Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Τον ειδα τελευταια στο τμημα Κολωνου οπου ειχε παει για ανανεωση (λογικα) της ταυτοτητας του το 2014 ή 2015. Εκει μενει. Κρατιοταν καλα και ηταν κοστουμαρισμενος. Αν θυμαμαι καλα, μου ειχε πει ο πατερας μου οτι ο Αντωνης (που επινε συνεχεια καφε στον Κολωνο με τον πατερα μου), οτι κατι ειχε σπουδασει. Τωρα δε ξερω τι γιατι οσο τον θυμαμαι ηταν παντα στην πενα. Εγω τοτε δε φανταζομουνα καν ποιος ηταν γιατι δεν ειχα ιδεα απο ταινιες. Πιο πολυ επαιζα εξω στις πλατειες. Μετα οταν μεγαλωσα καταλαβα ποιος ηταν. Συχναζε σε μια καφετερια στον Κολωνο τελη του '80 στην οσκαρ που υπαρχει ακομα και σημερα. Στην πλατεια του Αγιου Κωνσταντινου στον Κολωνο. Σε εκεινη την εκκλησια εκανε η Στανιση ανασταση. Ο πατερας μου ελεγε οτι η μαμα της εμενε στον Κολωνο.
 
Δεν έχεις γράψει το σημαντικότερο: για ποιον κάνεις λόγο...
 
Μια συγκινητική συντευξη του γιωργου Ματθαίου απο το 96, 6 χρονια πριν φυγει για πάντα.
 
Επιτελους Φρυνη Αρβανιτη.......https://www.youtube.com/watch?v=tS8v9B0SOkg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο evanuos!! Μπραβο και στην δεσποινιδα Νταβατζη!
 
Ο πασιγνωστος ηθοποιος των 80's Τάσος Ψωμόπουλος σε περσινη συνέντευξη μιλα για τη ζωη του
 
Ο Ηλίας Κακλαμάνης έγραψε στο προφίλ του ότι έφυγε σήμερα η ηθοποιός και πρώην σύζυγος του Βιολέτα Αντωνίου!Μια πρόσφατη φωτό:

Στο Facebook στο γκρουπ Αρχειακό υλικό της ελληνικής τηλεόρασης γράψανε ότι έφυγε σήμερα η Βιολέτα Αντωνίου.
Βάλανε και μια πρόσφατη φωτογραφία:6B8071BA-83A8-4423-A17F-FC186F76CB31.jpeg
 

Συνημμένα

  • 100AA156-9EED-4D71-A079-C26848F2A309.jpeg
    100AA156-9EED-4D71-A079-C26848F2A309.jpeg
    23,9 KB · Προβολές: 1
Τελευταία επεξεργασία:
Πολυ πολυ κριμα!
Ομορφη παρουσια.
Τις προαλες νομιζω συζητουσαμε με την Bambinella διοτι τυχαια ειχα εντοπισει που δουλευε (δεν ασχολειτο πλεον με τα καλλιτεχνικα)
Τι κριμα! Νεοτατη.
 
[edited] Αναγγελία θανάτου χωρίς επίσημη πηγή δεν επιτρέπεται στο Retromaniax [edited]
 
Πολύ ωραίο! Ευχαριστούμε!

αχ βρε Σταθαρα..
 
Τελευταία επεξεργασία:
δεν διαβασα ολο το θρεντ ,ακομη,ειναι πολυ μεγαλο,θα το κανω ομως
για το νικο τσουκα που λετε,ειναι καλα ,μενει φιλαδερφεια,τον εχω γνωρισει
ξερετε οτι η φινος τον ειχε αντικαταστατη του βασιλη αυλωνιτη;
 
Πίσω
Μπλουζα