Η καλύτερη handheld κονσόλα για emus

Βλέποντας την πρόταση του αδερφού Ανέμου για την "αναβάθμιση" των PSP μας , τον ενθουσιασμό και την κινητοποίηση του αδερφού plintiriopiaton. Συνυπολογιζομένου του δικό μου τρελού ξεσηκωμού πάλι για το ίδιο θέμα , και πιθανών και πολλών άλλων αδελφών ,θα κάνω μια πρόβλεψη που έυχομαι να μη βγει αληθινή!!

Πιθανών τις επόμενες ημέρες να σημειωθεί έκρηξη στις πωλήσεις του GP2X !!!! Ο παράγων που θα προσδιορίσει αυτήν την εξέλιξη είναι πόσοι από εμάς θα κάνουν μπρίκι το PSP τους!!! :biglaugh:

Ποία από τις δύο κονσόλες τελικά θα έχουμε για emulation; Αφήστε την τύχη να αποφασίσει..... :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Turrican είπε:
Βλέποντας την πρόταση του αδερφού Ανέμου για την "αναβάθμιση" των PSP μας , τον ενθουσιασμό και την κινητοποίηση του αδερφού plintiriopiaton. Συνυπολογιζομένου του δικό μου τρελού ξεσηκωμού πάλι για το ίδιο θέμα , και πιθανών και πολλών άλλων αδελφών ,θα κάνω μια πρόβλεψη που έυχομαι να μη βγει αληθινή!!
Πιθανών τις επόμενες ημέρες να σημειωθεί έκρηξη στις πωλήσεις του GP2X !!!! Ο παράγων που θα προσδιορίσει αυτήν την εξέλιξη είναι πόσοι από εμάς θα κάνουν μπρίκι το PSP τους!!! :biglaugh:

Ποία από τις δύο κονσόλες τελικά θα έχουμε για emulation; Αφήστε την τύχη να αποφασίσει..... :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
Και το GP2X γίνεται εύκολα μπρίκι αν δεν κάνεις ότι πρέπει :D
 
Ζήλεια Ζήλεια

c64ank6.jpg


Ξαναζήλεια ζήλεια

c64pn9.jpg


Κοντραζήλεια ζήλεια

2600bs3.jpg


Καραζήλεια ζήλεια (εδώ δεν κατάφερα να φορτώσω rom)

spectrumyc2.jpg
 
ΕΤΣΙ!!!! ΒΕΝΤΟΥΖΑ....

αυτό το avatar στο βάθος χαλάει λίγο την εικόνα...
 
gp2x και τα μυαλά στα κάγκελα ....
 
maxouli σκεφτόμουν σήμερα να πάω να πάρω μια κάρτα 4GB για την GP2X, έχεις εσυ? Αν έχεις ποιά έχεις?

Σκέφτομαι την Transcend 4GB 150X από πλαίσιο αλλά στο site λέει ότι κάνει 65 ευρώ στο μαγαζί και 44 από internet. Λίγο αρπαγμένη δεν είναι η τιμή?
 
2 κάρτες από 2GB έχω. Το Media Markt γενικά έχει πολύ χαμηλές τιμές σε SD. Δεν έχω ρωτήσει για 4άρα γιατί δεν μου χρειάζεται. Αν και τώρα με τις roms που απεκόμισα (το είπα κομψά) από το underground-παιχτης.com μάλλον θα χρειαστεί.
 
Τι μάρκα πήρες για πες...
 
Δεν το έχω τώρα μαζί μου για να δώ, πήρα αυτήν που έκανε 19 ευρώ. :biglaugh: ούτε ταχύτητα θυμάμαι
 
Αφού σου έπαιζε πάλι καλά να λές γιατί δεν τις διαβάζει όλες. Με κάτι άγνωστες μπορεί να έχει πρόβλημα. Τα νέα firmwares βελτιώνουν τη συμβατότητα με τις SD

http://wiki.gp2x.org/wiki/SD_card_compatibility
 
Για να shake the waters λιγο. :D

ΟΚ απο συχρονα παιχνιδια τι γινεται ,θα μου πεις "εγω ενδιαφερομαι για retro και emulators δεν με νοιαζουν τα καινουργια παιχνιδια":animangry:

Ναι αλλα εγω μιλαω για αυτα:

bubble-bobble-evolution

bubble-bobble-evolution-20060105023847431.jpg
bubble.gif


Outrun SP

2714-2.jpg
00292547.jpg


Ultimate Ghost and Goblins

psp-ghostsngoblins-us.jpg
ultimate-ghosts-n-goblins-20060615060534895.jpg


s28977_psp_30.jpg


Yποψη αν δεν θελεις δεν πληρωνεις (umd rules) και ειναι και αλλα. :thumbup:
 
Εκτός θέματος... δεν είναι emulation αυτό.
 
Αυτά τα παιχνίδια τα ξεχνάς παντελώς.

Μόνο με το 3,40 custom f/w

Ά, ξέχασα. Μόνο με το PSP
 
Δεν τρελαίνομαι κιόλας με αυτό που βλέπω, όπως δεν τρελάθηκα και από το remake του Defender of the Crown που βγήκε για PC.

Ωραία γραφικά αλλά με το original μικρή έως καμία σχέση... δε μου λέει τίποτα περισσότερο από ότι θα μου έλεγε ένα κλασσικό platform που θα κυκλοφορούσε για πρώτη φορά σήμερα.

Και εντάξει το Ghosts n Goblins..... τα άλλα δύο ΤΙ σχέση έχουν με τα παλιά arcades? Τελείως άσχετα, μόνο το όνομα και αυτό πάλι....

Δεν είναι θέμα του αν θέλω να πληρώνω ρε συ AARDVARK, δεν είναι εκεί το πρόβλημά μου.... δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα commercial παιχνίδια σε κονσόλα χειρός. Παίζω στο PC και καλύτερα και τσάμπα αν θέλω.
 
Ultimate Ghost and Goblins ....

GAMATO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
To gp2x υπάρχει και στο http://www.playmania.gr αλλά είναι κλέφτες (190 ευρά) με αντικαταβολές κλπ.

Καλύτερα playasia με 135ευρά
 
AARDVARK είπε:
Για να shake the waters λιγο. :D ΟΚ απο συχρονα παιχνιδια τι γινεται ,θα μου πεις "εγω ενδιαφερομαι για retro και emulators δεν με νοιαζουν τα καινουργια παιχνιδια":animangry:

Ναι αλλα εγω μιλαω για αυτα:

bubble-bobble-evolution

bubble-bobble-evolution-20060105023847431.jpg
bubble.gif


Outrun SP

2714-2.jpg
00292547.jpg


Ultimate Ghost and Goblins

psp-ghostsngoblins-us.jpg
ultimate-ghosts-n-goblins-20060615060534895.jpg


s28977_psp_30.jpg


Yποψη αν δεν θελεις δεν πληρωνεις (umd rules) και ειναι και αλλα. :thumbup:
Για ακόμη μία φορά μένω άφωνος με τις δυνατότητες του PSP. Ένα απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια το Ghosts n goblins. Είμαι σίγουρος ότι το Outrun θα είναι καταπληκτικό. Δεν μπορώ να περιμένω την στιγμή που θα αγοράσω ένα psp!
 
Tel, μήπως να πηγαίνουμε για ομαδική παραγγελία σιγά σιγά; :D
 
Πίσω
Μπλουζα