Η επόμενη μέρα - The Day After (1983)

Γιατί, περιμένανε να το πει ο Κ, αυτό το προφανές?
 
Γιατί, περιμένανε να το πει ο Κ, αυτό το προφανές?
Φίλε elephadas,φυσικά μπορούμε να φανταστούμε (και μακάρι μόνο να μένει στη φαντασία μας ή στις ταινίες) τις επιπτώσεις μιας τέτοιας ενέργειας. Πάντως,έχω ένα μικρό ερώτημα για το πρωτοσέλιδο:
Υπάρχει η πιθανότητα να μην ευσταθεί και τόσο? Αν δηλαδή σκεφτούμε την ημερομηνία της εφημερίδας,πλησιάζουν οι περίφημες εκλογές που πήραν ξεχωριστό χαρακτηρισμό. Συν το ότι η συγκεκριμένη εφημερίδα είναι "χρωματισμένη" στο πολιτικό χώρο. Υπάρχει η πιθανότητα αυτές οι δηλώσεις να μην έγιναν ποτέ?
 
Φίλε elephadas,φυσικά μπορούμε να φανταστούμε (και μακάρι μόνο να μένει στη φαντασία μας ή στις ταινίες) τις επιπτώσεις μιας τέτοιας ενέργειας. Πάντως,έχω ένα μικρό ερώτημα για το πρωτοσέλιδο:
Υπάρχει η πιθανότητα να μην ευσταθεί και τόσο? Αν δηλαδή σκεφτούμε την ημερομηνία της εφημερίδας,πλησιάζουν οι περίφημες εκλογές που πήραν ξεχωριστό χαρακτηρισμό. Συν το ότι η συγκεκριμένη εφημερίδα είναι "χρωματισμένη" στο πολιτικό χώρο. Υπάρχει η πιθανότητα αυτές οι δηλώσεις να μην έγιναν ποτέ?
Aν και πάμε στα πολιτικά και υπάρχει κίνδυνος να ξεφύγει το θέμα, η αλήθεια είναι ότι έγιναν οι συγκεκριμένες δηλώσεις. Μάλιστα είχαν επαναληφθεί οι απειλές από τον Γκρομύκο ( νομίζω) στον υπουργό εξωτερικών Αβέρωφ. Και ένα σχετικό άρθρο...

 
Τελευταία επεξεργασία:
Aν και πάμε στα απολιτικά και υπάρχει κίνδυνος να ξεφύγει το θέμα, η αλήθεια είναι ότι έγιναν οι συγκεκριμένες δηλώσεις. Μάλιστα είχαν επαναληφθεί οι απειλές από τον Γκρομύκο ( νομίζω) στον υπουργό εξωτερικών Αβέρωφ. Και ένα σχετικό άρθρο...

Ναι φίλε RIO,έχεις δίκιο,ξέφυγα από το θέμα.Ας μείνουμε στα της ταινίας
 
Πίσω
Μπλουζα