Ευχούληδες

Βρηκα και τον δικο μου! :cool:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros ειναι πολυ διαφορετικος ο ευχουλης σου,μονο στα μαλλια μοιαζει με τους γνωστους ευχουληδες

θυμασαι αν τον βρηκες σε σακουλακια παρομοια με αυτα της ψιλικοκο;
 
katerinak είπε:
stayros ειναι πολυ διαφορετικος ο ευχουλης σου,μονο στα μαλλια μοιαζει με τους γνωστους ευχουληδεςθυμασαι αν τον βρηκες σε σακουλακια παρομοια με αυτα της ψιλικοκο;
:wait2: ...δεν το θυμαμαι καθολου.
 
stayros είπε:
Βρηκα και τον δικο μου! :cool:
Σταυρο το κουκλακι αυτο απο οτι διαπιστωνω ειναι ο γιατρος απο τα δημητριακα weetos απλα του εχουν βαλει τα χαρακτηριστικα μαλλια των ευχουλιδων!! Οποτε θα το ειχες κερδισει μαλλον στα δημητριακα!! ;)

fetch


Παντως στην Αμερικη οι ευχουλιδες ηταν πολυ εξελιγμενοι!! Υπηρχαν απο Αι-Βασιληδες μεχρι νοσοκομες και frankestein !! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως ξέρετε παιδιά που πουλάνε ευχούληδες?ή αν πουλάνε ακόμα?Και αν πουλάνε να ρωτήσω..Μήπως πουλάνε στα βιβλιοπωλεία αν ξέρετε?
 
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΕΥΧΟΥΛΗΔΕΣ?ΑΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ Ή ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

ΑΥΤΟ ΤΟ $16.00 ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΕΦΤΑ..ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ 16 ΕΥΡΩ,ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
argy είπε:
Σταυρο το κουκλακι αυτο απο οτι διαπιστωνω ειναι ο γιατρος απο τα δημητριακα weetos απλα του εχουν βαλει τα χαρακτηριστικα μαλλια των ευχουλιδων!! Οποτε θα το ειχες κερδισει μαλλον στα δημητριακα!! ;)
Argy...εισαι ολοσωστος! :thumbup:

Με την εικονα του κουτιου μου ηρθε και η φλασια... :eek: ...oντως, σε δημητριακα τον ειχα πετυχει! :D

Σε ευχαριστω για την βοηθεια! :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΕΥΧΟΥΛΗΗΗΗΗΗ!!!ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ??ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ JUMBO?? :)
 
saloufaki είπε:
ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΕΥΧΟΥΛΗΗΗΗΗΗ!!!ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ??ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ JUMBO?? :)
Για τα Jumbo δεν γνωριζω αν πωλουν.

Αλλα αν ασχολεισαι η' ψωνιζεις απο

e-bay ριξε μια ματια εδω

Και μια παρακληση...Μην γραφεις με κεφαλαια,δηλωνει οτι φωναζεις! :)
 
oups..sorry den tha xanagrapsw kefalaia.eimai kainouria.Mia erwtisi,auto to $12,49.ellinika lefta den einai.miwps simainei sta ellinika 12,49 eurw?Na xerw.Euxaristw!

Makari na eixa kai egw ena.eixa ena sto xwrio petameno kai mia mera pou to epsaxna to vrika fagomeno ta malia kai ta podia.to eixan faei podikia..telos padwn.Mipws gnwrizeis an poulane akoma?se jumbo i se vivliopoleia.giati edw pou menw egw paixnidadika den exei,to polu polu an psaxw.den xerw pou borw na vrw ena.kai einai toso omorfa!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακαρι να ειχα και εγω εναν ευχουλη!Μηπως ξερετε αν πουλανε σε βιβλιοπωλεια?ή σε jumbo?Ευχαριστω.

Θέλω και εγώ έναν ευχούληηηηηηηηηη!!!Είναι τοοοοοοοοόσο όμορφα!!!!!!! :( :sad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάφερα να μαζέψω κι εγώ τους ευχούληδές μου. Εδώ είναι :happyjump: ευχούληδες.jpg
 
saloufaki είπε:
Μακαρι να ειχα και εγω εναν ευχουλη!Μηπως ξερετε αν πουλανε σε βιβλιοπωλεια?ή σε jumbo?Ευχαριστω.
Θέλω και εγώ έναν ευχούληηηηηηηηηη!!!Είναι τοοοοοοοοόσο όμορφα!!!!!!! :( :sad:
Eυχούληδες δεν κυκλοφορούν...Μόδα ήταν και πέρασε...
 
θυμαται κανεις τα wartrolls (αν τα λεγανε ετσι... ) που ηταν σαν τους ευχουληδες αλλα ηταν μεγαλυτεροι και ειχανε οπλα και πανοπλιες;; κυκλοφορουσαν 3-4 διαφορετικοι.
 
BETTY BOOP είπε:
Eυχούληδες δεν κυκλοφορούν...Μόδα ήταν και πέρασε...
Στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό είναι διαχρονικό παιχνίδι, δημιουργήθηκε το 1959 και δεν σταμάτησε ποτέ η παραγωγή τους. Ήταν ιδιαίτερα δημοφιλή στα 80s στην Αμερική και στα 90s στην Ελλάδα, αλλά έξω δεν εξαφανίστηκαν ποτέ. Πέρσι πήρα από το Hamleys του Λονδίνου, ένα ντυμένο Thor από τους Avengers.
 
DSC08200.jpg

Ο δικός μου ήταν ροζ και ήταν από την πασχαλινή μου λαμπάδα!
 
διαφημιση ευχουληδες με το τυχερο πετραδι εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να κι η διαφήμιση των Battle Trolls που βγήκαν στις αρχές του '90:

Πριν μερικά χρόνια είχα ακόμα στα ράφια του γραφείου μου τον πειρατή Battle Troll που ήταν κι ο αγαπημένος μου. Τώρα πρέπει να υπάρχει ακόμα πρόχειρος στο πατάρι.

tobt_cnt_5.jpg
 
Εντάξει, μόδα ήταν και πέρασε, όχι ιδιαίτερα καλάισθητη κατά τη γνώμη μου...Βέβαια εκεί στο 93-94 που έσκασε μύτη είχε γίνει πραγματικά χαμός! Ακόμα θυμάμαι τα μολύβια να γράφουν, τα φτερά ναφουρφουρίζουν και τη καθηγήτρια να αναρωτιέται "ρε παιδιά τι είναι αυτά τα φτερά που ξαναμάνε;" Πάντως προσωπικά, θεωρώ πολύ πιο ωραία μόδα τους αγκαλίτσες! (απ'οτι έχω δει, γιατί προσωπικά δεν τους πρόλαβα)
 
Πίσω
Μπλουζα