Επιτέλους, Vectrex ......

Μα καλά γιατί πήρε τόοοοσο πολύ για να φτάσει ?

Καλορίζικος και καλόπαιχτος !! Φτου ! Φτου ! να μην το βασκάνω ! ;-)
 
Άργησε,γιατί ήρθε με...ταχυδρομικό σαλιγγάρι! χιχιχι Παιδιά είναι σε άριστη κατάσταση...και πεντακάθαρο!!! κοιτάξτε και μόνοι σας!!!

picture.php


picture.php


picture.php
 
Καλόοοοοοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!!!!! ;-)
 
Αντε να μπω και εγω στην παρεα των vectrαδων! Με ενα ουσιαστικα καινουριο μηχανημα καθως προερχεται απο ενα φιλο που το ειχε αγορασει το 83 και εμεινε ανεγγιχτο για δεκαετιες, οπως και τα παιχνιδια του. Στην αρχικη εκδοση και στα χρωματα φυσικα της GCE με serial number 0057600. Τα υπολοιπα καλουδια του θα φωτογραφηθουν εν καιρο καθως θα τυχουν διαλογης και χωρισματος μιας και τα vectrex για καποιο λογο ποτε δεν τα συμπαθησα.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αρα η παρατηρηση μου οτι ολα τα ζωντα και δημοπρατουμενα Vectrex παγκοσμιως καταληγουν σε GRM-αδες συνεχιζει να επιβεβαιωνεται.

Μεγιες!
 
Επιτέλους!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Welcome to the club Phil!!! :cheers: :cool:

Κουκλί είναι...πραγματικά ολοκαίνουργιο φαίνεται!!!

Μπορεί να μην το συμπαθείς ιδιαιτέρως, αλλά αν του δώσεις λίγο χρόνο πιστεύω θα αρχίσεις να αλλάζεις γνώμη :)
 
Ακριβώς, ο Veccy είναι αγάπη παντοτινή ! Με γειες Phil !!!
 
Άντε, κάναμε ομάδα ποδοσφαίρου ή ακόμη;

Α, ρε να βγάζανε Ethernet να κάναμε κανένα lan party... :D
 
Gryzor είπε:
Άντε, κάναμε ομάδα ποδοσφαίρου ή ακόμη;
Α, ρε να βγάζανε Ethernet να κάναμε κανένα lan party... :D

Πωπω...σκεφτείτε Space Wars online...άρρωστο θα ήταν!!!

:bow: :bow:
 
...και πόσες γυναίκες θα μας χωρίζανε...
 
Η δική μου είναι καλά εκπαιδευμένη :p
 
Maddog είπε:
Η δική μου είναι καλά εκπαιδευμένη :p
Εσύ έχεις εκπαιδεύσει όλη την οικογένεια, όπως φαίνεται και στο άβαταρ... ;)

Μπιούτιφουλ μασίνς αυτά τα Βέκτρεξ... Άαααχχχχχ....
 
εγώ έβαλα την γυναίκα μου και έπαιζε μαζί μου το πρώτο βράδυ που το παρέλαβα... χιχιχι... δεν την είδα και πολύ ενθουσιασμένη πάντως...χμμμ... καλά που δέν παίζει δικτυακά... :D

Τελικά... πόσοι είμαστε τώρα με Vectrex? 7 , 8 ή παραπάνω?
 
my private collection

Παιδιά μπείτε στο προφιλ μου να δείτε το αλμπουμ μου με την κορυφαία ίσως ελληνική συλλογή retro games.
 
Σε Vectrex, Plink pWnZ... :)
 
telios_s είπε:
Παιδιά μπείτε στο προφιλ μου να δείτε το αλμπουμ μου με την κορυφαία ίσως ελληνική συλλογή retro games.
Πολυ nintendo αυτο το παιδι.. :) Που ειναι τα βαρεα εξασφαιρα, τα colecovision, τα intellivision, τα fairchild channel f, τα odyssey2 και τα pong?... Στελιο μας πικραινεις με τις ιαπωνοφερτες σου προτιμησεις.. και απο αυτες λειπει το λευκο XBOX Panzer Dragoon :)

Καλη συλλογη (αν και με σοβαρες αμερικανικες ελειψεις!) και να την χαιρεσαι φιλε. Τραβηξε πιο καθαρες φωτο και ανεβασε τις στο thread με τις κονσολες που υπαρχει. Απο φωτο ποτε δεν βαριομαστε να χαζευουμε!
 
Maddog είπε:
xaxaxax ευχαριστώ γιατρέ μου για την αναγνώριση!!!

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά στο vectrex ούτε συλλέκτες του εξωτερικού δεν μπορούν να μου τη βγουν εύκολα....και αν όλα πάνε καλά σε 2,5 ημέρες..θα χτυπήσω μερικά πολύ πολύ πολύ πολύ καλά κομμάτια :D

phil_vr είπε:
Πολυ nintendo αυτο το παιδι.. :) Που ειναι τα βαρεα εξασφαιρα, τα colecovision, τα intellivision, τα fairchild channel f, τα odyssey2 και τα pong?... Στελιο μας πικραινεις με τις ιαπωνοφερτες σου προτιμησεις.. και απο αυτες λειπει το λευκο XBOX Panzer Dragoon :)
Καλη συλλογη (αν και με σοβαρες αμερικανικες ελειψεις!) και να την χαιρεσαι φιλε. Τραβηξε πιο καθαρες φωτο και ανεβασε τις στο thread με τις κονσολες που υπαρχει. Απο φωτο ποτε δεν βαριομαστε να χαζευουμε!
Θα συμφωνήσω με τον phil ...telios πολύ ωραία η συλλογή σου, αλλά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω σε καμία περίπτωση δεν είναι η κορυφαία ελληνική συλλογή...μην τρελαθούμε κι'όλας.

