Επόμενος στόχος amstrad 464!

DINO είπε:
Για το πράσινο χρώμα έχεις, δίκιο!Παίζαμε το '88 στον 6128 ενός φίλου και μου έχουν μείνει οι εικόνες...

Το έγχρωμο Philips monitor που απέκτησα τότε, για να συνδέω τον XL μου και τον ST μου, έχει ένα κουμπάκι μπροστά, που πατώντας το, το κάνει πράσινο!!!! Απίστευτο;;; :D
Αν θυμαμαι καλα το ειχε αυτο και η δικια μου 1084 (Philips monitor) και το κουμπακι το ειχε πισω.
 
χρονολογία στο περίπου? (για το listing)
 
Εάν διαβασει κανείς αυτό το θρεντ από την αρχή, στο τέλος θα ξεχάσει και την καταγωγή του... :D
 
όντως.

"άλλα λέει η θειά μου, άλλα ακούν τ΄αυτιά μου"

γι΄αυτό ακριβώς τον λόγο πρέπει να το κρατήσουμε ανοιχτό! (και να συζητάμε τα πάντα)
 
Μα δε θα το έκλεινα ποτέ, μονο εάν ξεφευγε η συμπεριφορά του ενός προς τον αλλον μπορεί να γινόταν. Ολα όμως δε μπορείς να τα πεις σε ενα θρεντ, αλλιώς το φορουμ θα μπορουσε να εχει ενα και μονο θρεντ-κουβά και θα ησυχάζαμε ;) . Τεσπα, συνεχίστε, και πού και πού θα κανω καμια βόλτα παρέα με το ποπ κορν μου... :)
 
ntsmrtz είπε:
χρονολογία στο περίπου? (για το listing)
1988 +/- 3 χρονια θα ηταν μια πρωτη ιδεα... (warning: actual numbers may vary). Προτεινω αν καποιος εχει pixels και οντως μπορει να κανει τετοια εξυπηρετηση να μου στειλει ενα ΠΜ να του πω και ονοματεπωνυμο. Φανταζομαι οτι διευκολυνει παρα πολυ να σκαναρεις σελιδες by name, αντι να διαβαζεις περιληψεις του τι κανει το καθε prog. Και, εννοειται, ευχαριστω αν βρεθει τετοιος προσκοπος!
 
Δηλαδή ρε rygar διαφωνείς με όσα υποστήριξα; :)
 
Rygar είπε:
Εάν διαβασει κανείς αυτό το θρεντ από την αρχή, στο τέλος θα ξεχάσει και την καταγωγή του... :D
Πάω να ανοίξω thread, "Επόμενος στόχος Atari 800!"
 
spyros_s είπε:
Δηλαδή ρε rygar διαφωνείς με όσα υποστήριξα; :)
Κανεις δε διαφωνει με οσα υποστηριζεις. Μια χαρα επιχειρηματα εχεις.

Διαφωνουμε στο οτι τα αναλωνεις με το να υποστηριζεις αυτο το ... το ... so called μηχανημα.

Αν ας πουμε ελεγες τα ιδια πραγματα με (vi mode=on)

τοτε δεν θα ειχε κανεις ενστασεις.
(Θα ηταν κριμα να το αφησουμε να τελειωσει μολις σε 304 σελιδες... ο spyros_s φαινεται να εχει δυναμεις για τουλαχιστον 2-3 σελιδες ακομα :p ... εγω δυστυχως πρεπει να φυγω και γυρναω Δευτερα, κρατηστε τη φλογα ζωντανη!)
 
Πίσω
Μπλουζα