Ζήλεια μου...

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.510
Αντιδράσεις
2.248
Είναι τα βλέφαρά μου


διάφανες αυλαίες.


 


Όταν τα ανοίγω βλέπω



μπρος μου ό,τι κι αν τύχει.


 


Όταν τα κλείνω βλέπω



μπρος μου ό,τι ποθώ.


Ετσι και η Καντυ βλεπει τον Αντονυ οταν κλεινει τα ματια της....και ζηλευει ο Τερρυ :wub:

image13gr5.jpg


YΓ. Συγνωμη juanita, κατα λαθος εσβησα ολο το Θεμα...αλλα τωρα επανηλθε με την βοηθεια των ηρωων της Τροιας

Το ποιημα ειναι του Ανδρεα Εμπειρικου

Προβολή συνημμένου 71847
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζήλεια μου...

Ο Άντονυ γνωρίζει την ταυτότητα του Πρίγκηπα του Λόφου

και του "Τυχοδιώκτη" που περιφέρεται στην περιουσία των 'Αρντλεϋ...

Όμως... τα αισθήματά του και τα συναισθήματά του για την Κάντυ

δεν τον αφήνουν να της το εξομολογηθεί...

Ο Άντονυ δε νιώθει ζήλεια για τα ξαδέρφια του που καραδοκούν στη

γωνία να κερδίσουν την καρδιά της Κάντυ. Είναι σίγουρος για το πώς θα

πρέπει να χειριστεί την κατάσταση για να αγγίξει τις ευαίσθητες χορδές της.

Όμως, γνωρίζει πως η μικρούλα έχει στην καρδιά της τον Πρίγκηπα...

Φοβάται μήπως επέλεξε εκείνον λόγω της ομοιότητας...

Όταν τα συννεφάκια της ζήλειας διαλύονται από την εξομολόγηση της

Κάντυ στο κυνήγι της αλεπούς, ο Άντονυ νιώθει πως μπορεί να της

εμπιστευτεί το μεγάλο μυστικό...

Η Μιζούκι όμως δεν θα τον αφήσει...
040lp3.jpg


Όσο και να μας "διέλυσε" ο θάνατος του Άντονυ, νομίζω πως η Μιζούκι

τον "παρέμβαλε" στην ιστορία για να μπορέσει να ζήσει η Κάντυ μας τον

παιδικό της έρωτα με τον Πρίγκηπά της.

Η ομοιότητα δεν ήταν τυχαία...

040lp3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Μιζουκι ειχε φαει πολλες ηττες απο τους αντρες της ζωης της και αποφασισε να τους εκδικηθει ολους μεσα απο το αγαπημενο μας anime. Δεν εξηγειται αλλιως: ο Αντονυ πεφτει απο το αλογο, ο Στιαρ σκοτωνεται στον πολεμο, ο Αλμπερτ βομβαρδιζεται και χανει τη μνημη του + τον χτυπαει αυτοκινητο και ο Τερρυ καταδικαζεται σε μια ζωη χωρις αισθηματα μολις εχει γνωρισει τον ερωτα της ζωης του.

Ε, ακομα και ενας ασχετος θα μπορουσε να διακρινει ξεκαθαρα το απωθημενο της συγγραφεως! Ελεος πια. Ειπαμε κοπελα μου να ταλαιπωρησεις λιγο καποιους, αλλα οχι κ'ετσι! Καταρα (που θα ελεγε και ο αγαπημενος μου Καπαμαρου!)
 
O Αντονυ όσο σκληρό και να ακούγεται έπρεπε να φύγει από

τη μέση...

Για τη Μιζούκι μόνο ένας Πρίγκηπας πρέπει να υπάρχει και αυτός

θα επιστρέψει από τα ξένα αγνός καθαρός να την έχει κορώνα

στο κεφάλι του!!! ;)
 
actcigpcandycandyepisodvm9.jpg


Anthony...όχι!!! Όχι Anthony δε με νοιάζει ποιος είναι ο Πρίγκιπας!!!!


Εσύ είσαι τόσο....Anthony..εσύ είσαι τόσο...τόσο...
Εσύ Anthony μου αρέσεις!!!! ..

 


Καλά όλα , αλλά πρέπει να δούμε τι λέει και το κορίτσι μας! :cool:

 


actcigpcandycandyepisodvm9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Turrican είπε:
actcigpcandycandyepisodvm9.jpg
Προβολή συνημμένου 71850
Anthony...όχι!!! Όχι Anthony δε με νοιάζει ποιος είναι ο Πρίγκιπας!!!!

