Η Κραυγή των Λύκων (1981 ΥΕΝΕΔ)

:worship:

ΤΕΡΕΖΑ ΡΙΧΤΕΡ FTW!!!!! :headbangdude:

Πως θα γινει να μαθουμε αν εχουν σωθει οι μπομπινες της σειρας?
 
Η Τερέζα έιχε τυφλωθεί σε κάποια επεισόδια νομίζω.....

Το όνομα Σώστης απο αυτή τη σειρά ήταν;
 
Turrican είπε:
...Το όνομα Σώστης απο αυτή τη σειρά ήταν;
Ναι. Ήταν ο "κακός" Αν'εστης Βλάχος που είχε σκοτώσει ένα "τροχαίο" αστυνομικό με μηχανή.
 
Η σειρα σωζεται γενικα αν κρινουμε απο την προβολη της απο το καναλι ΩΜΕΓΑ το καλοκαιρι του 1997
 
Καμια ακρη εχουμε να μαθουμε αν υπαρχει περιπτωση να μπει σε καμια Pαδιοτηλεοραση?

Ξερουμε κανεναν που να δουλευει-ε στο Ωμεγα μηπως μπορει να περασει τις μπομπινες σε VHS?
 
To μονο που ξερω ειναι ΩΜΕΓΑ: Ι. Δραγούμη 2 τηλ.2310 222154

2310 243024 2310 282163 2310 243150

Οσον αφορα την Ραδιοτηλεοραση, αν θεωρησουμε οτι τα παει χρονολογικα - οπως εχω παρατηρησει οτι εχει κανει μεχρι τωρα τοτε μολις χαθηκε η ευκαιρια, διοτι απο την Μεθυσμενη Πολιτεια (1980-81), πηγε τωρα στο ΜΙΝΟΡΕ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ (1983-84)

Εξαλλου,οι κριτικοι ειχαν θαψει τοσο πολυ τη σειρα τοτε, που η ΕΡΤ δεν ξανασυνεργαστηκε πια με τον Φωσκολο και θελησε να ξεχαστει η σειρα! Αν και ηταν η πιο πετυχημενη της σεζον 1980-81
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πω πω..ποτε παιζοταν αυτο?

θυμαμαι σαν παιδικο τραυμα,την Αλιφερη τυφλη να κουτουλαει στα επιπλα του σαλονιου!!:animeek:

και ολα αυτα σε ασπρομαυρο..

πολυ τρομαχτικο...μπρρρρρρρ...
 
exetlaios είπε:
Ναι. Ήταν ο "κακός" Αν'εστης Βλάχος που είχε σκοτώσει ένα "τροχαίο" αστυνομικό με μηχανή.
Φιλε μου είμαστε συνομήλικοι και θυμαμαι και γω πολύ καλα αυτό το επεισόδιο .

Οντως και γω ειχα ψιλοχεστη τοτε πιτσιρικάς.
 
Epsilon είπε:
Φιλε μου είμαστε συνομήλικοι και θυμαμαι και γω πολύ καλα αυτό το επεισόδιο .Οντως και γω ειχα ψιλοχεστη τοτε πιτσιρικάς.
Εκείνη την εποχή, η βία και το σεξ ήταν υπερ-σπάνια στην τηλεόραση,

οπότε φαντάζομαι ότι ο φόνος του "τροχαίου" είχε συγκλονίσει πολύ κόσμο.

Στις μέρες μας, η ίδια σκηνή, φαντάζει "τηλε-λαπάς" !
 
Επισης οι συνειρμοι τοτε με αλλες καταστασεις και παρεμφερη γεγονοτα ηταν εντονοι - σημερα δεν θα πηγαινε το μυαλο κανενος εκει.
 
johnalepou είπε:
Η σειρα σωζεται γενικα αν κρινουμε απο την προβολη της απο το καναλι ΩΜΕΓΑ το καλοκαιρι του 1997
Καλησπέρα!! Είμαι καινούργιος στο site (πώς μου είχε διαφύγει τόσο καιρό??).

Ζω στο Λονδίνο τον τελευταίο χρόνο, αλλά ζούσα και παλαιότερα (συγκεκριμένα 1994-97) και είχα πετύχει το φθινόπωρο του '96 στο HELLENIC TV την ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ τυχαία να προβάλλεται Κυριακή απόγευμα. Δεν το είχα πετύχει δυστυχώς από την αρχή, αλλά το είχαν δείξει μέχρι το τέλος, οπότε υποθέτω ότι είχε προβληθεί ολόκληρο. Τα χρώματα βέβαια της σειράς και ο ήχος δεν ήταν πολύ ικανοποιητικά (για να το θέσω ευγενικά). Μήπως από εκεί το είχε ξεσηκώσει το ΩΜΕΓΑ?

Είμαι σίγουρος ότι η ΕΡΤ πρέπει να την έχει σώσει ολόκληρη τη σειρά, το θέμα είναι αν σκοπεύουν να την προβάλλουν ή να την διαθέσουν σε DVD ποτέ...

(Μακάρι να συνεχίσει η ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ για πολύ καιρό ακόμα, προκειμένου να συμπεριλάβουν πολλές σειρές, αλλά κυρίως παλίες, 70s και 80s, όχι νεότερες)

johnalepou είπε:
Η μουσικη των τιτλων!
[edit] copyrights [edit]
Johnalepou, τρομερό το link με την μουσική των τίτλων της σειράς!!

Δεν ξέρεις πόσα χρόνια ήθελα να το βρω!! Αυτό πρέπει να είναι η μουσική των τίτλων του τέλους των επεισοδίων σωστά? Αν θυμάμαι καλά από το HELLENIC TV, το μουσικό θέμα της αρχής των επεισοδίων ήταν παρόμοιο. Μήπως το έχεις και αυτό?

Επίσης, μήπως λέει στο βιβλίο των Ελληνικών σειρών (το οποίο διάβασα στο thread του "Κουίζ" ότι έχεις) ποιος έγραψε την μουσική των τίτλων της σειράς? Thanks !!

Το έχω κι εγώ αυτό το βιβλίο (αλλά όχι μαζί μου στο Λονδίνο δυστυχώς) και είναι πάρα πολύ καλό. Ο ίδιος συγγραφέας έχει γράψει αντίστοιχο βιβλίο για τις Ελληνικές ταινίες - υπάρχουν βέβαια πολλά βιβλία για τις Ελληνικές ταινίες, αλλά όχι δυστυχώς και για τις Ελληνικές σειρές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Βαγγέλης Πιτσιλαδής ειναι ο συνθετης. Δεν ειμαι σιγουρος ποιο μουσικο θεμα επαιζε στην αρχη και ποιο στο τελος,νομιζω πρεπει να ηταν το ιδιο!

Οι ημερομηνιες που δινουμε ταιριαζουν: αφου εσυ το ειδες 1996 στην ΕΡΤ και εγω το 1997 στο ΩΜΕΓΑ,αρα...

πρεπει να τηλεφωνησουμε στην ΕΡΤ οσοι ενδιαφερομαστε στο 2107407070,με βαση το στοιχειο της προβολης το 1996 απο την ΕΡΤ World. Δεν μπορουν να αρνηθουν οτι την εχουν ολοκληρη.
 
johnalepou είπε:
Ο Βαγγέλης Πιτσιλαδής ειναι ο συνθετης. Δεν ειμαι σιγουρος ποιο μουσικο θεμα επαιζε στην αρχη και ποιο στο τελος,νομιζω πρεπει να ηταν το ιδιο!
Thanks για το όνομα του συνθέτη. Θυμάμαι τη Μαρία Αλιφέρη να τραγουδάει στους τίτλους αρχής. Στα επεισόδια που έχεις υπάρχει αυτό ή δεν θυμάμαι καλά?

johnalepou είπε:
πρεπει να τηλεφωνησουμε στην ΕΡΤ οσοι ενδιαφερομαστε στο 2107407070,με βαση το στοιχειο της προβολης το 1996 απο την ΕΡΤ World. Δεν μπορουν να αρνηθουν οτι την εχουν ολοκληρη.
Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η σειρά πρέπει να διασώζεται (σχεδόν) ολόκληρη, το θέμα είναι πώς πείθεις την ΕΡΤ να την επαναπροβάλει (είναι τυχαίο ότι δεν το έχει κάνει μέχρι σήμερα?) ή (ακόμα καλύτερα) να την συμπεριλάβει στο μέλλον με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ σε dvd??
 
Εγω δυστυχως δεν εχω κανενα επεισοδιο!
 
Ουτε και κανεις αλλος!! :(
 
Κι εγώ τη θέλω αυτή τη σειρά!!

Έγραψα τότε μόνο ένα επεισόδιο και αυτό μισό....
 
γκουχ...γκουχ...:eek:
 
Αν θυμάμαι καλά είναι το επεισόδιο όπου η Αλιφέρη γυρνάει στο σπίτι των Ρίχτερ μετά από ένα ατύχημα. Τώρα τυφλή είναι, αμνησία έχει, και τα δύο μαζί θα σας γελάσω...

Έχω γράψει νομίζω όλους τους τίτλους της αρχής (η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει...) και κάπου κόβεται το επεισόδιο. Δυστυχώς δεν μπορούσα να το γράψω γιατί το video έγραφε το κανάλι που έβλέπες και την ίδια ώρα έδειχνε στο Sky One Beverly Hills 90210, το οποίο έβλεπαν οι φίλοι μου και δεν έπαιζε να τους πείσω να δόύμε την Κραυγή των Λύκων.

Johnalepou, Wally, εσείς πώς και δεν το γράψατε από το ΩΜΕΓΑ όταν το πρόβαλε? Μένατε Θεσ/νίκη τότε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,Θεσσαλονικη,αλλα ημουν ακομα μικρος και αθωος και δε μου εκοβε να κρατησω κανενα επεισοδιο! Αυτο που εχεις - οσο ειναι - δεν μπορεις να το ανεβασεις???
 
Δυστυχώς δεν μένω στην Ελλάδα και δεν το έχω τώρα μαζί μου. Νομίζω όμως ότι ξέρω που έχω το video στο σπίτι μου και όταν κατέβω στην Ελλάδα τα Χριστούγεννα μπορώ να το βρω.

Το θέμα είναι: πώς το περνάω από το video στο pc?? (είμαι άσχετος...!)
 
Πίσω
Μπλουζα