Κυριακη στις 8 το πρωι
 
Από το ΣΑΒΒΑΤΟ 29/10 και κάθε βράδυ στις 2 τα ξημερώματα περίπου, σε επανάληψη (επιτέλους) η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ!!!!!
 
sunset89 είπε:
Από το ΣΑΒΒΑΤΟ 29/10 και κάθε βράδυ στις 2 τα ξημερώματα περίπου, σε επανάληψη (επιτέλους) η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ!!!!!
πλακα κανεις!!!!!! αυτα ειναι νεα!!!!!
 
Να και μια σειρά που αξίζει να μπεί σε επανάληψη. Χίλια ευχαριστώ Sunset, για την πληροφορία.
 
sunset89 είπε:
Από το ΣΑΒΒΑΤΟ 29/10 και κάθε βράδυ στις 2 τα ξημερώματα περίπου, σε επανάληψη (επιτέλους) η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ!!!!!
παρα πολυ καλη σειρα,υπερπαραγωγη με καταπληκτικους ηθοποιους,υπεροχα τοπια και μουσικη επενδυση!δε μπορω ομως να καταλαβω γιατι τις καλες σειρες επιλεγουν να τις βαζουν σε ωρες που δυσκολα καποιος θα μπορεσει να τις παρακολουθησει..
 
Πολύ καλό νέο, αν και η ώρα προβολής είναι απαράδεκτη. Έπρεπε να τη βάλουν το απόγευμα, την ώρα που δείχνουν για νιοστή φορά "το κόκκινο δωμάτιο".
 
Serafeim είπε:
Πολύ καλό νέο, αν και η ώρα προβολής είναι απαράδεκτη. Έπρεπε να τη βάλουν το απόγευμα, την ώρα που δείχνουν για νιοστή φορά "το κόκκινο δωμάτιο".
Πραγματικά απαράδεκτο να προβάλλουν τέτοιες ανούσιες και χιλιοειδωμένες κωμωδίες, αντί σειρές - αριστουργήματα όπως η "Αίθουσα". Και ειδικά τέτοιες παραγωγές, ο κόσμος θέλει πολύ να τις δει! Τη συγκεκριμένη τη ζητάνε χρόνια!
 
Ελάτε ρε παιδιά! Εγώ το 18χρονο πότε θα τη δω,που δεν την έχω ξαναδεί; Άκου εκεί δύο το βράδυ...ένστασις κύριοι.

Τέλος πάντων,θα καταβάλλω φιλότιμες προσπάθειες να την παρακολουθήσω. :p
 
2 τα ξημερωματα, πολυ νωρίς , λιγο αργοτερα ακόμα να λαλησει και ο πετεινος!! ακομα και το ''μυστικο του Αρη Μποτιτσελη που θα ηθελα να δω δεν τα καταφερα!

Κριμα και γιατι την αιθουσα την εχω μισοδει και απο οτι εχω δει εδω μεσα αποτελει μεγάλη αγαπη πολλων και θα ηταν καλο να μοιραστουμε απόψεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
ακομα και το ''μυστικο του Αρη Μποτιτσελη που θα ηθελα να δω δεν τα καταφερα!
Ούτε Μποτιτσέλι, ούτε Ντα Βίντσι. Μπονσαλέντη! ;)
 
Από απόψε τα ξημερώματα γύρω στις 3, η ΕΤ1 θα προβάλλει την κοινωνική σειρά του 1990, "Ακριβή μου Σοφία", βασισμένο στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Γερμανού!
 
sunset89 είπε:
Από απόψε τα ξημερώματα γύρω στις 3, η ΕΤ1 θα προβάλλει την κοινωνική σειρά του 1990, "Ακριβή μου Σοφία", βασισμένο στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Γερμανού!
Ωραίο νέο - thanks sunset! :)
 
Πίσω
Μπλουζα