Εσύ είσαι τόσο....Anthony..εσύ είσαι τόσο...τόσο...εσύ Anthony μου αρέσεις!!!! ..

Καλά όλα , αλλά πρέπει να δούμε τι λέει και το κορίτσι μας! :cool:

 



Αν έχεις την επί έξι χρόνια φαντασίωσή σου μπροστά σου

με σάρκα και οστά και να πέφτει στα πόδια σου, θα έμενες

στη φαντασίωση;;;

Άλλωστε, ο Πρίγκηπάς της ήταν... είχε μπει στο μούσκιο για 6

χρόνια και παρέμεινε το όμορφο 15 χρονο αγόρι που είχε δει

η Κάντυ στο λόφο!!!!

actcigpcandycandyepisodvm9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Αν έχεις την επί έξι χρόνια φαντασίωσή σου μπροστά σου με σάρκα και οστά και να πέφτει στα πόδια σου, θα έμενες

στη φαντασίωση;;;

Άλλωστε, ο Πρίγκηπάς της ήταν... είχε μπει στο μούσκιο για 6

χρόνια και παρέμεινε το όμορφο 15 χρονο αγόρι που είχε δει

η Κάντυ στο λόφο!!!!
Χα! Χα! Αν ήταν έτσι εύκολο θα είχαν πετύχει όλοι!!!!!! ;)

actcigpcandycandyepisodce5.jpg


actcigpcandycandyepisodji4.jpg


Πολλοί είχαν την ίδια ιδέα και μεταμφιέστηκαν σε πρίγκιπα του λόφου αλλά δεν κατάφεραν ποτέ τίποτα!!!!!!! :p

 


actcigpcandycandyepisodji4.jpg

actcigpcandycandyepisodce5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άρα... ήταν θέμα εμφάνισης...

Ο Ένας και Μοναδικός Πρίγκηπας...

----> Ο Άντονυ που του έμοιαζε

----> Ο Τέρρυ που έμοιαζε στον Άντονυ

----> Πανηγυρική επιστροφή του Πρίγκηπα στο θώκο του με κριτήρια

όχι μόνο εμφανιασιακά αλλά χαρακτήρα και προσωπικότητας
 
Όχι! Μη με μπερδεύεις πριγκίπισσα! ;)

Αυτό σημαίνει ότι όλοι προσπάθησαν να μοιάσουν στην εικόνα του Άλμπερτ αλλά αυτή έδωσε την καρδία της στον καλύτερο!

Δηλαδή στον Anthony!!! :p
 
Νομιζω οτι αρχικα ηταν θεμα εξωτερικης εμφανισης, αλλα μετα οχι φυσικα. Αλλωστε δεν θα ηθελα με τιποτα να πιστεψω οτι η Καντυ ερωτευοταν την εξωτερικη εμφανιση των αγοριων. Νομιζω οτι ηταν ο χαρακτηρας του καθενος που την γοητευε..φυσικα η θεϊκη εμφανιση του Τερρυ σιγουρα θα την εντυπωσιασε ;) Αχ, αυτος ο ηθοποιος! Οσο για τους ξανθους της σειρας, τι να κανω ρε παιδια που δεν μπορω να συμμεριστω την λατρεια σας γι'αυτους :(
 
domniki είπε:
Νομιζω οτι αρχικα ηταν θεμα εξωτερικης εμφανισης, αλλα μετα οχι φυσικα. Αλλωστε δεν θα ηθελα με τιποτα να πιστεψω οτι η Καντυ ερωτευοταν την εξωτερικη εμφανιση των αγοριων. Νομιζω οτι ηταν ο χαρακτηρας του καθενος που την γοητευε..φυσικα η θεϊκη εμφανιση του Τερρυ σιγουρα θα την εντυπωσιασε ;) Αχ, αυτος ο ηθοποιος! Οσο για τους ξανθους της σειρας, τι να κανω ρε παιδια που δεν μπορω να συμμεριστω την λατρεια σας γι'αυτους :(

Μ΄εμάς;;;; Δεν τίθεται θέμα!!! :)

Η Κάντυ τους προτιμούσε ξανθούς... με μιά μικρή παρέκλιση 70 επεισοδίων (και όχι όλα) :cool:
 
Turrican είπε:
Φοβερη αυτη η εικονα του Αντονυ...εδω ειναι κουκλος...αν διαβαζε το ποστ μου η Death2Eliza θα προσθετε: μα παντου και παντα ειναι κουκλος... :D

 


Η Καντυ εχει κ'αυτη τις στιγμες ζηλειας της...αλλωστε ρε παιδια, ποιος δεν εχει τετοιες στιγμες οταν ειναι ερωτευμενος/η?

