Η Κραυγή των Λύκων (1981 ΥΕΝΕΔ)

Εγω προσωπικα εχω συνδεσει το βιντεο με το DVD. Ετσι γραφω την βιντεοκασετα σε δισκακι επανεγγραψιμο και στον PC το μετατρεπω σε avi με το AutoGordianKnot!
 
johnalepou είπε:
Εγω προσωπικα εχω συνδεσει το βιντεο με το DVD. Ετσι γραφω την βιντεοκασετα σε δισκακι επανεγγραψιμο και στον PC το μετατρεπω σε avi με το AutoGordianKnot!
Thanks - το σημειώνω !!
 
Wally είπε:
Xμμμ...πολλοι Αλιφερη-fans μαζευτηκαμε...μακαρι να κανει καμια μαγκια η ΡαδιοΤηλεοραση...
Μέσα και εγώ με τους "Αλιφέρη" fans ,από σίριαλ τηλεπαιχνίδια ,"κανε ότι κάνω" σε όλα η γυναικα ήταν κορυφή.

Η "ραδιοτηλεόραση" για οποιον δεν το ξέρει έβαλε "xatzimanouil" με Μόρτζο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnalepou είπε:
...νομιζω οτι η Μαρια Αλιφερη εχει κρατησει εκπομπες των ΤΕΤΡΑΓΩΝΩΝ και δινει καμια φορα αποσπασματα,οπως στο ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ...
Μήπως έγραψες την εκπομπή?

johnalepou είπε:
Το ΣΗΡΙΑΛ ΤΩΝ ΣΗΡΙΑΛ (1991 και επαναληψη 1995)εδειχνε αποσπασματα μονο απο σηριαλ και οχι αλλες εκπομπες.
Όντος, μόνο σήριαλ, αλλά κάτι ήταν κι αυτό...

johnalepou είπε:
To mail οπου ζηταμε εκπομπες κλπ ειναι Keep@ert.gr
Thanks !!

johnalepou είπε:
Πραγματι, εχεις δικιο για το ΣΕ ΧΡΟΝΟ TV: Ενω εδειχνε ολο τα ιδια αποσπασματα απο σειρες,ετρωγε και τον χρονο με διαφορους τραγουδιαρηδες!
Σταμάτησε να προβάλεται?
 
-Το αποσπασμα ΤΕΤΡΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ δεν το εχω,αλλα το εχει ενας συλλεκτης στο ιντερνετ και ισως μου το δωσει καποια στιγμη.

-Ναι, το ΣΕ ΧΡΟΝΟ TV σταματησε να προβαλλεται.
 
- Ωραια!!!

- Κριμα διοτι παρολο που η εκπομπη συνηθως ηταν λασπη,η παρουσιαστρια ηταν killer :D
 
ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ

ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΗΝ ΘΥΜΑΣΤΑΙ?
 
ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ

ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΩΜΕΓΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΕΞΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ.

ΑΠΛΩΣ Η ΕΡΤ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.

Η ΟΜΕΓΑ ΤΗΕΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΕΡΟΣΥΛΟΥΣ ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ.

ΤΟ WEST TV (ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ) ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ. (ΑΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ). Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΧΡΩΜΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΝ ΕΤΟΣ 1973.

ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ 1973 ΤΗΝ ΒΛΕΠΑΜΕ (ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΑΝ )Α/Μ.
 
johnalepou είπε:
Η μουσικη των τιτλων!
[edit] copyrights [edit]







Σ ευχαριστουμε για την μουσικη.

Ειναι μουσικο θεμα ("χαλι") σε διαφορα επεισοδια (οταν ετρεχε στα χιονια, θυμαστε?). Η μουσικη των τιτλων ηταν αλλη. Μετα απο μερικα επεισοδια εβαλαν και στιχους οπου τους τραγουδουσε η ιδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Η ΣΕΙΡΑ!!

Την θυμαμαι σαν τωρα.Οικογενεια Ριχτερ.Θεοφυλαχτος ο πατερας(Γιαννης Αργυρης)

και τον Σωστη να πυροβολει τον Ζητα.

Ελπιζω να το βαλει η Ραδιοτηλεοραση,οπως εβαλε τον Τζων Αυλακιωτη
 
!!!!

bernard.c είπε:
Αν θυμάμαι καλά είναι το επεισόδιο όπου η Αλιφέρη γυρνάει στο σπίτι των Ρίχτερ μετά από ένα ατύχημα. Τώρα τυφλή είναι, αμνησία έχει, και τα δύο μαζί θα σας γελάσω...Έχω γράψει νομίζω όλους τους τίτλους της αρχής (η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει...) και κάπου κόβεται το επεισόδιο. Δυστυχώς δεν μπορούσα να το γράψω γιατί το video έγραφε το κανάλι που έβλέπες και την ίδια ώρα έδειχνε στο Sky One Beverly Hills 90210, το οποίο έβλεπαν οι φίλοι μου και δεν έπαιζε να τους πείσω να δόύμε την Κραυγή των Λύκων.

Johnalepou, Wally, εσείς πώς και δεν το γράψατε από το ΩΜΕΓΑ όταν το πρόβαλε? Μένατε Θεσ/νίκη τότε?
Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να ανεβάσεις σαν φωτογραφία την αρχή των τίτλων (η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει); Θα το ήθελα πολύ...
 