Σου λείπει όλη η ιστορία...έχεις όμως όλη την Ιαπωνία... :p

Δεν είναι ιδιαίτερα του γούστου μου τα πιο πολλά που βλέπω ότι συλλέγεις (πολύ καινούργια για το γούστο μου) ....αλλά ομολογώ ότι ζήλεψα τρελά κάποια πράγματα που είδα...όπως το PCEngine LΤ..

keep going και όπως είπε ο Phil...βγάλε πιο καθαρές και καλές φωτογραφίες να το ευχαριστηθούμε ;)

telios_s είπε:
Παιδιά μπείτε στο προφιλ μου να δείτε το αλμπουμ μου με την κορυφαία ίσως ελληνική συλλογή retro games.
Εντωμεταξύ φίλε...παρατήρησα ότι έχεις πολλά παιχνίδια 4-5 και παραπάνω φορές...εμπόριο κάνεις μήπως????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα παιδια..Βλεπω θελετε φωτο απο colecovision,intellivision..Kαι βεβαια εχω αυτες τις κονσολες..Οπως γραφω στο προφιλ μου,εχω και αλλα πραγματα που θα τα βαλω σιγα σιγα(εβαλα πρωτα τα κατα την γνωμη μου πιο δυνατα items,και ΔΕΝ μπορω να βαλω διπλα στο kizuna encounters aes που κανει 600-700$ το intellivision που κανει 30-40 ευρω..Θα ρθουν φωτο συνομα παντωσ κ γιαυτα.Ειμαι λιγο τεμπελακος!).Για vectrex τωρα..δειχτε μου το BANDAI VECTREX EDITION η το dark tower prototype να σας παραδεχτω..Το panzer dragoon x-box edition οντως το γουσταρω κ το ΘΕΛΩ φιλε μου..Αλλα δεν μου χει κατσει(ακομα)...
 
telios_s είπε:
Καλησπερα παιδια..Βλεπω θελετε φωτο απο colecovision,intellivision..Kαι βεβαια εχω αυτες τις κονσολες..Οπως γραφω στο προφιλ μου,εχω και αλλα πραγματα που θα τα βαλω σιγα σιγα(εβαλα πρωτα τα κατα την γνωμη μου πιο δυνατα items,και ΔΕΝ μπορω να βαλω διπλα στο kizuna encounters aes που κανει 600-700$ το intellivision που κανει 30-40 ευρω..Θα ρθουν φωτο συνομα παντωσ κ γιαυτα.Ειμαι λιγο τεμπελακος!).Για vectrex τωρα..δειχτε μου το BANDAI VECTREX EDITION η το dark tower prototype να σας παραδεχτω..Το panzer dragoon x-box edition οντως το γουσταρω κ το ΘΕΛΩ φιλε μου..Αλλα δεν μου χει κατσει(ακομα)...
Το θέμα σε μια πραγματική συλλογή φίλε δεν είναι η χρηματική αξία....

Υπάρχουν πολύ σπάνια πράγματα και με τεράστια ιστορική αξία, που μπορεί να τα βρεις σε εξευτελιστικές τιμές...αυτό δεν λέει τίποτα...

Σαφέστατα το intellivision/colecovision κλπ δεν συγκρίνονται σε αξία με το kizuna encounterts του aes....αλλά ταυτόχρονα δεν συγκρίνονται και σε ιστορική αξία....

Εννοείται ότι τα intellivision / colecovision είναι μακράν σημαντικότερα από οποιοδήποτε παιχνίδι για aes/nes/sega ή ότι άλλο που για ανόητους λόγους - κυρίως εμπορικής διακίνησης της εποχής - έχουν γίνει δυσεύρετα, σπάνια και ιδιαίτερα ακριβά σήμερα.

Εσύ μάλλον βλέπω στηρίζεις τη συλλογή σου στην οικονομική αξία και στο κόστος...

Εκεί πλέον δεν μιλάμε για μεράκι...μιλάμε για το ποιος έχει τη δυνατότητα να διαθέσει τα μεγαλύτερα χρηματικά ποσά...και να κάνει το πιο κερδοφόρο εμπόριο...
 
Σε ενα χωρο οπως ο δικος μας (και εννοω τον χωρο του retro στην Ελλαδα) δεν εχει σημασια το "δειξε μου αυτο να σε παραδεχτω" ή ποιος την εχει μεγαλυτερη (τη συλλογη).

Ολοι οσοι ασχολουνται και μαζευουν αντικειμενα απο τα 70ς τα 80s (αντε και τα 90s) ειναι καλοδεχουμενοι εδω να μας δειξουν αυτα που με κοπο και εξοδα μαζεψαν.

(α και αν γινεται, με πιο καθαρες φωτο ωστε να τα καμαρωνουμε χωρις να στραβωνομαστε - κυκλοφορουν και 40αρηδες εδω :) )
 
Πίσω
Μπλουζα