Ηταν μαγκιά να έχεις κάτι τέτοιο!

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.287
Αντιδράσεις
3.338
Θυμάμαι λοιπόν πιτσιρικάς ότι ηταν μεγάλη μαγκιά:

  1. να φοράει κανείς παπούτσια Air Jordan. Χαμός γινόταν στο γυμνάσιο όταν κάποιος φορούσε το τελευταίο μοντελάκι. Μαζευόμασταν και τον χαζεύαμε
  2. να έχει κανείς μηχανάκι, κυρίως παπί που ήταν και πιο προσιτό. Τουλάχιστον στη Χαλκίδα, δεν έβλεπες συχνά μηχανάκι.
  3. να έχει αφήσει κάποιος το χαρταετό του όλη τη νύχτα να πετάει ή π.χ. να έχει χαρταετό 2 μέτρα ύψος....
  4. να έχει πιάσει καρδερίνες (είπαμε επαρχία)
  5. να έχει Amiga ενώ οι υπόλοιποι ακολουθούσαμε ιδρωμένοι με τα 6128 μας (μιλάμε για ζήλεια, φαγωμάρα, όχι αστεία!)
  6. να μπορει να οδηγάει το αυτοκίνητο του μπαμπά
  7. ο μπαμπάς να έχει BMW
  8. να έχει άλμπουμ με χαρτάκια π.χ. του Ιππότη της ασφάλτου συμπληρωμένο (εμένα μου έλειπε η εικόνα με το ρολόι που φορούσε στο χέρι, έβαλα τη μάνα μου να το ζητήσει από το σχολείο όπου δίδασκε, και βρήκε 10!)
  9. να φτάνει το Ms pacman σε μεγάλο επίπεδο, παίζοντας πάνω από 1 ώρα (εκεί μαζευόταν κόσμος)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα δερματινα perfecto θυμαμαι ,οταν σκασανε μυτη . :xm:
 
Σε παραπάνω κιλά, θυμάσαι να έπαιζε κάτι;;;; :what:

..γιατί ήταν δείγμα ευρωστίας... :D :D:D
 
Στο δικο μου σχολειο, η μοδα, άλλαζε συχνά πρόσωπα. Την μια χρονια, το ειχες καμαρι να φορας μπλουζακια μια συγκεκριμενης φίρμας (το λακοστ συγκεκριμενα). Την επομενη ένας ειδος παπουτσια (αυτά που ειχανε κατι μεταλλικο απο κατω, και κανανε θόρυβο).

Το καινουργιο δερματινο ήταν παντα ζηλευτό απο όλους, ολες τις χρονιές.

Δεν θυμαμαι κατι άλλο για την ώρα
 
θυμάμαι τα τεράστια παπούτσια με τα πολύχρομα κορδόνια και τα φαρδιά παντελόνια που φορούσαν οι πιο μούρηδες χιπ-χοπάδες.

Επίσης το μηχανάκι πρόσθετε πολλούς πόντους μαγκιάς σε κάθε αγόρι.
 
Mαυρο Fly,Marten's με ασπρο κορδονι,501,δερματινα βραχιολοκαρφα και λευκα tshirts.

Στην αρχη μονο στο μπανιο τα βγαζαμε :D
 
Μαγκιά ήταν το μονό σκουλαρίκι στις κοπέλες που ανάλογα σε ποιό αυτί το φόραγαν υποδήλωναν κάτι για το "ποιόν" τους... :flower:

Όπως επίσης και τα πολλαπλά σκουλαρίκια σε ένα αυτί...
 
Wally είπε:
Mαυρο Fly,Marten's με ασπρο κορδονι,501,δερματινα βραχιολοκαρφα και λευκα tshirts.Στην αρχη μονο στο μπανιο τα βγαζαμε :D
Αχ, Wally, να σε δω με τα βραχιολοκαρφα και ας πεθανω :rofl:
 
picture.php
 
Wally είπε:
Mαυρο Fly,Marten's με ασπρο κορδονι,501,δερματινα βραχιολοκαρφα και λευκα tshirts.Στην αρχη μονο στο μπανιο τα βγαζαμε :D

ΧΑΧΑΧΑ!!!! Mέσα είσαι....... :thumbup: :D :D

......ξέχασες όμως την πάπια, χωρίς την ποδιά, την χοάνα στο φίλτρο αέρος και την original sebring (χωρίς την τάπα).........

Yeeeeeaaaaaaaa!!!!!! :happyjump:

YΓ: ΑΑΑΑ! Βάλε και κανα σκ'λαρίκι στα αυτί......... :D
 
μα φυσικα το καλυτερο και δυνατοτερο ...............φυσοκαλαμο :D :D:D:D

με ξυλο απο κατω και σκοπευτικο και καλη μονωτικη ταινια
 
Εδώ στην επαρχία ήταν μεγάλη μαγκιά να έχεις καινούργιο adventure game που δεν είχαν οι άλλοι......... :diablotin:

Θυμάμαι όταν πήρα το King's Quest I το κουδούνι στο σπίτι είχε ξελαρυγγιαστεί........ :D :D:D
 
Μαγκιά ήταν επίσης να μην έχεις custom chips, και να βγάζεις εσύ σε πείσμα όλων smooth scrolling και sampled sound!!!!! :award: :award: :award:


 
simonkey είπε:
μα φυσικα το καλυτερο και δυνατοτερο ...............φυσοκαλαμο :D :D:D:Dμε ξυλο απο κατω και σκοπευτικο και καλη μονωτικη ταινια
και μανταλάκι για σκόπευτρο! :D
 
εγώ είχα ένα μπουφάν flying στο οποίο στο αριστερό μανίκι, είχε κάτι σαν θήκες για σφαίρες ένα πράγμα...ψηλά,στο ύψος του όμου! Εκεί είχα βάλει πραγματικούς κάλυκες που είχε ''τσιμπήσει'' ενα ξάδερφος μου που ήταν μεγαλύτερος και είχε πάει φαντάρος! Εκεί να δείτε πως έκαναν τα υπόλοιπα πιτσιρίκια! Σαν τρελά! Πούλαγα πολλή μούρη με αυτό το μπουφάν! :)
 
@Wally, δεν πιστευω να σκασεις μυτη την Παρασκευη με τα βραχιολοκαρφα?????? Βαγγελιστρα μου, πραγματικα θα πεθανω (απο τα γελια... :rofl: )
 
Το 87 (11χρ. εγώ, 1η γυμνασίου) η μόνη μου ενασχόληση με το gaming ήταν σε ένα καφενείο κοντά στο σπίτι μου που είχε 5-6 ηλεκτρονικά και μας άφηνε να παίζουμε.

Ακόμα δεν είχα ακούσει τη λέξη Amstrad κλπ.

Κάποια μέρα λένε κάποια παιδιά μεγαλύτερα (θα ήταν 14) "πάμε σπίτι σου τώρα να παίξουμε με το Atari σου;" Μεγαλοφώνως, μήπως και δεν το ακούσουν όλοι.

Σκάσαμε όλοι από τη ζήλεια, το θεώρησα υπέρτατη μαγκιά, να μπορείς σπίτι σου να έχεις ηλεκτρονικά παιχνίδια.

Φτάνουμε στην 3η λυκείου, και μια μέρα του Μαΐου, μετά από ένα αγώνα βόλλευ κανονίσαμε με κάποια παιδιά να πάμε σπίτι μου να παίξουμε Amstrad (πράσινο). Ενιωσα τέτοια μαγκιά που δεν λέγεται. Και ας είχαν άλλα παιδιά Amigες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ....λίγο κουλά μου φαίνονται τώρα αλλά τότε εδώ πραγματικά ήταν κάτι το φοβερό! ποδήλατο mountain με ταχύτητες, δυνατό εξελιγμένο ηχοσύστημα :brick:
 
Πίσω
Μπλουζα