Ευχούληδες

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.909
Αντιδράσεις
1.113
Τους θυμάστε; Τα κορίτσια τους μάζευαν μανιωδώς (ε Candy; ;) ) για να έχουν όλα τα χρώματα των μαλλιών. Εγώ πάντως τον έναν-δύο που είχα αγοράσει τους είχα κουρέψει πάρα πολύ κοντά χεχε… :cool:

[edit] dead imageshack photo [edit]

Οι Ευχούληδες τις φωτογραφίας ανήκουν στον φίλο μου που δεν αφήνει να χαθεί τίποτα. (σαν τον Telonio ένα πράμα :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω πως αυτα πρεπει να τα εβρισκες και προσφατα στα μαγαζακια

...Η κανω λαθος?
 
Trolls: Μικροί ευχούληδες, μεγάλοι ευχούληδες, ευχούληδες για μολύβια, ευχούληδες με πετράδια στην κοιλία τους....

Τους θυμάμαι !

fetch


fetch


fetch


http://www.inthe80s.com/toys/treasuretrolls0.shtml
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τους θυμάμαι κι εγώ !!!

Μάλιστα σκεφτόμουν να γράψω στα ρετρό παιχνίδια αλλά ήθελα πρώτα να διαβάσω όλο το θρέντ για να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια(σε περίπτωση που έχουν αναφερθεί ήδη)...

Είχα πάρα πολλούς σε διάφορα μεγέθη και χρώματα!!!

Μάλιστα πρόσφατα είδα σε κάποιο κατάστημα παιχνιδιών Ευχούληδες νέας γενιάς με ρούχα και διάφορα άλλα αξεσουάρ... και το σκεφτόμουν να τσιμπίσω έναν...
 
NorthStar είπε:
Trolls: Μικροί ευχούληδες, μεγάλοι ευχούληδες, ευχούληδες για μολύβια, ευχούληδες με πετράδια στην κοιλία τους....Τους θυμάμαι !
Και που να έβλεπες κάτι παλιές καλές εποχές στο φόρουμ ! :diablotin:
 
κι εγώ είχα πάρα πολλούς! έχω κάπου μία φωτο, θα ψάξω να την βρω και να την ποστάρω

πέρσι που είχε έρθει η μικρή μου αδερφή στο λονδίνο να με δει, βρήκαμε και αφοράσαμε και άλλους, μεγαλούτσικους όμως. και η μεγάλη μου αδερφή με πληροφόρησε πρόσφατα ότι αγόρασε από το jumbo νομίζω :)
 
Τους λατρευω γι' αυτο και ωπου τους βρω τους αγοραζω αμεσως, εχω καταφερει και φτασει την συλλογη μου γυρω στους 450, μικρους/μεγαλους.

[edit] Greeklish, τα οποια απαγορευονται αυστηρα απο τους κανονισμους! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..........................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε τώρα ευχούληδες??

σε βιβλιοπωλεία δεν εχω δει...
 
Φλασιά: "Οι ευχούληδες παιδιά είναι εδώ είναι εκεί, σε κοιτούν σου μιλούν…"

Έτσι πήγαινε το τραγουδάκι της διαφήμισης η πρέπει να ελαττώσω τα ληγμένα;

:cheers:
 
:thanx2:

ευχαριστώ πολύ αλλά ψάχνω εκείνους που βάζαμε πάνω στα μολύβια..

δεν υπάρχουν πια εε?..

:icon_cry:
 
Να και η δική μου ευχουλοσυλλόγή!

[edit] dead photobucket photo [edit]

 

 


[edit] dead photobucket photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ενα τευχος της Βαβουρας ηταν μια μεγαλη ιστορια με κατι σκανταλιαρικα τρολλ που εμοιαζαν πολυ στη φατσα με αυτους..
 
Ναι, είχε βγει και μια σειρά φιγούρων βασισμένη στους ευχούληδες αλλά με πιο punk ντύσιμο, πιο τρομακτικά, με όπλα και δεν συμαζεύεται (είχα κανα-δυο τέτοια). Στο διαφημιστό, μάλιστα, έδειχνε τους Ευχούληδες που πίναν το τσάι τους μέχρι που μπουκάραν τα trolls αυτά για να τα κάνουν άνω-κάτω.

Στο λύκειο, μάλιστα, είχαμε και μια καθηγήτρια που λόγω του μαλλιού της την φωνάζαμε με τον κολλητό μου "Ο Ευχούλης".
 
Πού θα βρω Ευχούληδες;

Γεια σας λάτρεις του παλιού και του ωραίου!

Χαζεύω καιρό το φόρουμ εδώ και βρήκα πολύ νοσταλγικά θεματάκια... Μαζί με τις καλές αναμνήσεις, ξύπμησε και η λατρεία γοα τους ευχούληδες... Τους έχω χάσει όλους... Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω;;;

Επίσης ψάχνω και παλιές, συλλεκτικές barbie, τις αυθεντικές, πριν τις καταστρέψουν (οι σημερινές barbie είναι αισχρος!!!)

Thnx! :flower:
 
1. μπορεις σιγουρα στο eBay αλλα δεν ξερω την αγγλικη ονομασια τους.

2. μπορεις να παρακολουθεις σχετικα thread εδω μεσα

3. μπορεις να συμετασχεις ενεργα στο φορουμ εδω και μετα απο τρεις μηνες να αναρτησεις αγγελια ζητησης...

the possibilities are endless...

καλως ηρθες btw :)
 
Trolls ονομάζονται στα αγγλικά ;)

Εχω συναντήσει πολλούς ακόμη και σε παιχνιδάδικα.
 
Α σήμερα βρήκα κάτι ευχούληδες εκεί που έψαχνα για playmobil...Χαχα.Δεν ξέρω όμως αν είναι αυτό που ψάχνεις γιατί δεν ασχολήθηκα πολύ ποτέ μου και δεν ξέρω ποιοι θεωρούνται παλιοί και ποιοι καινούριοι.Αν θες στείλε μου μήνυμα να σου δώσω τη διεύθυνση του μαγαζιού. :)
 
fetch


Οι ευχούληδες ήταν έτσι, σε διάφορα μεγέθη, άλλοι με πετρούλες διαμαντάκια στην κοιλιά και άλλοι όχι. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Έχω ήδη ψάξει στο ebay και δεν κάνουν shipping οι συλλέκτες εκτός Αμερικής.

Εδώ στην Ελλάδα πολύ δύσκολο το κόβω να βρώ. trial, αν δεν σου κάνει κόπος μπορείς να μου πεις για αυτό το μαγαζί?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα