Η οικογένεια Amiga.

noxrider

RetroMaNiaC
Joined
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
814
Αντιδράσεις
69
Η οικογένεια Amiga σε φωτογραφίες...

Amiga 1000

amiga1000.jpg


Amiga 500

amiga.jpg


Amiga 2000

amiga2000.jpg


Amiga 2500

a2500.jpg


Amiga 1500

starter.jpg


Amiga 3000

amiga3000.jpg


Amiga 3000T

amiga3000t.jpg


Amiga 3000UX

pub-amiga3000ux-svr4.jpg


Amiga 500 Plus

a500_plus1.jpg


Amiga 600

Amiga%20600.JPG


Amiga 4000

A4000D_r.jpg


Amiga 1200

amiga_1200.jpg


Amiga 4000T

amiga_4000t.jpg
 
κούκλες ΑΙ άτιμες :) :)

Θενξ :)
 
αααχ ρε Commodore.....

Η φωτο της Amiga 2000 ειναι ολα τα λεφτα!!!
 
Χμμμ, τώρα το σκέφτηκα. Με αφορμή και το χτεσινό post για τους ST.

Αγόραζες ST για να κοιτάς το μηχάνημα. Αγόραζες Amiga για να κοιτάς την οθόνη. :diablotin:
 
Maddog είπε:
Χμμμ, τώρα το σκέφτηκα. Με αφορμή και το χτεσινό post για τους ST.Αγόραζες ST για να κοιτάς το μηχάνημα. Αγόραζες Amiga για να κοιτάς την οθόνη. :diablotin:
LOL!Θεική ατάκα!
 
Amiga η βασίλισσα του home computing!

Ο υπολογιστής που δημιούργησε τον όρο wow factor!!!

Αποτέλεσε στην εποχή της τον υπολογιστή...προφήτη που μας έδειξε την τάξη των πραγμάτων που έρχονται, την multimedia εποχή!

Πραγματικά ξεχώρισε στην εποχή της και θαυμάστηκε από εχθρούς και φίλους!

Δεν νοείται ρετρό lover δίχως μία 1200 "τούμπανο" στην κατοχή του!!!
 
Maddog είπε:
Χμμμ, τώρα το σκέφτηκα. Με αφορμή και το χτεσινό post για τους ST.Αγόραζες ST για να κοιτάς το μηχάνημα. Αγόραζες Amiga για να κοιτάς την οθόνη. :diablotin:
:rant: :rant: :rant:

Τουλάχιστον παραδέχεστε οτι ήμασταν πιο όμορφοι! Κάτι είναι κι αυτό!!! :p

Θεϊκή ατάκα, όντως!
 
Maddog είπε:
Χμμμ, τώρα το σκέφτηκα. Με αφορμή και το χτεσινό post για τους ST.Αγόραζες ST για να κοιτάς το μηχάνημα. Αγόραζες Amiga για να κοιτάς την οθόνη. :diablotin:
Να τρεμοπαίζει; Όντως υπνωτικό θέαμα :D
 
Aπο αυτες της κουκλες εχω την Α500+ και Α1200 και καθε μερα τις θαυμαζω πανω στο γραφειο μου.
 
Maddog είπε:
Χμμμ, τώρα το σκέφτηκα. Με αφορμή και το χτεσινό post για τους ST.Αγόραζες ST για να κοιτάς το μηχάνημα. Αγόραζες Amiga για να κοιτάς την οθόνη. :diablotin:
Ένα Epiness wall ρε παιδίααα ! :)

DINO είπε:
:rant: :rant: :rant: Τουλάχιστον παραδέχεστε οτι ήμασταν πιο όμορφοι! Κάτι είναι κι αυτό!!! :p
Για να μην νιώθεται μειονεκτικά βρε..:Ρ
 
Ομορφόσογο. :)
 
FYI:

Ποια λείπει από την οικογέννεια;

Η Commodore Amiga 1200 ;)

Η 1200 που εικονίζεται είναι της Amiga Technologies :)
 
nkarytia είπε:
FYI:Ποια λείπει από την οικογέννεια;

Η Commodore Amiga 1200 ;)

Η 1200 που εικονίζεται είναι της Amiga Technologies :)
Βλέπω ότι συνεχίζεις να είσαι εξαιρετικά επίμονα ενοχλητικός και είρων!Να σε ρωτήσω κάτι nkarytia?Θα σταματήσεις ποτέ να ασχολήσε με έμενα και τα θέματα που ανεβάζω εδω μέσα?Μέχρι προχθές δεν ήξερες την Chip και την Fast ram και ήθελες να βάλεις μνήμη της 500αρας σε 1200 ( LOL)...πετάς και ειρώνικες ατάκες για την 1200 της Amiga Technologies.
 
Το topic που έφτιαξα ονομάζεται "Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ AMIGA" OXI "H ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ COMMODORE" όποτε πάλι κοτσάνα πέταξες!(Αυτό είναι ταλέντο των ηλίθιων)
 
Το ότι στο παρελθόν δεν είχα ποτέ 1200 δε σημαίνει ότι δεν γνωρίζω τα μοντέλα της Amiga! Τώρα στα γεράματα απόκτησα μια και ουδέποτε είχα ασχοληθεί με τα χαρακτηριστικά της!

Αν θές να μην ασχολούνται με τα θέματά σου να μην ανεβάζεις τίποτα! Από που κι ως που κρίνεις ειρωνικά το post μου;

Ξεκόλα και προχώρα...!
 
noxrider είπε:
Το topic που έφτιαξα ονομάζεται "Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ AMIGA" OXI "H ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ COMMODORE" όποτε πάλι κοτσάνα πέταξες!(Αυτό είναι ταλέντο των ηλίθιων)
Είσαι *****ας! Πολύ *****ας!
 
Δεν θα ανεχθω παρομοια ποστς και απο τους δυο σας, κυριοι. Ηρεμηστε
 
nkarytia είπε:
Το ότι στο παρελθόν δεν είχα ποτέ 1200 δε σημαίνει ότι δεν γνωρίζω τα μοντέλα της Amiga! Τώρα στα γεράματα απόκτησα μια και ουδέποτε είχα ασχοληθεί με τα χαρακτηριστικά της!Αν θές να μην ασχολούνται με τα θέματά σου να μην ανεβάζεις τίποτα! Από που κι ως που κρίνεις ειρωνικά το post μου;

Ξεκόλα και προχώρα...!
Α ναι...ξέχασα...γίνεσαι είρων και σε άλλα posts πχ. με τις ρετρο γραμματοσειρές χθες.

Έδω μέσα θα εξαλείψουμε την ημιμάθεια σου (βλέπε το ότι η Stardock δημιουργήθηκε το 1991 και οι Next είχαν dock από το 1986,ανακρίβειες για τους Mac,chip/fast ram κτλ.)αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρουμε το ίδιο με την ειρωνία που σε διακατέχει....

Τα "ξεκόλλα και προχώρα" όχι σε εμένα,δεν σε παίρνει!
 
Πίσω
Μπλουζα