Η ετυμηγορία (1978 ΥΕΝΕΔ)

[edit] Dead pathfinder img [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ κρίμα να έχουν διαγράψει τέτοιες καταπληκτικές σειρές στις αρχές του 80 για να γράψουν ποδόσφαιρα,πολιτικές ομιλίες κτλ.Στην Αμερική ή στην Αγγλία έτσι και πήγαιναν να διαγράψουν αρχεία από εκπομπές είμαι σίγουρος ότι θα τους είχαν απολύσει τους τεχνικούς
 
Πρέπει να ήταν απ τις καλύτερες σειρές που βγήκαν τότε. ..Απλά μάλλον ήταν γυρισμένη σε βίντεο και δεν γλύτωσε την διαγραφή όπως τόσες άλλες σειρές.
 
Ημουν παιδακι θυμαμαι κι ενα βραδυ ετυχε να χαζευω στην τηλεοραση ενα επεισοδιο της σειρας παρεα με μια συνομηλικη φιλη μου.
Αναρωτιομασταν και οι δυο τι σημαινει Ετυμηγορια. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είχα παίξει σε ηλικία 5-6 ετών σε αυτή τη σειρά. Θυμάμαι έντονα Ανουσάκη και Ληναίο. Έκανα για 2-3 επεισόδια ένα παιδάκι που είχε κτυπηθεί από αυτοκίνητο. Δυστυχώς δεν έχει σωθεί τίποτα από το αρχείο όπως βλέπω.
 
Είχα παίξει σε ηλικία 5-6 ετών σε αυτή τη σειρά. Θυμάμαι έντονα Ανουσάκη και Ληναίο. Έκανα για 2-3 επεισόδια ένα παιδάκι που είχε κτυπηθεί από αυτοκίνητο. Δυστυχώς δεν έχει σωθεί τίποτα από το αρχείο όπως βλέπω.
Δυστυχώς ΚΑΙ αυτή η σειρά έχει σβηστεί ολόκληρη. Αν είχατε κάποιο φωτογραφικό στυγμιότυπο από την συμμετοχή σας, θα ήταν πολύ ωραίο να το βλέπαμε.
 
"Απογευματινή" 11ης Απριλίου 1978: Στιγμιότυπο και περίληψη του 1ου επεισοδίου της σειράς.
11 Απριλίου 1978_page-0001.jpg
 
Δυστυχώς ΚΑΙ αυτή η σειρά έχει σβηστεί ολόκληρη. Αν είχατε κάποιο φωτογραφικό στυγμιότυπο από την συμμετοχή σας, θα ήταν πολύ ωραίο να το βλέπαμε.
Δυστυχώς δεν έχω τίποτα... Ήμουν πολύ μικρός και οι δικοί μου δεν σκέφτηκαν να πάρουν Κάποια φωτογραφία
 
Και δεν αλλαξε μονο φιλοδοξιες η Μαρια. Αλλαξε και πεποιθησεις και μαλιστα μολις ενα χρονο μετα τη στεψη της.
Στα Καλλιστεια του 1978 διαδηλωνε στο δρομο εναντιον των Καλλιστειων μαζι με τις φεμινιστριες.
 
δάσκαλε που δίδασκες....
 
Πήγε για να τα υπονομεύσει από μέσα.
 
Δεν έφτανε η μπηχτή για το ότι σπαταλούσε όλη του την ενεργητικότητα στην ιδιωτική του ζωή, έπρεπε να γίνει πιο ξεκάθαρος ο συντάκτης πιο κάτω με το "και κάτι ακόμα". Πράγμα καθαρά κουτσομπολίστικο, γιατί τι σχέση είχε η σχέση του?

Και πρωταγωνιστής δεν γεννιέσαι (από την τηλεόραση), γίνεσαι (από την τηλεόραση).
 
Το κειμενο αθλιο.
Αυτη ειναι η αρχη των 5.862 τηλεοπτικων εμφανισεων που εκανε η Χρυσικακος την εποχη εκεινη.
 
τι κάνει το όργανο της τάξης, φασκελώνει το εδώλιο του κατηγορούμενου;
 
Δηλαδή και πού να ήταν νεφελώδης με παροδικές βροχές και κατά τόπους καταιγίδες. Θα εκσφενδόνιζαν αμοιβαίως τασάκια.
 
Πίσω
Μπλουζα