Η Απειλή - The Thing (1982)

perlastar

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
954
RIO είπε:
Τι ταινιάρα ...ειδικά η σκηνή όπου ο τζένιγκς έχει κυριευτεί από την οντότητα και βγάζει εκείνη την ανατριχιαστική κραυγή, είναι από τις πιο τρομακτικές που έχω δει ....
Συμφωνώ, ήταν από τις σκηνές που μου έμεινε περισσότερο, άκρως ανατριχιαστική και στοιχειωτική...

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
1.643
Ομολογω οτι η παρουσιαση της perlas εδω,μου κινησε την περιεργεια να ψαξω και να δω την ταινια. :)

Αποτελεσμα,οπως ακριβως εχει ειπωθει και στα παραπανω posts......Διαμαντακι!!!! :headbangdude:

Τα τερατακια της ταινιας ειναι αρκετα πετυχημενα και τρομακτικα. :cool:

Αρκουντως ικανοποιητικες επισης και οι σκηνες που σε ξαφνιαζουν...

Αμα ειχε και λιγο αιματακι παραπανω....θα ηταν Σουπερ!!! :D

Οσοι δεν την εχετε δει...σπευσατε... :)

Οσοι παλι την εχετε δει...ξαναδειτε την!!!! ;)

Stratulator

ΠαρταΟλας
Αντιδράσεις
1.545
the thing fx 2.jpg

Ο δημιουργός των 'special fx" , Rob Bottin. Κατά την διάρκεια της παραγωγής δούλευε καθηνερινά για 18 μήνες...
Είχε εργαστεί και στο "The Fog",αλλά και αργότερα σε πολλές γνωστές ταινίες όπως το "Legend" και "Se7en".

marysuz73

RetroActive
Αντιδράσεις
425
Το ξαναείδα κι εγώ αυτές τις μέρες. φοβερή ταινία...

μακάρι να έβγαινε κάποια συνέχεια αλλά προσεγμένη... ζητάω πολλά μάλλον ε?

spectrum198296gr

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
72
η ταινία αυτη
περασε στην ιστορία:)
μια ατάκα answer : how did this. . mother ....... waked up after thousands years in the ice ? - question : because it's different from us .Its from outer space - what do u want from me ask him. and he looked----> bler ( ο οποιος βρήκε τι ειναι ακρίβώς) what do we have here is an organism that immitates other life forms and immitates them perfectly - this for instance is not dog is an immitation.

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα