Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Μέχρι πρόσφατα εμφανιζόταν σε πολλές επιθεωρήσεις...
 
Πολλη ομορφη γυναικα ,παντως..
 
Stormwatch είπε:
Μέχρι πρόσφατα εμφανιζόταν σε πολλές επιθεωρήσεις...
οι επιθεωρησεις που παιζει προβαλλονται συνεχεια σε επαναληψη καποες ειναι και δεκα χρονια πισω! καλως ηρθες φιλε davic00!
 
evanuos είπε:
Μια αδικημενη ηθοποιος κατα τη γνωμη μου ειναι η Μαρια Παλαιολογου http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1_%CE%A0%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF%CF%85 επαιζε μικρους ρολους σε βιντεοταινιες κυριο χαρακτηριστικοτης η φωνη της !
την θυμαμαι τελευταια φορα στο κωνσταντινου και ελενης που εκανε την νιτσα την μαναβισσα
 
μήπως ξέρει κανείς τι απέγινε η Βιργινία Ζίνγκλερ ή γνωστή κυρά Κατίνα στην Μεγάλη απόφραξη με τον Κώστα Τσάκωνα;
 
Mac Gyver είπε:
μήπως ξέρει κανείς τι απέγινε η Βιργινία Ζίνγκλερ
Oφείλω να ομολογήσω οτι έκανα τεράστια παράλειψη να ρωτήσω τον Κώστα Τσάκωνα πέρισι οπου τον επισκευτίκαμε για αυτήν την κυρία.

Εικάζω οτι είταν κάποια απο τις κυρίες που βοιθησε(και επέλεξε ο ίδιος) να πέξουν σε βιντεοταινίες του 80. Γιατί τι συνδέω με τον Τσάκωνα ,μα φισικά γιατί έχει πέξει σε 100άδες VHS μαζί του. Σε πολλά είχε συμπρωταγωνιστείσει , να πούμε οτι ζούσε το "ελληνικό ονειρο" οπως και άλλες καθημερινές κιρίες (πχ : Aνθή Γούναρη).

Η τύχη της αγνοείτε. Πολύ πιθανό να μην γνωρίζει ούτε και ο κ.Τσάκωνας τι απέγινε.(οπως και για 2-3 άλλες κυρίες οπου τον ρώτησα).
 
Ενα μικρο αποσπασμα απο βιντεοταινια που παιζει η Βιργινια Ζινγκλερ εμφανιζεται στο 3.29 !

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
evanuos είπε:
Είχα ρωτήσει τον κ.Τσάκωνα για το αν είναι συγγενείς & τι απέγινε η ηθοποιός. Απλή συνονιμία μου απάντησε και οτι είχαν τιπικές έως ανηπαρκτες σχέσεις.

Η κυρία αυτή ξεκήνησε ώς εκφωνήτρια -παρουσιαστρια(κάτι τέτοιο) στο ραδιόφωνο ,απο οτι μας είπε ο κ.Τσάκωνας.

Το πώς "έμπασε" στην ηθοποιοία ούτε αυτός το είξερε.

Για μένα απο τις κλασσικές μορφές των ελληνικών VHS.

Είχα ιποψιαστεί οτι απεβίωσε & να που το μαθένω απο την ομάδα του retrodb. Οχι ευχάριστο γεγονός πάντος.

Η κ. Βιργινία Ζιγκλέρ αραγε ζεί ? Απευθήνομαι κιρίως στο team του retrodb ,να ρίξει φώς στην πληροφορία(αν είπαρχει ,οτι ειπάρχει!)
 
video80 είπε:
Η κ. Βιργινία Ζιγκλέρ αραγε ζεί ? Απευθήνομαι κιρίως στο team του retrodb ,να ρίξει φώς στην πληροφορία(αν είπαρχει ,οτι ειπάρχει!)
Εγώ πάντως που είχα κοιτάξει στο retrodb δεν είχα βρει να λέει τίποτα για αυτήν.και είναι και ίσως για την μοναδική που δεν έχω δει κάτι και μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση
 
video80 είπε:
Είχα ρωτήσει τον κ.Τσάκωνα για το αν είναι συγγενείς & τι απέγινε η ηθοποιός. Απλή συνονιμία μου απάντησε και οτι είχαν τιπικές έως ανηπαρκτες σχέσεις.Η κυρία αυτή ξεκήνησε ώς εκφωνήτρια -παρουσιαστρια(κάτι τέτοιο) στο ραδιόφωνο ,απο οτι μας είπε ο κ.Τσάκωνας.

Το πώς "έμπασε" στην ηθοποιοία ούτε αυτός το είξερε.

Για μένα απο τις κλασσικές μορφές των ελληνικών VHS.

Είχα ιποψιαστεί οτι απεβίωσε & να που το μαθένω απο την ομάδα του retrodb. Οχι ευχάριστο γεγονός πάντος.

Η κ. Βιργινία Ζιγκλέρ αραγε ζεί ? Απευθήνομαι κιρίως στο team του retrodb ,να ρίξει φώς στην πληροφορία(αν είπαρχει ,οτι ειπάρχει!)
Σε αναζητηση που εκανα βρηκα καποιες πληροφοριες για τη Ριτα Τσακωνα εαν ειναι το ιδιο προσωπο βεβαια!. Ειναι στο θεατρο απο τη δεκαετια του 40 και μαλιστα ειχε και δικοτης θιασο εκεινα τα χρονια.Ο Mac Gyver εχει μαλλον δικιο η πληροφορια οτι απεβιωσε πρεπει να ειναι προσφατη.
 
evanuos είπε:
Σε αναζητηση που εκανα βρηκα καποιες πληροφοριες για τη Ριτα Τσακωνα εαν ειναι το ιδιο προσωπο βεβαια!. Ειναι στο θεατρο απο τη δεκαετια του 40 και μαλιστα ειχε και δικοτης θιασο εκεινα τα χρονια.Ο Mac Gyver εχει μαλλον δικιο η πληροφορια οτι απεβιωσε πρεπει να ειναι προσφατη.
Πέρα απο αυτό ομως έτυχε να δει κανείς σας την ηθοποιό σε ασπρόμαυρες ελληνικές ταινίες?

Εχω την εντύπωση οτι έχει πέξει μόνο ελληνικό βίντεο.
 
evanuos είπε:
Μια αλλη ηθοποιος που χαθηκαν τα ιχνη της εινα η Αθηνα Μαυροματη http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%AC_%CE%9C%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B7 επαιξε σε αρκετες βιντεοταινιες με τον Μιχαλη Μοσιο.
Η Αθηνά Μαυρομάτη πρωταγωνιστεί φέτος στην παράσταση "το παιχνίδι της φαντασίας" του Πιερ Κορνείγ. Την Τρίτη 11 Σεπτεμβριου στις 20:30 στο Πάρκο Αντώνης Τρίτσης στο Ίλιον. Είσοδος Ελεύθερη.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ :

http://www.ilion.gr/c/ext/documents/get_file?mainid=13175&name=%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%A4%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A3+%CE%A3%CE%95%CE%A0%CE%A4%CE%95%CE%9C%CE%92%CE%A1%CE%97%CE%A3+-+2012+
 
ο τολης βελονακης εκτος απο το οταν οι ροδες χορευουν εχει παιξει πουθενα αλλου??
 
Ελπιζω η ομαδα που κανει της συνεντευξεις να επικοινωνησε με το γιο του Σουπιαδη ! οπως και με τα υπολοιπα μελη που δωσαν πληροφοριες αρκετα σημαντικες!
 
Πίσω
Μπλουζα