Η πιο γοητευτική στη ντουζιέρα / μπανιέρα

αριαδνη είπε:
Δεν εχω ιδεα απο που ειναι η ταινία, απλά την βρηκα στις φωτο της Μπέτυ!! κριμα που τετοιο κορμί , δεν το απολαυσαμε σε ντους :) σιγουρα θα ηταν τωρα μεσα στις υποψήφιες!
δικιο εχεις,θα ηταν σιγουρα στις υποψηφιες και θα υπηρχε γερη κοντρα αναμεσα στις Ελενα Ναθαναηλ και Ελενη Προκοπιου που συγκεντρωνουν τις περισσοτερες ψηφους.Θα ηταν πολυ καλυτερη της Ζωης η οποια ενω σε ολη την ταινια "δακρυα για την Ηλεκτρα" ειναι πολυ ομορφη, στη συγκεκριμενη σκηνη με τη ντουζιερα δεν ξερω γιατι αλλά προσωπικα δεν τη βρισκω καθολου γοητευτικη..

Μηπως η φωτογραφια της Μπετυ ειναι απ την ταινια "οι αμαρτωλοι" ; εχω πολυ καιρο να τη δω και δεν τη θυμαμαι καθολου
 
panp είπε:
Προβολή συνημμένου 54853 Πάντως εδώ η περιοχή μοιάζει με μπάνιο.
δηλαδη οντως η φωτογραφια που προσθεσε η Αριαδνη ειναι απ την ταινια "οι αμαρτωλοι" ,ευχαριστω πολυ panp !!

καποιος που θυμαται την ταινια θα μπορουσε να μας λυσει την απορια : προκειται για σκηνη σε μπανιερα/ντουζιερα ;
 
Μηπως απο βαγονι τραινου ????(με βαση και την προηγουμενη photo)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η φωτογραφια ειναι οντως απο την ταινια Οι Αμαρτωλοι (1970). Η σκηνη ομως δε λαμβανει χωρα σε ντουζιερα, αλλα σε τραινο!

Ειναι απο την αρχη του εργου και απο την πρωτη γνωριμια Νομικου - Λιβανου μεσα στο τραινο για την Αθηνα.

Εκει η Μπετυ στεκεται στο παραθυρο χαζευοντας το τοπιο, ενω ο Χρηστος χαζευει τα καλλη της και εχει μια ερωτικη φαντασιωση οτι η Μπετυ βρισκεται μεν στο τραινο, αλλα και γυμνη στην αγκαλια του.
 
bambinella 100 είπε:
Η φωτογραφια ειναι οντως απο την ταινια Οι Αμαρτωλοι (1970). Η σκηνη ομως δε λαμβανει χωρα σε ντουζιερα, αλλα σε τραινο!Ειναι απο την αρχη του εργου και απο την πρωτη γνωριμια Νομικου - Λιβανου μεσα στο τραινο για την Αθηνα.

Εκει η Μπετυ στεκεται στο παραθυρο χαζευοντας το τοπιο, ενω ο Χρηστος χαζευει τα καλλη της και εχει μια ερωτικη φαντασιωση οτι η Μπετυ βρισκεται μεν στο τραινο, αλλα και γυμνη στην αγκαλια του.
ευχαριστουμε πολυ bambinella!! τελικα λυθηκε η απορια :)
 
Αν μη τι αλλο, τουλαχιστον η ταινια δικαιωνει τον τιτλο της απο την αρχη.

Αν και η συνεχεια ειναι ακομη πιο ενδιαφερουσα. :D
 
παραξενο μου φαινεται που η Ζετα Αποστολου δεν εχει ουτε μια ψηφο,την ειδαμε να κανει μπανιο σε 3 ταινιες (υπαρχουν και τα αντιστοιχα screenshots στο παρον θρεντ)
 
Θεωρώ δικαίως ότι η Έλενα Ναθαναήλ πήρε τους περισσότερους μέχρι τώρα ψήφους. Ψήφισα Αλίκη γιατί σε όποια δημοσκόπηση είναι η Αλίκη δεν μπορώ να ψηφίσω άλλη.
 
EL GRECO είπε:
Θεωρώ δικαίως ότι η Έλενα Ναθαναήλ πήρε τους περισσότερους μέχρι τώρα ψήφους.

Δηλαδή 16 άτομα θεωρούν γοητευτική μια "σιδερόστρα" με μαλλιά να κάνει μπάνιο; :D :D:D:p:p:p
 
Ε, 16 άτομα *κάτι* αξιόλογο βλέπουν στην συγκεκριμένη σιδερώστρα. :p

(και εγώ μέσα...)
 
Η Ναθαναήλ στην συγκεκριμένη ταινία, στην συγκεκριμένη σκηνή είναι ά-πι-στευ-τη!

Τι να λέμε τώρα ...

Και σας το λέει ένα άτομο που και να ψωμολυσσάξει, και σε στρατόπεδο συγκέντρωσης να το κλείσουνε και να χάσει 30 κιλά, την αδυναμία της Ναθαναήλ δεν την πετυχαίνει :cool: Καταραμένα γονίδια :p

Αν δεν υπήρχε ο δυσθεώρητος πήχυς που έθεσε η "σιδερώστρα", ευχαρίστως έριχνα το κουκί μου στην τσαχπίνα Νίτσα - Προκοπίου στις "Κυρίες της αυλής":) :)
 
retrofan είπε:
Η Ναθαναήλ στην συγκεκριμένη ταινία, στην συγκεκριμένη σκηνή είναι ά-πι-στευ-τη!
Τι να λέμε τώρα ...

Και σας το λέει ένα άτομο που και να ψωμολυσσάξει, και σε στρατόπεδο συγκέντρωσης να το κλείσουνε και να χάσει 30 κιλά, την αδυναμία της Ναθαναήλ δεν την πετυχαίνει :cool: Καταραμένα γονίδια :p

Αν δεν υπήρχε ο δυσθεώρητος πήχυς που έθεσε η "σιδερώστρα", ευχαρίστως έριχνα το κουκί μου στην τσαχπίνα Νίτσα - Προκοπίου στις "Κυρίες της αυλής":) :)
Κοίταξε, το να είναι πολύ αδύνατη μια γυναίκα ΔΕΝ αποτελεί προσόν !!! Η Έλενα Ναθαναήλ όμως .... είναι η εξαίρεση του κανόνα !!! Το ότι είναι "λεπτούλα" και "της πάει" και την κάνει πολύ - πολύ γοητευτική και ερωτική !!! Κι όμως ... προτιμώ πολύ περισσότερο να τη βλέπω με τα κοντά της "60ς φορεματάκια", με τις κορδέλες στα υπέροχα μαύρα μαλλιά της κλπ, παρά ... στη ντουζιέρα [εν προκειμένω στην ταινία "Αναζήτησις"] !!! Όχι ότι η ... "επίμαχη" σκηνή στην ταινία δεν είναι γεμάτη από ερωτισμό , κάθε άλλο .... Όμως, η ομορφιά της Έλενας αναδεικνύεται πολύ περισσότερο όταν στις ελληνικές ταινίες την βλέπουμε ντυμένη [και .... τι ντύσιμο !!! Δεν νομίζω ότι άλλη ελληνίδα ηθοποιός αξιώθηκε να φορέσει τόσο όμορφα φορέματα !!! Και, μάλιστα, η Έλενα ήταν "τυχερή" που τα φόρεσε όταν ο ελληνικός κινηματογράφος είχε γίνει έγχρωμος, κι έτσι ... στην "Επιχείρηση Απόλλων" και στην "Εκείνο το καλοκαίρι" είναι μια πραγματική "έγχρωμη" οπτασια ... ] ....

Γι' αυτό ... ψήφισα Έλενα Προκοπίου !!! Ίσως να μην ήταν η "πιο ωραία ελληνίδα ηθοποιός" [χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ήταν πολύ ωραία] ... όμως, όταν μπήκε στη ντουζιέρα του απλού / φτωχικού της σπιτιού στις "Κυρίες της αυλής", τις έσκισε όλες :flower:

:flower: :flower:
 
Βλέποντας με πολλή χαρά όλα τα screenshots νομίζω πως τελικά περισσότερη χάρη και σεξαπίλ στη μπανιέρα μου έβγαλαν οι Ελένη Προκοπίου και Ζέτα Αποστόλου. Επειδή βλέπω η Ζέτα να μην έχει ψηφιστεί, είπα τελικά να ρίξω την ψήφο μου σε εκείνην
 
Η Ελενα Ναθαναήλ είναι για μένα η πιο όμορφη ελληνίδα που υπήρξε ποτέ!!
 
Φίλη mytinyworld θα συμφωνήσω μαζί μου σαν την Έλενα Ναθαναήλ τέτοια ομορφιά σπάνια σε γυναίκα γενικά όχι μόνο στις Ελληνίδες. Καλλονή!
 
καποιος/καποια ψηφισε την επιλογη "αλλη" δε μας εγραψε ομως για ποια ηθοποιο προκειται,ειναι καποια απ αυτες που ειδαμε στα screenshots ;
 
Nομίζω ότι η Προκοπίου θα έπρεπε να αποκλειστεί (είναι και της μόδας ο όρος), δεδομένου ότι στη σκηνή από τις "Κυρίες της αυλής" παίζει εμφανώς ντυμένη και με τα δύο μέρη του μπικίνι. Μπορεί να είναι ωραίο σκηνοθετικό εύρημα ο "μπερντές", αλλά "κλέβει". Ίσως ένας ακόμα λόγος να ανακυρήξουμε νικήτρια την Έλενα, που είναι η μόνη από όλες τις υποψήφιες που αποδεδειγμένα δεν φοράει τίποτα...Ούτε μαγιώ, ούτε σαπουνόφουσκες, ούτε κρύσταλλα (Μάρω Κοντού στην "Ιταλίδα"), nothing...
 
και η Ειρηνη Παππα δε φαινεται να φοραει τιποτα στην ταινια "Τρωαδες" στη σκηνη που κανει μπανιο.Εχει κι αυτη πολυ ωραιο σωμα και προσωπικα δεν το περιμενα,ηταν εκπληξη για μενα.Εδω βλεπουμε τη σκηνη αυτη
 
H Ριτα Μπενσουσαν στη μπανιερα στην ταινια "ο φαντασμενος"

attachment.php
attachment.php


ofadasmenos.JPG

ofadasm.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα