Η Μόνικα Μπελούτσι στο Ηρώδειο

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχεις τόσο χρημα, παγκόσμια αναγνωρισιμοτητα , να έχεις και καλή υγεία και παράλληλα κατάθλιψη. Από αναγνωρισιμοτητα η Κάλλας άλλο τίποτα και φυσικά είχε και τα προς το ζην , υπέροχο διαμέρισμα στην Γαλλία, με μεγάλες προσωπικότητες γνωριμιες και σίγουρα είχε πολλά ακόμα να προσφερει.
Αγάπη δεν είχε..τι να τα κάνει τα υπόλοιπα; Άνθρωπος ήταν
 
Αγάπη δεν είχε..τι να τα κάνει τα υπόλοιπα; Άνθρωπος ήταν
Τα ήθελε ο απαυτός της.
Ήθελε τον χοντρομπαλά, άσχημο, αμόρφωτο και κυρίως άξεστο Ωνάσση.
Για να την ρίξει της είχε στείλει να διαλέξει από τον κατάλογο του Van Cleef and Arpels και έκτοτε η Diva έτρεχε πίσω του σαν σκυλάκι.
Κρίμα διότι ήταν πραγματικά άριστη ερμηνεύτρια με προσωπικό κόστος.
 
Τα ήθελε ο απαυτός της.
Ήθελε τον χοντρομπαλά, άσχημο, αμόρφωτο και κυρίως άξεστο Ωνάσση.
Για να την ρίξει της είχε στείλει να διαλέξει από τον κατάλογο του Van Cleef and Arpels και έκτοτε η Diva έτρεχε πίσω του σαν σκυλάκι.
Κρίμα διότι ήταν πραγματικά άριστη ερμηνεύτρια με προσωπικό κόστος.
Μην είσαι τόσο αυστηρός κριτής στα θέματα καρδιάς. Ο έρωτας άλλωστε είναι τυφλός
Σιγά μην είχε ανάγκη τα Αρπέλ του Ωνάση, τα παιρνε κ μόνη της…απλά κολακεύτηκε απ τη χειρονομία
Μην την συγχέεις με Τζάκυ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αγάπη δεν είχε..τι να τα κάνει τα υπόλοιπα; Άνθρωπος ήταν
Αφού την απέρριψε ο Ωνάσης για χάρη της τζακούζι τι να κάνουμε, συμβαίνουν και αυτά έπρεπε να προχωρησει
 
Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που κάποιος την αφησε :( τι να γίνει προχωράς παρακάτω την υγεία σου να χεις και τα προς το ζην.
Η προδοσία του σε φιλικό και ανθρώπινο επίπεδο της γύρισε το μυαλό…Για σκέψου: να σου χει κάνει πριν λίγες μέρες πρόταση γάμου ο καλός σου, να πετάς στα σύννεφα από χαρά και σε 3 μέρες να μαθαίνεις απο ΤΑ ΝΕΑ ότι παντρεύεται την χήρα εργοστασιάρχισσα της Πάτρας φεριπείν, λόγω εξουσιολαγνείας κι όχι από έρωτα ή οικονομική ανάγκη. Δεν είχε καν τα κάκαλα να την πάρει ένα τηλ να της πει ξοφλήσαμε βρε αδερφέ! Ασε που όλο γύριζε πίσω σ αυτήν και δεν την άφηνε σε ηρεμία…
 
Η προδοσία του σε φιλικό και ανθρώπινο επίπεδο της γύρισε το μυαλό…Για σκέψου: να σου χει κάνει πριν λίγες μέρες πρόταση γάμου ο καλός σου, να πετάς στα σύννεφα από χαρά και σε 3 μέρες να μαθαίνεις απο ΤΑ ΝΕΑ ότι παντρεύεται την χήρα εργοστασιάρχισσα της Πάτρας φεριπείν, λόγω εξουσιολαγνείας κι όχι από έρωτα ή οικονομική ανάγκη. Δεν είχε καν τα κάκαλα να την πάρει ένα τηλ να της πει ξοφλήσαμε βρε αδερφέ! Ασε που όλο γύριζε πίσω σ αυτήν και δεν την άφηνε σε ηρεμία…
Δεν είναι σίγουρα ότι καλύτερο, άσχημο πολυ αλλά και η απόρριψη είναι μεγάλο κομμάτι της ζωής μας και πρέπει να προχωραμε, δεν γίνεται αλλιώς αλλιώς μας τρώει όπως την καλλας
 
Η προδοσία του σε φιλικό και ανθρώπινο επίπεδο της γύρισε το μυαλό…Για σκέψου: να σου χει κάνει πριν λίγες μέρες πρόταση γάμου ο καλός σου, να πετάς στα σύννεφα από χαρά και σε 3 μέρες να μαθαίνεις απο ΤΑ ΝΕΑ ότι παντρεύεται την χήρα εργοστασιάρχισσα της Πάτρας φεριπείν, λόγω εξουσιολαγνείας κι όχι από έρωτα ή οικονομική ανάγκη. Δεν είχε καν τα κάκαλα να την πάρει ένα τηλ να της πει ξοφλήσαμε βρε αδερφέ! Ασε που όλο γύριζε πίσω σ αυτήν και δεν την άφηνε σε ηρεμία…
Τον ερωτεύτηκε πραγματικά τον Ωνάση πιστεύω πως δεν ήταν για τα λεφτά του , είχε προσδοκίες από αυτόν τον άνδρα μεγαλες γι αυτό και η απόρριψη την τσάκισε.
 
Τον ερωτεύτηκε πραγματικά τον Ωνάση πιστεύω πως δεν ήταν για τα λεφτά του , είχε προσδοκίες από αυτόν τον άνδρα μεγαλες γι αυτό και η απόρριψη την τσάκισε.
Είχαν πολύ ιδαίτερη σχέση. Ο ένας λάτρευε τον άλλον και μάλιστα ο Ωνάσης είχε απόλυτη εμπιστοσύνη στην κρίση της, διότι δεν του χρύσωνε το χάπι, αλλά ήταν μια γυναικάρα Ελληνιδάρα με τσαγανό κι αυτό τον λύτρωνε από τα στημένα ψεύτικα που έπρεπε ν ανέχεται λόγω PR. (Έχω διαβάσει πάρα πολλά βιογραφικά στοιχεία για αυτό το ζευγάρι. Λολ)
 
Αγάπη δεν είχε..τι να τα κάνει τα υπόλοιπα; Άνθρωπος ήταν
Τα ήθελε ο απαυτός της.
Ήθελε τον χοντρομπαλά, άσχημο, αμόρφωτο και κυρίως άξεστο Ωνάσση.
Για να την ρίξει της είχε στείλει να διαλέξει από τον κατάλογο του Van Cleef and Arpels και έκτοτε η Diva έτρεχε πίσω του σαν σκυλάκι.
Κρίμα διότι ήταν πραγματικά άριστη ερμηνεύτρια με προσωπικό κόστος.
Η προδοσία του σε φιλικό και ανθρώπινο επίπεδο της γύρισε το μυαλό…Για σκέψου: να σου χει κάνει πριν λίγες μέρες πρόταση γάμου ο καλός σου, να πετάς στα σύννεφα από χαρά και σε 3 μέρες να μαθαίνεις απο ΤΑ ΝΕΑ ότι παντρεύεται την χήρα εργοστασιάρχισσα της Πάτρας φεριπείν, λόγω εξουσιολαγνείας κι όχι από έρωτα ή οικονομική ανάγκη. Δεν είχε καν τα κάκαλα να την πάρει ένα τηλ να της πει ξοφλήσαμε βρε αδερφέ! Ασε που όλο γύριζε πίσω σ αυτήν και δεν την άφηνε σε ηρεμία…

Η σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων είναι αυτή..



 
Είχαν πολύ ιδαίτερη σχέση. Ο ένας λάτρευε τον άλλον και μάλιστα ο Ωνάσης είχε απόλυτη εμπιστοσύνη στην κρίση της, διότι δεν του χρύσωνε το χάπι, αλλά ήταν μια γυναικάρα Ελληνιδάρα με τσαγανό κι αυτό τον λύτρωνε από τα στημένα ψεύτικα που έπρεπε ν ανέχεται λόγω PR. (Έχω διαβάσει πάρα πολλά βιογραφικά στοιχεία για αυτό το ζευγάρι. Λολ)
Τότε γιατί την εγκατελειψε;
 
Η σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων είναι αυτή..



Αυτά τα περί σεξουαλικής ζωής του καθενός που μαγειρεύουν οι φυλλάδες δε τα σέβομαι. Λες και κράταγαν φανάρι στην κρεβατοκάμαρά τους κ ξέρανε τα βίτσια τους…έλεος
 
Τότε γιατί την εγκατελειψε;
Για να μπει στο μάτι των Αμερικανών ως κοσμοκράτορας με χαζοσκεπτικό τύπου θα σας φάω την πιο διάσημη γυναίκα του πλανήτη τη χήρα του Κέννεντυ κλπ
Τον έφαγε η αλαζονεία την οποία πλήρωσε πικρά..
 
Πιο πολύ την τσάκισε που έχασε το μωρό που περίμενε απ τον Ωνάση…(μάλλον αγόρι)
Ίσως της ζήτησε και να το ρίξει δε θυμάμαι καλά για να μην διεκδικήσει την περιουσία του Αλέξανδρου
Δεν έχω στα χέρια μου το (ξένο) βιβλίο με τις πηγές. Το δωσα σ έναν φίλο μου που ήθελε να το διαβάσει..αλλιώς θα σπυ βρισκα τα σχετικά αποσπάσματα
 
Πιο πολύ την τσάκισε που έχασε το μωρό που περίμενε απ τον Ωνάση…(μάλλον αγόρι)
Ίσως της ζήτησε και να το ρίξει δε θυμάμαι καλά για να μην διεκδικήσει την περιουσία του Αλέξανδρου
Δεν έχω στα χέρια μου το (ξένο) βιβλίο με τις πηγές. Το δωσα σ έναν φίλο μου που ήθελε να το διαβάσει..αλλιώς θα σπυ βρισκα τα σχετικά αποσπάσματα
Ε όλα αυτά δεν μου δείχνουν και έναν άνδρα που σε αγαπά αληθινα
 
Ε όλα αυτά δεν μου δείχνουν και έναν άνδρα που σε αγαπά αληθινα
Φυσικά, άλλο καπέλο αυτό..
Το θέμα ήταν η κατάθλιψη της Κάλλας…η οποία μην ξεχνάς έτρωγε bullying απ την ίδια της τη μάνα (απόρριψη)
Τέλος πάντων…
 
Φυσικά, άλλο καπέλο αυτό..
Το θέμα ήταν η κατάθλιψη της Κάλλας…η οποία μην ξεχνάς έτρωγε bullying απ την ίδια της τη μάνα (απόρριψη)
Τέλος πάντων…
Αναμφίβολα ένιωσε την απόρριψη από παιδί ξανά και ξανά και σαν παιδί και σαν ενήλικη αργότερα
 
Πίσω
Μπλουζα