Η ΡΕΤΡΟ τηλεόραση μέσα απ' τη μικρή και τη μεγάλη οθόνη

(προκαταβολικά συγγνώμη για το offtopic!) ...η οποία ταινία είναι απίστευτη!!! :D Δείτε την και θα με θυμηθείτε!

Αγαπάω Πήτερ Σέλερς - είναι μοναδικός! :D
 
στη σειρα "ξενοδοχειο Αμορε" ο Γιωργος Σαμπανης βλεπει:

1.την ταινια Ροκυ Νο 4

xeno3.JPG

2.μια γαλλικη ταινια (δεν ξερω τον τιτλο)

xe27.JPG

xeno1.JPG

xeno2.JPG

xe16.JPG

xe17.JPG

xe18.JPG

xe19gallika.JPG

xe20.JPG

xe21.JPG

xe25.JPG

xe26.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Κελλυ Σακακου στην ταινια "μ' αγαπας" (1988) λεει ειδησεις κι αναφερει για ενα σεισμο

maga1.JPG

ο εικονιζομενος ηταν κι αυτος παρουσιαστης ειδησεων;

maga3.JPG

maga2.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ποιος ειναι ο τηλεπαρουσιαστης ειδησεων στην ταινια "Λαβετε θεσεις" (1973); στο στιγμιοτυπο φαινεται το λογοτυπο του τηλεοπτικου σταθμου;

attachment.php


laveteth.JPG
 
Στην κωμωδία ''Χάρης ο ξεφτίλας'' προβάλλονται στην τηλεόραση κινούμενα σχέδια, δεν διακρίνω κανάλι (14.49-15.10).
 
BETTY BOOP είπε:
Στην κωμωδία ''Χάρης ο ξεφτίλας'' προβάλλονται στην τηλεόραση κινούμενα σχέδια, δεν διακρίνω κανάλι (14.49-15.10).
νομίζω πρόκειται για το κινούμενο σχέδιο HE-MAN
 
στη σειρα "ανατομια ενος εγκληματος" (επεισοδιο με τιτλο "οργη" ) μια ηθοποιος παρακολουθει το τηλεπαιχνιδι "ο τροχος της τυχης" με παρουσιαστη το Γιαννη Κατρανιδη

anat3.JPG

anat0.JPG

anat1.JPG

anat2.JPG
 
στη βιντεοταινία ''Πώς τη βρίσκουν οι χοντροί/Ο λαχειοπώλης'' στο 12.18-12.45 προβάλλεται ελληνική ταινία όπου ο Στάθης Κακαβάς και η Ελένη Ανουσάκη είναι οι πρωταγωνιστές, δεν ξέρω ποια ταινία είναι
 
BETTY BOOP είπε:
στη βιντεοταινία ''Πώς τη βρίσκουν οι χοντροί/Ο λαχειοπώλης'' στο 12.18-12.45 προβάλλεται ελληνική ταινία όπου ο Στάθης Κακαβάς και η Ελένη Ανουσάκη είναι οι πρωταγωνιστές, δεν ξέρω ποια ταινία είναι
ευχαριστω Χριστινα! απ το αποσπασμα που ειδα,το μικρο ονομα του Κωστα Κακκαβα ειναι "Γιωργος" και της Ελενης Ανουσακη ειναι "Ελενη" που ηταν δασκαλα και εγινε τραγουδιστρια,εβγαλα το συμπερασμα οτι προκειται για την "Τιμωρια"

posk1.JPG

posk0.JPG
 
στη βιντεοταινια "η χρυσοδακτυλη" οι ηθοποιοι βλεπουν την ταινια "ο χαρτοπαιχτης" (Heller in pink tights)

ixr3.JPG

ixrisodxtli.JPG

ix2.JPG
 
στην ταινια "πρωινη περιπολος" η πρωταγωνιστρια βλεπει :

1. ξενη ταινια "The big combo"

proin5.JPG



2. ξενη ταινια ( τιτλος ;; )

proini7.JPG

3. ξενη ταινια ( τιτλος ;; )

proiniper4.JPG

4. ξενη ταινια ( τιτλος ;; )

pron3.JPG

proin1.JPG

proin2.JPG

proin3.JPG

proin4.JPG

proini1.JPG

proini2.JPG

proini3.JPG

proini4.JPG

proini5.JPG

proini6.JPG

proiniperipolos.JPG

proiniper.JPG

proiniper1.JPG

proiniper2.JPG

proiniper3.JPG

pron1.JPG

pron2.JPG
 
στην ταινια "Ζωη" η Γεωργια Αποστολου βλεπει στην τηλεοραση:

1) "Τολμη και γοητεια" στο Star (τιτλοι εναρξης)

z22.JPG

2) φαινεται για λιγο μια ξενη σειρα στο MEGA

z12.JPG

3)ειδησεις στο MEGA με τον Αιμιλιο Λιατσο

1.JPG

ΥΓ : πριν τις ειδησεις ακουγονται απ την τηλεοραση ατακες της σειρας "Το δις εξαμαρτειν"

z13.JPG

z15.JPG

z16.JPG

z17.JPG

z18.JPG

z20.JPG

z21.JPG

z10.JPG

z11.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
ο εικονιζομενος ηταν κι αυτος παρουσιαστης ειδησεων;

Προβολή συνημμένου 114684
Βεβαίως, ο εκλεκτός δημοσιογράφος Κώστας Σερέζης. Είχε και ένθετη εκπομπή τη δεκαετία του ' 80 στο απογευματινό δελτίο της ΕΡΤ που ονομαζόταν "Η Κύπρος κοντά μας". Η μουσική της "Τηλλυρηκιώτισσας" ακόμα ηχεί στα αυτιά μου. Έπαιζε στην αρχή και στο τέλος του ένθετου.
 
stakovios είπε:
Βεβαίως, ο εκλεκτός δημοσιογράφος Κώστας Σερέζης. Είχε και ένθετη εκπομπή τη δεκαετία του ' 80 στο απογευματινό δελτίο της ΕΡΤ που ονομαζόταν "Η Κύπρος κοντά μας". Η μουσική της "Τηλλυρηκιώτισσας" ακόμα ηχεί στα αυτιά μου. Έπαιζε στην αρχή και στο τέλος του ένθετου.
stakovios ευχαριστουμε για την απαντηση και τις αλλες πληροφοριες
 
στην ταινια "τελευταιος διαλογος" ο Νικος Γαλανος και η Γεωργια Ζωη βλεπουν ενα ντοκιμαντερ με ζωα

otel9.JPG

otel1.JPG

otel2.JPG

otel4.JPG

otel5.JPG

otel6.JPG

otel7.JPG

otel8.JPG
 
BETTY BOOP είπε:
Στον ΣΚΑΙ ίσως είναι η κωμική σειρά ''Helene et les garcons''.

katerinak είπε:
στη σειρα "Ρακοσυλλεκτες" οι πρωταγωνιστες βλεπουν στην τηλεοραση:
1.ξενη ταινια "Σισσυ"

Προβολή συνημμένου 96542

2.ξενη ταινια "Ροκυ" (δεν ξερω ποιο νουμερο)

Προβολή συνημμένου 96543

3.γαλλικη κωμικη σειρα ή ταινια μαλλον στο ΣΚΑΪ (δε γνωριζω τιτλο)

Προβολή συνημμένου 96544Προβολή συνημμένου 96545Προβολή συνημμένου 96546Προβολή συνημμένου 96547
αν δεν κάνω λάθος, είμαι σίγουρη ότι είναι η γαλλική σειρά ''Helene et les garcons'', νομίζω διακρίνω τη Τζοάννα στο τελευταίο στιγμιότυπο...

+

στη σειρά ''Πατερ Ημών'' προβάλλεται η ταινία Pretty Woman

PRETTY WOMAN.JPG (σύμφωνα με τα λεγόμενα των κοριτσιών...)
 
Πίσω
Μπλουζα