Η καλύτερη handheld κονσόλα για emus

Το link που εδωσε ο gtsamour εχει και ενα video review

http://www.gp2x.de/temp/gp2x-movb.wmv

Mε εξαιρεση το emulation της Amiga (το turrican2 σπαει καπως) στα υπολοιπα το επιπεδο της εξομειωσης δειχνει εξαιρετικο!! (ειδικα Megadrive και SNES)
 
Ειναι δυνατον να "τρεχει" Linux να ειναι κατα βαση GPL να συνεχιζει την παραδοση του GP32 στο "σωστο" emulating και να εχει και αυτο το skin

ubuntu3.png


και να μην την εχω στη καρδια μου ? :)

Παρολα αυτα - να ριξετε και μια ματια στο N800 γιατι ναι μεν δεν ειναι console ακριβως ουτε τηλεφωνο ακριβως ουτε Pocket PC ακριβως αλλα ειναι λιγο απο ολα και τρεχει επισης Linux (αρα τρεχει τα παντα).

Αν καταφερω να το αγορασω την επομενη βδομαδα θα σας γραψω εντυπωσεις.
 
Stormwatch είπε:
Το link που εδωσε ο gtsamour εχει και ενα video review
http://www.gp2x.de/temp/gp2x-movb.wmv

Mε εξαιρεση το emulation της Amiga (το turrican2 σπαει καπως) στα υπολοιπα το επιπεδο της εξομειωσης δειχνει εξαιρετικο!! (ειδικα Megadrive και SNES)
Φοβερό βιντεάκι. Ειδικά το ghouls and ghosts στην tv +100
 
Αφού πήραμε φόρα δείτε οπωσδήποτε αυτό. Επίσης πολύ πλάκα έχει

 
Έχω μείνει speechless...
 
Mικρο μειονεκτημα για μενα οι μπαταριες του GPX2 (τετοιες ειχαν το lynx και το gear και τον ηπιανε :biglaugh: ).

Xαθηκε να του βαλουν λιθιου επαναφορτιζομενες like ds και psp τουλαχιστον μπορεις να το εχεις συνδεδεμενο στο ρευμα;

Θα μου πεις bye bye φορητοτητα αλλα δεν με πολυνοιαζει.:animrolleyes:
 
arxise na me psinei kapos.....

arxise kati na me troei....

aksizei na poulhso ena extra accelerator 68060@60mhz pou exo gia na tsimphso ena mou fainetai... anakyklosh xrhmaton LOL
 
Απιστευτο μηχανακι το GP2X ! (το ξαναπα ε ?)
 
Εννοείται οτι μπορείς να αγοράσεις extra τροφοδοτικό ρεύματος. Το Game Gear έτρωγε 6 αλκαλικές σε 1 ώρα. Με μια πολύ καλή μάρκα επαναφορτιζόμενων και από 2700 και πάνω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μόνο που πρέπει να έχεις μαζί σου και το φορτιστή τους.
 
AARDVARK είπε:
Mικρο μειονεκτημα για μενα οι μπαταριες του GPX2 (τετοιες ειχαν το lynx και το gear και τον ηπιανε :biglaugh: ).Xαθηκε να του βαλουν λιθιου επαναφορτιζομενες like ds και psp τουλαχιστον μπορεις να το εχεις συνδεδεμενο στο ρευμα;

Θα μου πεις bye bye φορητοτητα αλλα δεν με πολυνοιαζει.:animrolleyes:
Στο ρεύμα μπορείς να το έχεις συνέχεια με ένα τροφοδοτικό. Μπαταρίες λιθίου 2700mA δεν κοστίζουν, ούτε ένας φορτιστής γι'αυτές(Πλαίσιο). Με 2 μπαταριούλες παίζεις 3 ώρες, τι θέλεις πια βρε αχόρταγε.... :D

telamonas.stokos είπε:
Απιστευτο μηχανακι το GP2X ! (το ξαναπα ε ?)
Linux παιδί μου τι να λέμε τώρα.... για hacked firmwares? :D
 
Παλιόπαιδα, με έχετε πορώσει ανεπανόρθωτα.

Telamona, έχεις δίκιο για το Linux στην κονσολίτσα. Αν δεν υπήρχε αυτό το λειτουργικό δεν θα υπήρχε και η GP2X. Οπότε maximum respect.

Τηλεφωνώ σήμερα στο παληκάρι που μου έδωσε ο AARDVARK για να δω διαθεσιμότητα και τιμή, διαφορετικά DISCOAZUL με αντικαταβολή διότι με τις πιστωτικές έχω μόνιμη διαφωνία χαρακτήρα και δεν τίθεται θέμα συμβίωσης.
 
pooky είπε:
Τηλεφωνώ σήμερα στο παληκάρι που μου έδωσε ο AARDVARK για να δω διαθεσιμότητα και τιμή, διαφορετικά DISCOAZUL με αντικαταβολή διότι με τις πιστωτικές έχω μόνιμη διαφωνία χαρακτήρα και δεν τίθεται θέμα συμβίωσης.
Ε τότε βάλε όσα χρήματα κάνει σε μια debit card που δε σε δεσμεύει, το αγοράζεις και τέλος η κάρτα μετά.

Παρεπιπτόντως για τους ενδιαφερόμενους που θέλουν να αγοράσουν, εδώ το βρήκα φθηνότερα

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-d1-49-en-70-1rsb.html
 
Γκρ. Είχα σημειώσει λάθος το τηλ. και μου βγήκε μια θείτσα......

ΓΚΡΡΡΡΡ!!!!!

Και το απόγευμα είναι κλειστά. Ρε γμτ........ ΟΚ, αύριο πιά.......
 
Πήρα τώρα!!!!!!!

(Δεν κλείνουν μεσημέρι)

Αλλά τα νέα δεν είναι καλά. Δεν έχουν πιά διαθέσιμες κονσόλες αν και σκέφτονται για παραγγελία 50 κομματιών. Η τελευταία (με όλα τα έξτρα) πουλήθηκε 180 ευρώ καινούργια και θα εξαρτηθεί αν θα φέρουν από την ζήτηση που μπορεί να έχουν.

Εγώ τους είπα ότι ενδιαφερόμαστε αρκετοί για την εν λόγω κονσόλα και μου είπε την επόμενη Τρίτη μετά το 3ήμερο του Αγίου Πνεύματος να τηλεφωνήσω ξανά για αν μου πει αν και πότε θα έρθουν.
 
ϊσως αν υπάρχουν αρκτοί ενδιαφερόμενοι να συμφέρει μια ομαδική απ'έξω
 
Απογοητευτηκα σημερα οταν συνειδητοποιησα οτι το (πρωην πλεον) αγαπημενο μου Ν800 δεν ειναι GSM τηλεφωνο - το ηξεραν ολοι εκτος απο μενα οκ....οποτε δεν βρισκω κανεναν λογο να δωσω 400+ ευρω για μια φορητη Linux consolα οταν το απιθανο GP2X κανει 180- . Anyway we ll see
 
pooky είπε:
Γκρ. Είχα σημειώσει λάθος το τηλ. και μου βγήκε μια θείτσα......
ΓΚΡΡΡΡΡ!!!!!
OYAXAXAXXAXAXAXAAAAAAAA

Γειά σου ρε Pooky με έκανες και έλιωσα στα γέλια... :D :biglaugh:
 
Λοιπον απο οτι βλεπεται μεσα απο το τοπικ και μεσα απο ολοκληρο το forum το κοινο αποφασισε για νικητη το PSP :D .

Σαν μονο του μειονεκτημα (αχ αυτο θα με φαει :icon_cry: ) θεωρω τι αλλο το tv-out μιας και αν ειχε αυτην την απλη "πολυτελεια" θα ξεφευγε απο το status της handheld κονσολας και θα πηγαινε αλλου (βλεπε φορητο umd-dvd-divx player) μιας και θα κοντραρε στα ισια ps2-xbox-Wii (αυτο και αν :D ) απο τα οποια δεν θα το ξεχωριζε τιποτα (αντιθετα θα ειχε και σουπερ μεγεθος) αλλα βλεπεις η SONY ειχε τους λογους της.

Τι διαφωνειτε ;.:mad:
 
Πίσω
Μπλουζα