Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

sunset89, σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! :thanx2:

Τα τελευταία 2 χρόνια περίπου, είσαι η πηγή πληροφόρησής μου για τις επαναλήψεις των σειρών στην τηλεόραση (χωρίς πλάκα!) ;)
 
sunset89 είπε:
Από την Πέμπτη 16/2 και κάθε απόγευμα στις 5, η ΕΤ1, θα επαναλάβει το πασίγνωστο αισθηματικό δράμα "Μεθυσμένη Πολιτεία".
σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία sunset, δεν την εχω δει ποτέ την σειρά, οπότε είναι ευκαιρία :)
 
Από σήμερα, 20 Φεβρουαρίου και κάθε απόγευμα στις 6, ξανά στον ΑΝΤ1 το "Άγγιγμα ψυχής".
 
sunset89 είπε:
Από την Πέμπτη 16/2 και κάθε απόγευμα στις 5, η ΕΤ1, θα επαναλάβει το πασίγνωστο αισθηματικό δράμα "Μεθυσμένη Πολιτεία".
Το πήρα πρέφα την προηγούμενη Παρασκευή !!! Ήμουν στο δωμάτιό μου και ξαφνικά ... άρχισα να ακούω από την τηλεόραση, που έπαιζε στο σαλόνι, τη ΄μουσική της "Μεθυσμένης Πολιτείας" [το θέμα του τραγουδιού με το σπαραχτικό βιολί του] !!! Για μια στιγμή πήγε το μυαλό μου στο .... "μεταφυσικό" : "Βρε, λες ξαφνικά, με τη ... συνδρομή αόρατων δυνάμεων, να γύρισε ο χρόνος στο ... 1983" ??? σκέφτηκα [εμ, όποιος έχει ανακηρύξει ως "πιο αγαπημένη ταινία των παιδικών του χρόνων" το "Αεροπλανοφόρο Νίμιτς" (ταινία του 1980), όλο .... κάτι τέτοια "κουλά" σκέφτεται #) #)] !!! Όμως, με χαρά διαπίστωσα ότι η ΕΡΤ ξαναπροβάλλει τη Μεθυσμένη Πολιτεία !!! Έτσι, ξέρω πώς θα περάσει σήμερα το απογευματάκι μου : τσαγάκι μπροστά στη μικρή οθόνη και .... παρεούλα με τους κάαααποτε αγαπημένους ήρωές μου Βόγλη, Βέρα Κρούσκα, Φιλιππίδη κλπ κλπ [που σήμερα ... είναι πιο αγαπημένοι από ποτέ .... ] ....

Τελικά ... το "μπάχαλο" που γίνεται στην ΕΡΤ αυτόν τον καιρό έχει και τα θετικά του .....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ειναι του 1983 η Μεθυσμενη Πολιτεια.

Προβληθηκε για πρωτη φορα το χειμωνα του 1980 - 81.
 
bambinella 100 είπε:
Δεν ειναι του 1983 η Μεθυσμενη Πολιτεια.Προβληθηκε για πρωτη φορα το χειμωνα του 1980 - 81.
Πολύ σωστα !!! Άλλωστε, κι εγώ ως "μαθητής του Δημοτικού"τη θυμάμαι [και .. συνεχώς να ρωτάω τη μητέρα μου, που λάτρευε το σήριαλ και το βλέπαμε μαζί, για να μου εξηγεί όσα δεν καταλάβαινα :flower: :flower: :cool: .... ] ......
 
δεν την εχω δει ποτε στο παρελθον τη Μεθυσμενη Πολιτεια και

οποτε βρισκω χρονο δεν την χανω.

Μαρεσει πολυ η σειρα αυτη.
 
imperium είπε:
δεν την εχω δει ποτε στο παρελθον τη Μεθυσμενη Πολιτεια και οποτε βρισκω χρονο δεν την χανω.

Μαρεσει πολυ η σειρα αυτη.
Με το που βλέπω τα επεισόδιά της μετά από 30 χρόνια σκέπτομαι : "Ναι, θυμόμουνα ότι είναι υπέροχη σειρά !!! Αλλά ... όχι και τόοοοοοσο ωραία" !!!! "Μεθυσμένη Πολιτεία" και τα "μυαλά στα κάγκελααααα ... " .......

Επίσης ... θυμήθηκα τις "κακαράντζες" του κυρ διοικητή [τρισμέγιστος ο Φιλιππίδης] .... θυμήθηκα ότι ΄μετά από εκείνη τη σειρά μού κόλλησε, ως παιδάκι, η φράση "φάγαμε τον γάιδαρο, μάς έμεινε η ουρά" [ο Φιλιππίδης στο προηγούμενο επεισόδιο την είπε τουλάχιστον 3 φορές] .... θυμήθηκα τον "'αγαρμπο τρόπο" με τον οποίον ο Βόγλης έδειχνε τον έρωτά του για την "πρωταγωνίστρια" [πανέμορφη η Βέρα Κρούσκα] ... όπως, επίσης, και την ατάκα της μητέρας μου εκείνα τα χρόνια, που βλέπαμε μαζί τη σειρά, που μού έλεγε : "είναι αγενής αλλά την αγαπάει αγνά και αληθινά" !!! Και μετά ... οι "παιδικές απορίες" : "μαμά, πώς αγαπάει 'ενας άνδρας μια γυναίκα αγνά" ?????

Πάντως ο κύριος Διοικητής [επαναλαμβάνω : ένας τρισμέγιστος Φιλιππίδης], ενώ στα επεισόδια που βλέπουμε τώρα είναι όλο χαρές, επαναλαμβάνει συνεχώς "όλα μού πάνε δεξιά" .... στο τέλος η "άτιμη η ζωή" του τα φέρνει όλα ανάποδα !!! Αλλά ... ας μην πω περισσότερα, χίλιες φορές καλύτερα να δείτε τα επεισόδια του σήραλ !!! Κι όσοι δεν έχετε, ακόμη, πάρει πρέφα ότι "προβάλλεται σε επανάληψη" .... σπεύσατε, προσπαθήστε να μη χάσετε κανένα απ' τα υπόλοιπα επεισόδιά του μέχρι το τέλος του !!! Ιδίως όσοι την εποχή που παιζόταν ήσασταν αγέννητοι !!!! :flower: :flower: :flower:
 
Από 8/4 και κάθε ξημέρωμα το Μεγκα επαναπροβαλλει τον "Επισκέπτη της ομίχλης"

 


 
Από την Τρίτη 3 Απριλίου στις 12 το μεσημέρι στην ΕΤ-1 η τρίτη μεταφορά λογοτεχνικού μυθιστορήματος στην Ελληνική τηλεόραση ''Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται'' σε επανάληψη.
 
tsalk είπε:
Από την Τρίτη 3 Απριλίου στις 12 το μεσημέρι στην ΕΤ-1 η τρίτη μεταφορά λογοτεχνικού μυθιστορήματος στην Ελληνική τηλεόραση ''Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται'' σε επανάληψη.
και περυσι το ειχανε ξαναβαλει νομιζω
 
tsalk είπε:
Από την Τρίτη 3 Απριλίου στις 12 το μεσημέρι στην ΕΤ-1 η τρίτη μεταφορά λογοτεχνικού μυθιστορήματος στην Ελληνική τηλεόραση ''Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται'' σε επανάληψη.

Παρακολουθω την επαναληψη απο το πρωτο επεισοδιο...

Ειναι σχεδον αναμεσα, σε Σκορδα-Λιαγκα και Σισσυ-Φερεντινου και μου φαινεται 'Οαση'.

Ευτυχως, "υπαρχει κι αυτη, η τηλεοραση"...
 
Stratulator είπε:
Ειναι σχεδον αναμεσα, σε Σκορδα-Λιαγκα και Σισσυ-Φερεντινου και μου φαινεται 'Οαση''
Ποιός ήρθε???????

Το σχόλιο μου αυτό αφορά ''αυτά τα πράγματα'' που θέλουν να αποκαλούνται εκπομπές
 
Από την Τετάρτη 8/8 στις 3:30 στο Mega η σειρά "Μια υπέροχη ζωή" με τον Στράτο Τζώρτζογλου και τη Μαρία Γεωργιάδου.
 
Και απο τις 25/8 την Ιερη Οικογενεια του 1997. Θυμηθηκαν να αλλαξουν λιιιγο τη μανιερα που βαζουν τα 3 τελευταια καλοκαιρια στις επαναληψεις, με την ιδια σειρα και τις ιδιες ωρες.
 
Δεν είναι ακριβώς σε επανάληψη, είναι όμως ένα ευχάριστο νέο που αφορά παλιές και αγαπημένες τηλεοπτικές σειρές. Τις 2 τελευταίες μέρες το μέγκα, μέσα από την επίσημη σελίδα του καναλιού στο youtube, μας παραδίδει και πάλι σειρές διαμάντια με ολόκληρα επεισόδια (ναι και οι τίτλοι τέλους): όπως ρετιρέ, απαράδεκτοι, 3 χάριτες, δύο ξένοι, ντόλτσε βίτα και (κρατηθείτε) ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ και ΑΥΘΑΙΡΕΤΟΙ!!! Μια πολυαναμενόμενη κίνηση, που όμως την ανακάλυψα εντελώς τυχαία. Καμία απολύτως διαφήμιση από την πλευρά του καναλιού.
 
Ξανά στο Mega οι "Δύο Ξένοι" από τις 15/8 και καθημερινά στις 17:00.
 
'Μια υπέροχη ζωή' γιοκ! Με 6, από τα 12 συνολικά επεισόδια, να έχουν μεταδοθεί κόβεται (για άλλη μια φορά μετά από τόσα χρόνια). Στην θέση της η 'Ιερή Οικογένεια'.
 
Από την Τρίτη 18/9/2012 στις 12 το μεσημέρι στην ΕΤ-1 η ''Μαντάμ Σουσού'' με την Άννα Παναγιωτοπούλου!
 
tsalk είπε:
Από την Τρίτη 18/9/2012 στις 12 το μεσημέρι στην ΕΤ-1 η ''Μαντάμ Σουσού'' με την Άννα Παναγιωτοπούλου!
Πολύ καλή σειρά αλλά πάααααλι;;; :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα