Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Ο ηθοποιος Νικος Τσουκας στο ΑΡΩΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 
η γιουλη ζηκου ποσταρε αυτο επικοινωνησα μαζι της και μου ειπε πως μιλησε με την οικογενεια του βεβαια αλλη μια ειδηση που δεν θα δουμε σε κανενα ελληνικο καναλι Καλό ταξίδι αγαπημένε μου Ανδρέα.

Ο σκηνοθέτης της ταινίας μου "Ένοχες Σχέσεις' Ανδρέας Κατσιμητσούλιας έχασε την μάχη για τη ζωή, την προηγούμενη Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2016 στην Γερμανία, όπου και κατοικούσε μόνιμα.

Γεννήθηκε το 1936. Εργάσθηκε ως σκηνοθέτης σε πλήθος κινηματογραφικών ταινιών, βιντεοταινιών και τηλεοπτικών σειρών.
 
θανος είπε:
η γιουλη ζηκου ποσταρε αυτο επικοινωνησα μαζι της και μου ειπε πως μιλησε με την οικογενεια του βεβαια αλλη μια ειδηση που δεν θα δουμε σε κανενα ελληνικο καναλι Καλό ταξίδι αγαπημένε μου Ανδρέα.Ο σκηνοθέτης της ταινίας μου "Ένοχες Σχέσεις' Ανδρέας Κατσιμητσούλιας έχασε την μάχη για τη ζωή, την προηγούμενη Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2016 στην Γερμανία, όπου και κατοικούσε μόνιμα.

Γεννήθηκε το 1936. Εργάσθηκε ως σκηνοθέτης σε πλήθος κινηματογραφικών ταινιών, βιντεοταινιών και τηλεοπτικών σειρών.
RIP στον σκηνοθέτη του Παρταόλα...
 
Δεν καταφεραμε τελικα να επικοινωνησουμε με τον κ Κατσιμητσουλια. Καλο του ταξιδι.
 
panp είπε:
O πολυσχιδής "Φοίβος" Άκης Φλωρέντης, με την κιθάρα του τι απόγινε;
ο νικος τσουκας ζει,μενει στη νεα φιλαδερφεια,τον εχω δει αρκετες φορες αλλα η τελευταια θαναι πανω απο τετραμηνο

ο αγγελος γεωργιαδης ηταν απο την μικρασια,ηταν φωτογραφος και ειχε το εργαστηριο του στην πρωτη προσφυγικη πολυκατοικια.τον ηξερε αρκετα καλα η γιαγια μου που ειχε και εκεινη απο κει καταγωγη.στον σινεμα εισηλθε με την ιδιοτητα του φωτογραφου.σε 2 εξωφυλλα ελληνικων ταινιων εχω δει να το αναγραφει.ηταν γνωστος και καλος φωτογραφος.ειχε το μικροβιο της υποκριτικης.εγαζε φωτο για τα περιοδικα της εποχης και τοαρχειο των ηθοποιων.καποια στιγμη εκανε μια αντικατασταση ηθοποιου,νομιζω του ραλλη αγγελιδη που ηταν αρρωστος.απο κει και μετα εγινε ηθοποιος ,για χρονια διατηρουσε και το φωτογραφειο του
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο κωστας φλωρατος,ξεκινησε απο βοηθητικος ηθοποιος,οπως και η γυναικα του.επαιξε μονο σε μια ταινια συμπρωταγωνιστης.σε ολες τις αλλες ειχε μικρους ρολους.εμενε στα πατησια,το πραγματικο του ονομα ηταν κωστας φλωροπουλος.εχει ενα γιο που λεγεται ντενης φλωροπουλος
 
[edit] και επισης στην σελιδα του σεη εγραψαν οτι εφυγε και η λιντα γιγα κατι που επιβεβαιωθηκε και απο την τετα κωνσταντα που μιλησε με την οικογενεια της.... τωρα επισημες βεβαιωσεις και μπλα μπλα μην περιμενετε οκ το ξερω οτι πρεπει να σιγουρευτειτε αλλα γνωριζετε πολυ καλα πως κανενα καναλι η εφημεριδα δεν προκειται να ασχοληθει με αυτους τους ανθρωπους [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
λοιπον επειδη πηρα και pm αυτο το post θα ειναι λιγο προβληματισμου επειδη λοιπον επεξεργαστηκε το παραπανω Post Μου εχω εναν προβληματισμο στο οτι καποια πραγματα πρεπει να τα αναθεωρησουμε εδω ναι δεν αντιλεγω πολλοι λενε ψεμματα και δεν μπορουμε να ξερουμε ναι δεν αντιλλεγω μπορει να υπαρξουν καταγγελιες αλλα ειναι λογικοτερο το να ανοιξω ενα blog και οτι γραφω να το θεωρουμε σωστο??αν δηλαδη αυριο εγω ανοιξω ενα blog και γραφω οτι πεθανε ο ταδε ηθοποιος θα το δεχτουμε επειδη ειναι σε blog??ειπαμε για την λιντα γιγα και δημοσιευτηκε επειδη ηταν γνωστη και ηταν απ τις ωραιες παρουσιες των 80s εγραψα ομως και για τον αλεκο γιαννακη τον οποιο γνωριζα ο οποιος η τελευταια ταινια που επαιξε ηταν η δικη μου του οποιου η κορη μου εδωσε την αδεια να γραψω και σβηστηκε το εχω ξαναπει τα καναλια και οι εφημεριδες δημοσιευουν οτι πουλαει μονο δυστυχως και αφηνουν πολλους ξεχασμενους ετσι εγινε και περυσι με τον γιαννη αστρακακη μεχρι που ενας φιλος του εγραψε οτι εφυγε και δεν ειπε κανεις τιποτα κλασσικα οριστε και το Post επειδη ειναι σε blog σημαινει οτι το δεχομαστε σωστα?? http://athlodromos.blogspot.gr/2015/04/53.html συμφωνω με το να ελεγχουμε ναι αλλα μερικες φορες δεν ξερω πρεπει να βγαζουμε φωτογραφια τα κηδειοσημα για να πειστουμε??η κορη του αλεκου γιαννακη μου ειπε οτι θα προσπαθησει να μπει εκεινη μετα απο καποιο καιρο για να το γραψει μπας και πειστουν καποιοι αφηστε που ο χαμος του εγινε γνωστος πριν της λιντας γιγα ομως ακομα και τα blog Που δημοσιευσαν το Post της κυριας φινου (σοβαρη πηγη θεωρειτε σωστα??) απο κατω εβλεπαν τους συναδελφους του να λενε για αυτον αλλα κανενα δεν μπηκε στον κοπο να το δημοσιευσει τα συμπερασματα δικα σας λοιπον....
 
Ποιος είπε πως στα blogs οτι γράφεται είναι σωστό? Είπαμε και το ξαναλέμε: Οι πηγές πρέπει να είναι έγκυρες. Το να το μου βάλετε πηγή το blog κάποιου ταδόπουλου του οποίου οι αναφορές είναι αβάσιμες, ή γιατί έχει αναδημοσιεύσει το ποστ της κυρίας Χ - Ψ - Ζ (και ποιος μου λέει πως το ποστ είναι όντως της κυρίας Χ-Ψ-Ζ) πάλι το μήνυμά σας θα επεξεργαστεί. Ούτε και τα κηδειόχαρτα θέλουμε! Το photoshop κάνει παπάδες.

Έχουμε καεί στο χυλό οπότε φυσάμε και το γιαούρτι. Εδώ για ψύλλου πήδημα σε πιο άσχετα ποστ δεχόμαστε emails και αναφορές για τα γραφόμενα και άντε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες! Δεν έχουμε ψύχωση να κυνηγάμε τα edit στα ποστ σας και δε φταίμε εμείς που δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση.
 
Παιδιά, δεν έχουμε καμία διάθεση να πετσοκόβουμε ποστς, σας διαβεβαιώ. Ούτε έχουμε κάτι προσωπικό μαζί σας - πολλούς από εσάς δεν σας ξέρουμε καν! (Εσύ εξαιρείσαι! :) ). Έχουμε πει, έχουμε παρακαλέσει κι έχουμε βγάλει επιπλέον οδηγία που απαγορεύει να ποστάρετε αναγγελίες θανάτου χωρίς να υπάρχει πηγή. Το ξέρεις και το έχουμε ξανασυζητήσει στο φόρουμ και προσωπικά εγώ, έχω αναλωθεί να το συζητάω, και να το αναμασάω, και να εξηγώ τα προφανή. Γνωρίζεις επομένως ότι όταν δεν υπάρχει πηγή, το ποστ κανονικά διαγράφεται. Και πάλι, δε σου διέγραψα όλο το ποστ - επεξεργάστηκα τα σημεία που μιλούσαν για τον Αλέκο Γιαννάκη, καθώς μέχρι και την ώρα που έκανα το edit δεν βρήκα πηγή να βάλω (που στην τελική, δεν είναι και δουλειά μου!!! Αυτός που δημοσιεύει την είδηση οφείλει να βάζει πηγή). Οπότε, αντί να υπάρχει αυτή η διαμαρτυρία - προβληματισμός (και μάλιστα δημόσια που χαλάει τη ροή του θέματος), καλό θα ήταν να σκεφτείς γιατί το έκανα σε αυτό το ποστ και δεν το κάνω και σε άλλα. Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, κανονικά όχι, ούτε το blog είναι αξιόλογη πηγή. Όταν όμως πέσουν μηνύσεις (οι οποίες παρεμπιπτόντως βγαίνουν στα ονόματά μας & όχι στο δικό σου ή σε οποιουδήποτε άλλου μέλους!), θα μπορούμε να αποδείξουμε ότι δεν είναι κάτι που κατέβηκε στο κεφάλι μας, αλλά το διαβάσαμε από εκεί. Θα μπορούσα να το χοντρύνω παραπάνω και να πω ότι κανονικά ούτε αυτό μας καλύπτει εντελώς (διότι αναπαράγουμε ψευδή είδηση χωρίς να τη διασταυρώσουμε), αλλά λέμε ας πάει στο καλό.

Κοντολογίς, όχι σε:

-blog που δεν τα ξέρει κανείς

-ειδήσεις από facebook προφίλ (εκτός κι αν είστε σίγουροι σε ποιον ανήκει)

-κηδειόχαρτα και προφορικές ειδήσεις.

Ναι σε:

-αρθρογραφικά sites που δημοσιεύουν τέτοιες ειδήσεις

-sites εφημερίδων

Δε θέλουμε να σας κάνουμε τη ζωή πιο δύσκολη - βοηθήστε μας σε αυτά που ζητάμε.....
 
radiobuzzer είπε:
Δυστυχώς η είδηση για το θάνατο του Αλέκου Γιαννάκη επιβεβαιώνεται από διάφορες ιστοσελίδεςhttp://www.radiofono.gr/node/27028

Επιβεβαιωνω και εγω μιας και με τον Αλεκο Γιαννακη (Εξπλοουζ) μιλαγαμε τακτικα (Ραδιοερασιτεχνης και εγω) απο τα ραδιοκυματα....Ειχε παθει ενευρυσμα το οποιο του προκαλεσε εγκεφαλικο και νοσηλευοταν στο νοσοκομειο Ωνασειο...Εγινε αποκατασταση του ανευρυσματος και υπηρχε αγωνια για το αν θα συνελθει απο την ναρκωση και τι βλαβη θα ειχε αφησει το εγκεφαλικο...Κατα το ξυπνημα ομως υπεστη ενα δευτερο εγκεφαλικο το οποιο ηταν το μοιραιο....Παρευρεθηκα και στην κηδεια του.....Ηταν 58 χρονων...Καλο παραδεισο φιλε Αλεκο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν το ποστ μου δημιουργει οποιοδηποτε ζητημα ειτε επειδη χαλα τη ροη ειτε επειδη ειναι οφτοπικ ειτε για οποιοδηποτε αλλο λογο παρακαλω να ααφαιρεθει χωρις καμια εξηγηση η παρεξηγηση

θελα απλα να πω σε οτι αφορα τη δικη μου περιπτωση οτι εγω δεν ανεφερα απλα οτι ειδα ενα κηδειοχαρτο αλλα το ακριβεστατο σημειο που τ ειδα και οτι εχω και το γραφειο τελετων στο οποιο πηγα να δω

δημοσιευσα την ειδηση μονο εδω και οχι στο προσωπικο μου λογαριασμο στο φεις

η ειδηση του χαμου της λιντας γιγα,εγινε 13 ωρες νωριτερα απο το ποστ της κυριας φινου,που ολοι λενε οτι ενημερωθηκαν απο κει

δεχομαι τους κανονες φυσικα απο ειμαι μελος σε μια κοινωνια ηλεκτρονικη και αναγνωριζω οτι γινονται για προστασια

το σημαντικο ειναι πανω απολα ο χαμος νεων ανθρωπων

απλα ενιωσα την αναγκη να πω τις σκεψεις μου
 

Φιλε 1@elsint17[/USER] ουδεις υπονοησε οτι εκανες κατι ηθελημενα. Ειμαι σιγουρος οτι το μοιραστηκες μαζι μας διοτι γνωριζεις την αγαπη πολλων μελων εδω μεσα για την εποχη εκεινη και τους πρωταγωνιστες της.

Απλα εξηγησαμε ξανα το λογο πισω απο τη σταση μας σε αυτα τα λεπτα ζητηματα.

 
video80 είπε:
Μάλλον 60φεύγα είναι ,εντάξει και στα 1980ς δεν έδειχνε πιτσιρικάς ,αλλά απο οτι λες ξεκινησε το 1972 (πρίν απο 40 χρόνια δηλαδή!)

Για το οτι ειναι οπαδός & παράγοντας του Παναθηναικού δεν το ήξερα (αν παναθηναικός και γώ!)

Οποιαδήποτε πληροφορία για Μιχάλη Αρσένη θα ταν κάτι περισσότερο απο χρήσημη.

Καλησπέρα σ' όλη τη παρέα. Ο Μιχάλης Αρσένης ζει εδώ κι αρκετά χρόνια στο εξοχικό του. Είναι συγγενείς μου και για την ηλικία του είναι πολύ καλά.
 
video80 είπε:
Μάλλον 60φεύγα είναι ,εντάξει και στα 1980ς δεν έδειχνε πιτσιρικάς ,αλλά απο οτι λες ξεκινησε το 1972 (πρίν απο 40 χρόνια δηλαδή!)

Για το οτι ειναι οπαδός & παράγοντας του Παναθηναικού δεν το ήξερα (αν παναθηναικός και γώ!)

Οποιαδήποτε πληροφορία για Μιχάλη Αρσένη θα ταν κάτι περισσότερο απο χρήσημη.

Καλησπέρα σ' όλη τη παρέα. Ο Μιχάλης Αρσένης ζει εδώ κι αρκετά χρόνια στο εξοχικό του. Είναι συγγενής μου και για την ηλικία του είναι πολύ καλά.
 
AnVag είπε:
Καλησπέρα σ' όλη τη παρέα. Ο Μιχάλης Αρσένης ζει εδώ κι αρκετά χρόνια στο εξοχικό του. Είναι συγγενής μου και για την ηλικία του είναι πολύ καλά.
και συμφωνα με τη retrodb γεννηθηκε το 1922

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B9%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82_%CE%91%CF%81%CF%83%CE%AD%CE%BD%CE%B7%CF%82
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα