Η Κραυγή των Λύκων (1981 ΥΕΝΕΔ)

τον οκτώβριο ολοκληρώθηκε η σειρά - μάλλον λες την σκηνή που ο σώστης (ανέστης βλάχος) σκοτώνει νομίζω έναν αστυνομικό. δεν παίρνω και όρκο βέβαια για την σκηνή -ήμουν κάπου 5 χρόνων λολ.
 
Τα εχω μαλλον ξαναγραψει αλλα μιας και βλεπω αναμνησεις απο την σειρα 2 δικες μου.

Η πρωτη Αλιφερη τυφλη , να μην με εχει πεισει για την κατασταση των ματιων της και να νομιζω οτι μας κοροϊδευει ακομα και πιτσιρικας.

Και η 2η εναν γκρεμο και ενας να παει να μαζεψει ενα λουλουδι και να γκρεμοτζακιζεται.

Τραγικη αναμνηση η 2η. :precry:
 
πω πω man

πρέπει να ανοίξω thread με όλα αυτά που μας σοκάρανε μικρούς και μας έχουνε τραυματίσει... (λέμε τώρα :p )
 
Aardvark είπε:
Τα εχω μαλλον ξαναγραψει αλλα μιας και βλεπω αναμνησεις απο την σειρα 2 δικες μου.Η πρωτη Αλιφερη τυφλη , να μην με εχει πεισει για την κατασταση των ματιων της και να νομιζω οτι μας κοροϊδευει ακομα και πιτσιρικας.

Και η 2η εναν γκρεμο και ενας να παει να μαζεψει ενα λουλουδι και να γκρεμοτζακιζεται.

Τραγικη αναμνηση η 2η. :precry:

Η δευτερη σου αναμνηση ειναι απο την σειρα του Ξενοπουλου "Αναδυομενη". Απο τις τραγικοτερες σκηνες που ειχαν δει τα παιδικα μου ματια.
 
Thanks ChristosM,ειχα την εντυπωση οτι ειναι απο σηριαλ της Αλιφερη.

Ωστε την θυμουνται και αλλοι. :precry:
 
Το τελευταιο επεισοδιο της "Κραυγης" προβληθηκε στις 26/10/81 (αργησα λιγο αλλα το απαντησα!!)
 
Δευτέρα 5 Ιανουαρίου 1981 (28 χρόνια πριν σαν σήμερα). Ξεκινά στην ΥΕΝΕΔ μια μεγάλη επιτυχία με τον τίτλο η κραυγή των λύκων

Για να σας θυμήσω ένα πολύ χαρακτηριστικό απόσπασμα από την σειρά αυτή

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος ρε Tsalk!
 
Φοβερη σκηνη. Μπραβο tsalk. Νομιζω ετσι τελειωνε το επεισοδιο, σωστα?
 
Δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα γιατί όπως σου είπα η Ωμέγα tv δεν έβαζε αυτούσια τα επεισόδια. (μετα την σκηνή αυτή που μάλλον είναι η τελευταία συνεχίζει με το επόμενο επεισόδιο κολητό χωρίς διάλειμμα η τίτλους)

και ένα δεύτερο video με την καταδίωξη του Σώστη!!!!!!!

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk σε ευχαριστούμε πάρα πολύ και για τα 2 videos!

:thanx2: :bow:

Είναι τρομερά!
 
thebest20 είπε:
Σ'ευχαριστώ πολύ!!!Από ότι βλέπω η Αλιφέρη πρέπει να έχει φανατικό κοινό!!!!!!!!!!
Ναι και δικαιως... Μα δεν ειναι πανεμορφη?

[edit] Δεν υπάρχει το βίντεο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω τι βιντεαρα ειναι αυτη Χρησταρα μου!!!! Ποια εκπομπη ειναι γιατι δε διακρινω???

Αμαν! Τωρα ειδα και το βιντεο που εβαλες απο το Κανε ο,τι κανω! Αψογοοοοοοοοοοοος!
 
johnalepou είπε:
Πω τι βιντεαρα ειναι αυτη Χρησταρα μου!!!! Ποια εκπομπη ειναι γιατι δε διακρινω???
Ειναι απο την εκπομπη της Δρουζα στο MEGA "Ο,τι καλυτερο".
 
Το ΚΡΗΤΗ TV εδειχνε την "Κραυγη των Λυκων" κανονικοτατα (χωρις αλλαγμενο τον τιτλο) γυρω στο 1995. Το διαβαζα στο προγραμμα του σταθμου στα τηλεπεριοδικα της εποχης. Και σιγουρα δεν το ειχε προμηθευτει απο την ΕΡΤ...
 
Να πω επίσης και γω με τη σειρά μου ότι η σειρά μεταδόθηκε πριν κάποια χρόνια από το κανάλι TRT της Λάρισας με τίτλο "Οι Μεγιστάνες" (!!!). Την είχα πετύχει πάνω στο ζάπινγκ αλλά...που μυαλό για να τη γράψω...
 
Όπως έχω ξαναπεί ήταν μια εποχή 1995-96 όπου μερικά περιφεριακά κανάλια όπως το TRT της Θεσσαλίας, το Ωμέγα και το Europe One της Θεσσαλονίκης το West της Κοζάνης και άλλα κανάλια υποθέτω που δεν γνωρίζω έπαιζαν την Κραυγή των λύκων (ως Οι Μεγιστάνες) από κόπια που δεν ξέρω πως ήρθε στα χέρια τους
 
tsalk είπε:
Όπως έχω ξαναπεί ήταν μια εποχή 1995-96 όπου μερικά περιφεριακά κανάλια όπως το TRT της Θεσσαλίας, το Ωμέγα και το Europe One της Θεσσαλονίκης το West της Κοζάνης και άλλα κανάλια υποθέτω που δεν γνωρίζω έπαιζαν την Κραυγή των λύκων (ως Οι Μεγιστάνες) από κόπια που δεν ξέρω πως ήρθε στα χέρια τους
Ετσι ακριβως. Επισης ειχε προβληθει στην Κρητη με τον αυθεντικο της τιτλο, στην Κερκυρα και νομιζω και στην Πατρα. Απορω πως κανενας απο τους τοοοσους τηλεθεατες σε ολη την Ελλαδα που προβληθηκε (εκτος Αθηνας δυστυχως) δεν καθησε να την γραψει μια και μιλαμε για την σειρα με την μεγαλυτερη θεαματικοτητα το 1981 (μεσος ορος καθε εβδομαδα 55%).
 
ChristosM είπε:
Ετσι ακριβως. Επισης ειχε προβληθει στην Κρητη με τον αυθεντικο της τιτλο, στην Κερκυρα και νομιζω και στην Πατρα. Απορω πως κανενας απο τους τοοοσους τηλεθεατες σε ολη την Ελλαδα που προβληθηκε (εκτος Αθηνας δυστυχως) δεν καθησε να την γραψει μια και μιλαμε για την σειρα με την μεγαλυτερη θεαματικοτητα το 1981 (μεσος ορος καθε εβδομαδα 55%).
Δεν ξέρω αν η σειρά έπαιξε ολόκληρη στα υπόλοιπα κανάλια μιάς και στην Ωμέγα τηλεόραση ξαφνικά και ενώ είχαν παιχτεί τα πρώτα επεισόδια σταμάτησε να μεταδίδεται. Δεν ξέρω τι είχε συμβεί μιας και στις άλλες σειρές που έπαιζε το κανάλι ολοκληρωνόταν η προβολή των επεισοδίων.

Από εκείνη την προβολή των πρώτων επεισοδίων της σειράς είναι τα αποσπάσματα που έχω ανεβάσει, καθώς και οι τίτλοι της σειράς (δεν ξέρω αν είναι οι κανονικοί) + σκηνές από τα πρώτο επεισόδιο που ακολουθούν

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=o5A5xzqY2Hk&feature=channel_page]YouTube - Ξ ΞΞʽΞΞ?ΞΞ Ξ?ΩΠΞΞ?ΞΞ©Ξ
 
Πίσω
Μπλουζα