Δεν ειμαι απο Θεσ/νικη...ας ελπισουμε οτι η ΡαδιοΤηλεοραση θα μας "φτιαξει" ;)
 
stam1370 είπε:
Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να ανεβάσεις σαν φωτογραφία την αρχή των τίτλων (η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει); Θα το ήθελα πολύ...
Μακάρι να μπορούσα - δυστυχώς δεν μπορώ για δύο λόγους:

1. οι τίτλοι αρχής που έχω γράψει δεν είναι ολόκληροι, λείπουν τα πρώτα δευτερόλεπτα, οπότε δυστυχώς δεν φαίνεται το σήμα αρχής (όταν το εξακρίβωσα, κόντεψα να σκάσω από τα νεύρα μου, γιατί παλιά είμαι σίγουρος ότι το είχα - το θυμάμαι, μεγάλα, κίτρινα γράμματα)

2. η κασέτα αυτή είναι στην Ελλάδα και εγώ ζω στο εξωτερικό.

Κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει άμεσα είναι ένα φίλος από τα παλιά, στον οποίο αντέγραψα τα λίγα λεπτά που έχω από την ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ και του τα έστειλα τον Ιανουάριο του 2008. Το DVD μάλιστα έχει και κλιπάκια από 3 άλλες παλιές εκπομπές της ΕΡΤ (ΠΑΝΘΕΟΙ, ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ και ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ), οι οποίες πιθανώς να ενδιέφεραν πολλούς από εσάς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ

ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΩΜΕΓΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΕΞΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ.

ΑΠΛΩΣ Η ΕΡΤ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΑΛΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΡΧΗΣ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΑΝ ΟΙ ΜΕΓΙΣΤΑΝΕΣ (ΕΙΧΕ ΠΑΙΧΤΕΙ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ) ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ (Η ΥΕΝΕΔ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ). ΛΟΓΙΚΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΑΛΛΟ ΚΑΝΑΛΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ. Η ΩΜΕΓΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ (ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ, ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ.

ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 1981 ΑΠ ΟΤΗΝ ΥΕΝΕΔ ΚΑΙ Είχαν παιχτεί 40 επεισόδια (παιδιά συγνώμη για τα κεφαλαία τώρα το είδα).

Τέλος δεν έχω την δυνατότητα να ανεβάσω την μουσική των τίτλων.

Για οτιδήποτε άλλο P.M.
 
2 ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟΠ ΤΙΤΛΟΥΣ

32231

21313
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τhanx!!!!

Mηπως θα μπορουσες να μεγαλωσεις λιγο την αναλυση και να διορθωσεις το aspect ratio?
 
Ευχαριστουμε πολυ tsalk.

Οι τιτλοι της αρχης αλλαξαν αρκετες φορες μεσα στα 39 επεισοδια της σειρας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος φίλε tsalk....

Αλλά σε παρακαλώ,γράφε με μικρά,τα κεφαλαία γράμματα είναι σαν να φωνάζεις....

Thanks...
 
Αρχικό μήνυμα απο stam1370

Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να ανεβάσεις σαν φωτογραφία την αρχή των τίτλων (η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει); Θα το ήθελα πολύ...

Μακάρι να μπορούσα - δυστυχώς δεν μπορώ για δύο λόγους:

bernard.c είπε:
Μακάρι να μπορούσα - δυστυχώς δεν μπορώ για δύο λόγους:1. οι τίτλοι αρχής που έχω γράψει δεν είναι ολόκληροι, λείπουν τα πρώτα δευτερόλεπτα, οπότε δυστυχώς δεν φαίνεται το σήμα αρχής (όταν το εξακρίβωσα, κόντεψα να σκάσω από τα νεύρα μου, γιατί παλιά είμαι σίγουρος ότι το είχα - το θυμάμαι, μεγάλα, κίτρινα γράμματα)

2. η κασέτα αυτή είναι στην Ελλάδα και εγώ ζω στο εξωτερικό.

Κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει άμεσα είναι ένα φίλος από τα παλιά, στον οποίο αντέγραψα τα λίγα λεπτά που έχω από την ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ και του τα έστειλα τον Ιανουάριο του 2008. Το DVD μάλιστα έχει και κλιπάκια από 3 άλλες παλιές εκπομπές της ΕΡΤ (ΠΑΝΘΕΟΙ, ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ και ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ), οι οποίες πιθανώς να ενδιέφεραν πολλούς από εσάς. Ο φίλος μου αυτός μου είχε υποσχεθεί ότι θα τα ανεβάσει στο internet, αλλά ακόμα τίποτα. Δεν έχω μάλιστα νέα του πρόσφατα, τελευταία φορά που επικοινώνησε μαζί μου ήταν τον Φεβρουάριο.

Μήπως θα πρέπει να αναλάβω να τα ανεβάσω εγώ στο internet όταν ξαναπάω Ελλάδα? :confused: Ερωτώ...

Διότι εκατό χρονών η αλεπού, εκατόν δέκα το αλεπουδάκι.
Δεν πειράζει, φίλε, ακόμα κι αυτό είναι μιά χαρά! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!
 
Πίσω
Μπλουζα