Η πιο γοητευτική στη ντουζιέρα / μπανιέρα

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.955
Ψηφιστε την Ελληνιδα πρωταγωνιστρια που κατα τη γνωμη σας ηταν η πιο γοητευτικη τη στιγμη που ο κινηματογραφικος φακος τη "συνελαβε" στη ντουζιερα ή μπανιερα

1.Ελενα Ναθαναηλ

2.Ζωη Λασκαρη

3.Αλικη Βουγιουκλακη

4.Ελενη Προκοπιου

5.Ζετα Αποστολου

6.Μαρω Κοντου

7.αλλη

Τα παρακατω screenshots τα προσθετω για να εχουμε μια ιδεα:

attachment.php
Ελενα Ναθαναηλ - ταινια "αναζητησις"

attachment.php
Ζωη Λασκαρη - ταινια "δακρυα για την Ηλεκτρα"

attachment.php
Αλικη Βουγιουκλακη - ταινια "το δολωμα"

attachment.php
Ελενη Προκοπιου - ταινια "οι κυριες της αυλης"

attachment.php
Ζετα Αποστολου - ταινια "ο αντρας της γυναικας μου"

attachment.php
Μαρω Κοντου - ταινια "μια Ιταλιδα απ την Κυψελη"

ΥΓ: οποιος/οποια ψηφισει την εκδοχη "αλλη" ,να μας γραψει και το ονομα της ηθοποιου που δεν υπαρχει στη λιστα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, δεν το περίμενα ποτέ ότι θα είχα προτίμηση σε poll τη Ναθαναήλ, αλλά απ' όλες τις υποψήφιες, ξεχώρισα αυτήν!

Βασικά, οι συνήθεις ύποπτες (Λάσκαρη & Βουγιουκλάκη) απορρίφθηκαν αμέσως: η μεν Λάσκαρη λόγω πόζας, η δε Βουγιουκλάκη λόγω ταινίας (που προσωπικά δε μ' ενθουσιάζει ο συγκεκριμένος τίτλος...).

Επομένως, καταλήγουμε στην Έλενα Ναθαναήλ (που τελευταία μου βγάζει μεγάλη συμπάθεια! :) )

(P.S. Τέτοιο quiz το περίμενα από τον Johnalepou! :) Κατερίνα, μ' εκπλήσσεις! :D )
 
Αν δεν ξέρεις τι σαπούνι χρησιμοποιούσαν και πώς μύριζε, πώς ν' αποφασίσεις?
 
Κοντού! Είχε ωραίο σώμα και ήταν μια ευχάριστη έκπληξη αυτή η σκηνή...
 
Ψηφισα Προκοπίου οι υπολοιπες ηθοποιοι είναι οι συνήθεις ύποπτοι οπως λένε και μερικοί φίλοι.
 
Ελενα φυσικα και αναμφιβολα! Οπως εχω πει και σε καποια αλλη δημοσκοπηση η γυναικα ειχε τυπο. Και μεσα στη ντουσιερα και εκτος αυτης!
 
Λάσκαρη φυσικά. Για να είμαι ειλικρινής η παγερή ομορφιά της Ναθαναήλ ποτέ δε με συγκίνησε. Από τις πλέον κρύες γυναίκες. Γούστα είναι αυτά.

Η σκηνή με τη Λάσκαρη, από τις πλέον κλασικές του ελληνικού κινηματογράφου. Προκαλεί τόσο "αθώα" τον συμπρωταγωνιστή της. ;)
 
prisma είπε:
Για να είμαι ειλικρινής η παγερή ομορφιά της Ναθαναήλ ποτέ δε με συγκίνησε. Από τις πλέον κρύες γυναίκες. Γούστα είναι αυτά.
Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο! Η Ναθαναηλ ηταν παντα για μενα ο,τι πιο κρυο περασε απο το ελληνικο σινεμα και δεν τη θεωρησα ποτε ιδιαιτερα ωραια. Μονο το σωμα της μου αρεσε, αλλα και παλι δεν ειχε στηθος.

Παρα τη γνωστη λατρεια μου στη Ζωιτσα που φανταζει στα ματια μου ως το ομορφοτερο πλασμα της ελληνικης οθονης, ψηφισα Ελενη Προκοπιου.

Η σκηνη του ντους της Ζωης ειναι ιδιαιτερα προκλητικη και οταν την ειχα πρωτοδει ενω ημουν ακομη στο Δημοτικο, σοκαριστηκα αφανταστα.

Δε μου φαινεται ομως τοσο γοητευτικη η Ζωη εδω. Την εχω δει σε δεκαδες αλλες σκηνες, πολυ γοητευτικοτερη.

Η Ελενη Προκοπιου παλι, η γυναικα με τα απιθανα ματια, μου φαινεται υπεροχη, πολυ ομορφη και πολυ χαριτωμενη στη σκηνη απο τις Κυριες της Αυλης. Και πανω απ' ολα, μου φαινεται πολυ φυσικη και αυθορμητη, οποτε δικαιουται την ψηφο μου.
 
αν μπορουσα με σειρα (και με βαση τις συγκεκριμενες φωτος) πρωτη η ελενα..δευτερη η λασκαρη και μετα η αλικη...βεβαιως βεβαιως σε μια αλλη ψηφοφορια ισως θα ψηφιζα βινα ασικη απο ροδα τσαντα και κοπανα στην σκηνη που της κανουν πλακα οι μαθητες....
 
προσωπικά δεν μπορώ να έχω άποψη για το ποια είναι η πιο γοητευτική ντουζιέρα γιατί στις περισσότερες φωτογραφίες είναι μόνο κάτι γυναίκες και δεν φαίνεται η ντουζιέρα (για μπανιέρα δε δεν το συζητάμε καθόλου...) :p
 
Αν επρεπε να καποιος να επιλεξει καποιος μια αντιστοιχη σκηνη απο την Α.Βουγιουκλακη ,θα επρεπε να επιλεξει την αντιστοιχη απο την "Λιζα και η αλλη" .

Απο τις υπαρχουσες επιλογες η αντιστοιχη της Ελενης Προκοπιου

Τωρα αν επελεγα αλλη ,ως ποιο αξιομημονευτη θα επελεγα την αντιστοιχη της Ρια Δελουτση στην "Βαβυλωνια" αν εξαιρεσεις το μουσικο playback.

Aκομα ευφημο μνεια η αντιστοιχη σκηνη με την "κασκαντερ" της Αννας Συνοδινου,στον "Αγνωστο του τραινου " και που ξαφνιαζει λιγο για ταινια του 58 .

prisma είπε:
Για να είμαι ειλικρινής η παγερή ομορφιά της Ναθαναήλ ποτέ δε με συγκίνησε. Από τις πλέον κρύες γυναίκες.

bambinella 100 είπε:
Η Ναθαναηλ ηταν παντα για μενα ο,τι πιο κρυο περασε απο το ελληνικο σινεμα και δεν τη θεωρησα ποτε ιδιαιτερα ωραια.
Επιτελους 2 ακομα εκτος ,απο τον V.Smirnoff σε αλλο τοπικ απ οτι θυμαμαι ,που δεν γραφουν υμνους για την ευρωπαικη ομορφια της e.t.c. , δεν λεω εχει τυπο ,ιδιαιτερη αισθησιακη φωνη αλλα αντικιμενικα ομορφη ,θα ελεγα -αν θυμαμαι καλα τα προτυπα ομορφιας της εποχης- θα μπορουσε να πει κανεις ,μια μεσογειακη μελαχροινη τουιγκι ???? .Τιποτα ιδιαιτερα εξαιρετικο δηλαδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελένη Προκοπίου και εντός και εκτός ντουζιέρας... #)
 