Απλα τον ειχε πρηξει τον Αντονυ με τον "πριγκιπα", οπως επρηξε και τον Τερρυ με τον Αντονυ. Τους δικαιολογω και τους δυο για τις αντιδρασεις τους.

Γενικα η ζηλεια παιζει ενα ρολο σ'ολο το anime: o Aρτσυ ζηλευει για τον Τερρυ, ενω δεν εχει δειξει ζηλεια για τον Αντονυ, ισως γιατι θεωρουσε τον Αντονυ καλυτερο του??? Ο Στιαρ, απο την αλλη μερια, κατι λεει στον αδερφο του, αλλα ειναι πιο "υπερανω" και δεν χαλιεται με τετοια πραγματα. Ο Τερρυ εχει τις πιο εντονες αντιδρασεις, ανθρωπος του παθους γαρ! Ε, ο,τι και να γραφω, παντα στον ηθοποιο καταληγω...ο ενοχος στον τοπο του εγκληματος γυριζει :p
 
domniki είπε:
Φοβερη αυτη η εικονα του Αντονυ...εδω ειναι κουκλος...αν διαβαζε το ποστ μου η Death2Eliza θα προσθετε: μα παντου και παντα ειναι κουκλος... :D  


Η Καντυ εχει κ'αυτη τις στιγμες ζηλειας της...αλλωστε ρε παιδια, ποιος δεν εχει τετοιες στιγμες οταν ειναι ερωτευμενος/η?

Απλα τον ειχε πρηξει τον Αντονυ με τον "πριγκιπα", οπως επρηξε και τον Τερρυ με τον Αντονυ. Τους δικαιολογω και τους δυο για τις αντιδρασεις τους.

Γενικα η ζηλεια παιζει ενα ρολο σ'ολο το anime: o Aρτσυ ζηλευει για τον Τερρυ, ενω δεν εχει δειξει ζηλεια για τον Αντονυ, ισως γιατι θεωρουσε τον Αντονυ καλυτερο του??? Ο Στιαρ, απο την αλλη μερια, κατι λεει στον αδερφο του, αλλα ειναι πιο "υπερανω" και δεν χαλιεται με τετοια πραγματα. Ο Τερρυ εχει τις πιο εντονες αντιδρασεις, ανθρωπος του παθους γαρ! Ε, οτι και να γραφω, παντα στον ηθοποιο καταληγω...ο ενοχος στον τοπο του εγκληματος γυριζει :p
Αν έβλεπε αυτήν τη φωτογραφία η Death2Eliza είναι σίγουρο ότι θα ήθελε να του ανακατέψει τα μαλλιά!!!!!Αυτή η φωτογραφία μου αρέσει και για έναν άλλο λόγο.Παρατηρώ τα έντονα χαρακτηριστικά της Candy! Η Candy όσα του λέει εκείνη την στιγμή πραγματικά τα εννοεί!!!
 
domniki είπε:
Φοβερη αυτη η εικονα του Αντονυ...εδω ειναι κουκλος...αν διαβαζε το ποστ μου η Death2Eliza θα προσθετε: μα παντου και παντα ειναι κουκλος... :D
Η Καντυ εχει κ'αυτη τις στιγμες ζηλειας της...αλλωστε ρε παιδια, ποιος δεν εχει τετοιες στιγμες οταν ειναι ερωτευμενος/η?

Απλα τον ειχε πρηξει τον Αντονυ με τον "πριγκιπα", οπως επρηξε και τον Τερρυ με τον Αντονυ. Τους δικαιολογω και τους δυο για τις αντιδρασεις τους.
...Ενώ ο Άλμπερτ... κύριος!!! ;)

Όχι μόνο δε δείχνει να ζηλεύει αλλά βοηθάει τη μικρή μας να ξεκολλήσει από

τα φαντάσματα!

Αυτό θα πει σιγουριά και αυτοπεποίθηση!!! :boss:

Νομίζω πάντως πως αν η Μιζούκι δεν είχε ξεπαστρέψει άδοξα τον Άντονυ,

ο τελευταίος δεν είχε λόγο να ζηλεύει στο μέλλον ούτε ηθοποιούς ούτε θείους... κανέναν.

Αλλά... όταν βεβαιώθηκε τον περίμενε η Μιζούκι στη γωνία... :cry:
 
Juanita είπε:
Νομίζω πάντως πως αν η Μιζούκι δεν είχε ξεπαστρέψει άδοξα τον Άντονυ, ο τελευταίος δεν είχε λόγο να ζηλεύει στο μέλλον ούτε ηθοποιούς ούτε θείους... κανέναν.
Εχεις δικιο σ'αυτο. Αλλα και παλι δεν ξερουμε τι θα ειχε γινει μεταξυ Καντυ και Αντονυ...μπορει η μικρη ξανθια μας να ειχε ξενερωσει και να εκανε την υπερβαση με κατι πιο μελαχροινο #) ...ειδικα οταν ακουγε την υπεροχη φωνη του....αααααααχχχχχχχχχ
 
domniki είπε:
Εχεις δικιο σ'αυτο. Αλλα και παλι δεν ξερουμε τι θα ειχε γινει μεταξυ Καντυ και Αντονυ...μπορει η μικρη ξανθια μας να ειχε ξενερωσει και να εκανε την υπερβαση με κατι πιο μελαχροινο #) ...ειδικα οταν ακουγε την υπεροχη φωνη του....αααααααχχχχχχχχχ

Μα... θα την άφηνε ο Άντονυ να βγεί έξω στο αγιάζι και την αρμύρα;;;

Θα την κρατούσε αγκαλιά, :kiss: :kiss: :kiss: θα έπιναν σαμπάνιες και θα έκαναν όνειρα για τον "εγκλεισμό" τους στο Κολέγιο...

Οπότε... δε θα έβλεπε την αδύναμη πλευρά του Τέρρυ και με τέτοιο χαρακτήρα σιγά να μην άφηνε τα τριαντάφυλλα για τα αγκάθια. Χώρια που δε θα χρειαζόταν να βγαίνει έξω να βρίσκει φάρμακα και να πέφτει στις συγγενικές αγκαλιές... :zip:

(Ωρες ώρες αναρωτιέμαι αν ειμαι με τον ανηψιό ή το θείο;;;;:what:

Με το θείο!!! :wave: Πάντα μου άρεσαν οι μεγαλύτεροι άντρες!!! )
 
Juanita είπε:
(Ωρες ώρες αναρωτιέμαι αν ειμαι με τον ανηψιό ή το θείο;;;;:what:

Με το θείο!!! :wave: Πάντα μου άρεσαν οι μεγαλύτεροι άντρες!!! )

Eγω παλι που ποτε δεν ειχα τετοιο κολλημα (μα με τον θειο???), ψηφιζω (δαγκωτο) συμμαθητη. Αχ, Τερρυυυυυυυυυυ :flower: Αυτο το emoticon μου θυμιζει αυτη την σκηνη:

vts012vob000598056gp2.jpg
vts012vob000598056gp2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Domniki μου, αυτός ο Παναγιωτάκης πρέπει να σου έκανε τρομερή ζημιά... :beerz: :beerz:

Μήπως να τον αναζητήσεις;;;; :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
Domniki μου, αυτός ο Παναγιωτάκης πρέπει να σου έκανε τρομερή ζημιά... :beerz: :beerz:Μήπως να τον αναζητήσεις;;;; :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Για να σου αποδειξω οτι δεν μου εκανε καμια ζημια (και μη γελας καθολου), με τον Παναγιωτη ειμασταν συμμαθητες μεχρι την Γ' Λυκειου, και τοτε ηθελε αυτος αλλα εμενα μου ειχε περασει...ε, ειπαμε, αλλο Τεταρτη Δημοτικου, αλλο Γ' Λυκειου, αλλο 33 χρονων (αντε λεω και την ηλικια μου ;) ) ...αχ με παρασερνεις και λεω και προσωπικα γεγονοτα...που εγιναν αιωνες πριν ομως, οποτε τα απορρητα αρχεια της CIA εχουν ανοιξει :rofl:

ΥΓ. Που τον θυμηθηκες τον Παναγιωτη? Τον ειχα αναφερει πολλα ποστς πριν :animlaugh:
 
domniki είπε:
ΥΓ. Που τον θυμηθηκες τον Παναγιωτη? Τον ειχα αναφερει πολλα ποστς πριν :animlaugh:

Επειδή επιμένεις στο συμμαθητή και όχι στον υπέροχο ανυπέρβλητο αξεπέραστο μοναδικό κορυφαίο (την εμπειρία του άντρα που τη βάζεις ::) ;;; ;)

Αη... χμ Άλμπερτ μόνο και μόνο επειδή είναι ξανθός και 9 χρόνια μεγαλύτερος... :D :D:D
 
Πίσω
Μπλουζα