Η Κραυγή των Λύκων (1981 ΥΕΝΕΔ)

Μήπως έχεις και το βιντεάκι με τους τίτλους έναρξης?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Φιλε stam1370 για σενα...

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Σαν μικρή ανταπόδοση:Το σήμα των ειδήσεων της ΥΕΝΕΔ, της ίδιας εποχής...

yened-14.jpg


Προβολή συνημμένου 68396

yened-14.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τίτλοι + Περίληψη επεισοδίου:

(μια ευγενικη προσφορά του bernard.c!)

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnalepou είπε:
Τίτλοι + Περίληψη επεισοδίου:(μια ευγενικη προσφορά του bernard.c!)
Σε ευχαριστώ πολύ johnalepou που ανέλαβες να ανεβάσεις το αρχείο με τους τίτλους έναρξης της σειράς στο youtube. Αν και είναι από την μέση και μετά, για κάποιον που δεν το έχει δει ποτέ ή που το έχει δει πριν πάρα πολλά χρόνια, είναι σίγουρα καλύτερο από το τίποτα.

Κατά την γνώμη μου, αν και άλλοι από εσάς έχουν επεισόδια από παλιές σειρές τις οποίες συζητάμε στο forum, κάντε ένα κόπο να ανεβάσετε κάτι από αυτές στο internet.

"Έχω xx επεισόδια από τη τάδε σειρά στο αρχείο μου". Συγχαρητήρια και να τα χαίρεσαι!! Πέρνα έστω τους τίτλους έναρξης στο internet να τους δούμε κι εμείς. Εδώ πέρα μία φωτογραφία να δούμε στο forum και ενθουσιαζόμαστε !! :shake:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντελως τυχαια επεσα εδω

Ξερει κανεις αν ισχυει ή ειναι πλακα?
 
Mάλλον ειρωνικό είναι ρε Πάνο...
 
Κριμα. Αν εκαναν κατι αναλογο μονο κερδος θα ειχαν ετσι που εχει καταντησει η TV πια.
 
η κραυγή των λύκων δεν είχε σχέση με τις σειρές του θάνου λειβαδίτη - είχε επίσης τρομερή τηλεθέαση - θυμάμαι ότι είχε πει η αλιφέρη πολύ μετά ότι έπαιζε και στα δύο αντίπαλα κανάλια την περίοδο 1981-82 και έπρεπε το ένα κανάλι να χτυπήσει την τηλεθέαση του άλλου μέσω της ίδιας. τότε ο φώσκολος ήταν σε καλύτερη σίγουρα φάση. όλη σχεδόν η οικογένειά μου και οι συγγενείς το έβλεπαν τότε. κι εγώ επίσης αν και 5-6 χρόνων λολ.
 
Ειχε τεραστια τηλεθεαση, οπως και τα Τετραγωνα των Αστερων την ιδια περιοδο. Επισης ειχε τρομακτικη επιτυχια στην Αυστραλια οταν παιχτηκε λιγο αργοτερα και φυσικα και στην Κυπρο οπου παιχτηκε και πριν μερικα χρονια.
 
για να πω την αλήθεια - μετά τα βιντεάκια που είδα στο youtube ενώ η σειρά μου άρεσε πολύ- για μένα το τραγούδι τον τίτλον με την παράφωνη μαρία αλιφέρη - ήταν πολύ καλή στο ρολο τις ανεξάρτητα- και η ακατάλληλη φωνή τις αφηγήτριας είναι λίγο off.. lol lol άσχετα με αυτό, θέλω να τι δω όλη την σειρά από την αρχή για να εκτιμήσω και την στιγμή που έπεσε από το πριονισμένο σκαλί η teresa richter και έμεινε τυφλή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σορρυ πάλι για τα greeklish -ειναι απο κεκτημένη ταχύτητα απεπίδεκτος μαθήσεως λολ
 
Ο πρωτος κυκλος της σειρας, μεχρι δηλαδη την δικη και την καθαρση, ηταν για την εποχη του υπεροχος.
 
ναι δεν αντιλέγω - θυμάμαι αρκετές σκηνές αλλά πόσο παράφωνη ήταν η κατά τα άλλα κουκλάρα Αλιφέρη σε αυτό το κακόμοιρο τραγούδι των τίτλων όπου έβρεχε συνέχεια λολ - και τί βλάχα που ήταν η αφηγήτρια του σήριαλ λολ- τα πρόσεξα στο youtube και μου έκαναν εντύπωση λολ αλήθεια πάντα το τραγούδι αυτό είχε στους τίτλους;
 
tvseriesfan548 είπε:
ναι δεν αντιλέγω - θυμάμαι αρκετές σκηνές αλλά πόσο παράφωνη ήταν η κατά τα άλλα κουκλάρα Αλιφέρη σε αυτό το κακόμοιρο τραγούδι των τίτλων όπου έβρεχε συνέχεια λολ - και τί βλάχα που ήταν η αφηγήτρια του σήριαλ λολ- τα πρόσεξα στο youtube και μου έκαναν εντύπωση λολ αλήθεια πάντα το τραγούδι αυτό είχε στους τίτλους;

Στα πρωτα επεισοδια ηταν μονο η μουσικη, λιγο αργοτερα προσθεσαν τους στιχους κ εγινε το τραγουδι "Βρεχει, βρεχει κι αποψε......"

Η σκηνη στο youtube ειναι απο τον δευτερο κυκλο της Κραυγης των Λυκων, ο οποιος λεγοταν "Η λεωφορος των τυψεων".
 
σε ποιό κύκλο τυφλώθηκε η τερέζα ρίχτερ; στο δεύτερο; αν ναι όλα έγιναν στον δεύτερο κύκλο στον πρώτο απλά παντρεύτηκε τον χρυσικάκο; λολ

θα το ξέρετε μάλλον - διάβασα σε ένα ιστολόγιο ότι η κραυγή των λύκων είχε κυκλοφορήσει σε vhs στη κύπρο και ότι κι όμως- φαντάσου την επιτυχία της σειράς - το απαίσιο λολ τραγούδι των τίτλων με την παράφωνη αλιφέρη είχε κυκλοφορήσει σε βινύλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ εχουμε καποιον φιλο/η απο Κυπρο να μας επιβεβαιωσει οτι μπορουν να βρεθουν ακομα?
 
Πίσω
Μπλουζα