D@redevil : σκεφτηκα αυτη τη φορα να φτιαξω μια δημοσκοπηση διαφορετικη απ τις συνηθισμενες μου,μια αλλαγη χρειαζεται που και που :flower:

Thor : το θεμα μας ειναι "η πιο γοητευτικη στη ντουζιερα/μπανιερα " και οχι η ντουζιερα,δεν ηθελα ομως να βαλω πιο κοντινα πλανα για να μη φαινονται ακαλυπτα τα επιμαχα σημεια ..αποφευγω τα exploitations:)

Nemo : Οι φωτογραφιες που προσθεσα ειναι απλα ενδεικτικες για να εχουμε μια ιδεα,προσθετω αλλα δυο screenshots με την Αλικη στη μπανιερα

attachment.php
ταινια "η Λιζα και η αλλη"

attachment.php
ταινια "ενα αστειο κοριτσι"

Αυτη ειναι απ την ταινια "ο ανθρωπος του τρενου" με την Αννα Συνοδινου που περιγραφεις στο ποστ σου :

attachment.php


screenshot απο την ταινια "δεσποινις διευθυντης" με τη Τζενη Καρεζη στη ντουζιερα :

attachment.php


attachment.php
attachment.php


εδω η Ζετα Αποστολου κανει το νουμερο της μεσα σε μια μπανιερα στην ταινια "τα μυστικα της αμαρτωλης Αθηνας"

η Ελενη Προκοπιου στη ντουζιερα στα 07:04 - 08:09 λεπτα του βιντεο :



καποιος/καποια ψηφισε την εκδοχη "αλλη" ,ποια εννοει; γραφω στην αρχη του θρεντ με μεγαλα γραμματα οτι οποιος κανει αυτη την επιλογη θα πρεπει να μας πει και ποια ηθοποιο θα διαλεγε

lizakaiialli.JPG

enasteiokoritsi.JPG

oanthropostoutrenou.JPG

disdiefthintis,tzeni.JPG

mistikaamrtolisathinas.JPG

mistamartol.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εδω η Φλωρετα Ζαννα στο Οταν Λειπει η Γατα, μεσα σε μια μπανιερα γεματη πλουσιο αφρο.



untitled.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραια που θα ταν να ειχαμε καμια σκηνη με ντουζιερα με ποπη λαζου....υπαρχει?
 
Δε θυμαμαι καμια αναλογη σκηνη απο την πανεμορφη Ποπη Λαζου, georgeikos.

Προς το παρον, απολαυστε τη Μαρω Κοντου στον Κραχτη την ωρα που υποδεχεται το Γιωργο Φουντα σπιτι της για πρωτη φορα!

attachment.php


untitled.jpg
 
bambinella 100 είπε:
Δε θυμαμαι καμια αναλογη σκηνη απο την πανεμορφη Ποπη Λαζου, georgeikos.Προς το παρον, απολαυστε τη Μαρω Κοντου στον Κραχτη την ωρα που υποδεχεται το Γιωργο Φουντα σπιτι της για πρωτη φορα!

attachment.php
αλλα το μαλλι τιγκα στην λακ....ταφτ...για καθε καιρο
 
georgeikos είπε:
αλλα το μαλλι τιγκα στην λακ....ταφτ...για καθε καιρο
...και αντισεισμικό δεν το κουνούσε τίποτα... σφαίρα να το χτυπούσε θα εξοστρακιζόταν (η σφαίρα)
 
Η Μαρω Κοντου βγαινει απο τη μπανιερα της μην εχοντας ακομα καταφερει να ξεμυαλισει το Γιωργο Φουντα.

Ετσι παιζει το τελευταιο της χαρτι, ζητωντας του να τη βοηθησει να φορεσει το μπουρνουζι της.

Αλλα και παλι δεν..... :)

attachment.php


untitled.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα