Η πιο sexy Ελληνίδα ηθοποιός των 80's

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.883
Αντιδράσεις
3.865
Moλις ειδα την kelly εφαγα φλας και θυμηθηκα την αντιστοιχη Ελληνικη ταινια <<Η γυναικαρα με τα κιτρινα>> με την Ελενη Φιλινη. Οποτε εβγαινε ξενη επιτυχια απο πισω εμεις κλασσικο παραδειγμα ο Ιπποτης της λακουβας ψιτ ,ο δυναστειας με Μουστακα κ.α
 
AARDVARK είπε:
Moλις ειδα την kelly εφαγα φλας και θυμηθηκα την αντιστοιχη Ελληνικη ταινια <<Η γυναικαρα με τα κιτρινα>> με την Ελενη Φιλινη. Οποτε εβγαινε ξενη επιτυχια απο πισω εμεις κλασσικο παραδειγμα ο Ιπποτης της λακουβας ψιτ ,ο δυναστειας με Μουστακα κ.α
Εγώ τώρα, που γουστάρω πιό πολύ την Φιλίνη, από την αυθεντική "γυναικάρα με τα κόκκινα", πειράζει ;;;
 
pepinos τι λές;;;Η Φιλίνη ζεί και βασιλεύει... ;)
 
από ελληνίδες... Έφη Πίκουλα δαγκωτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή έγιναν αναφορές και σε Ελληνίδες των 80's, έχω την υποχρέωση να ψηφίσω την αγαπητή σέξι καθηγήτρια αγγλικών, Βίνα Ασίκη!

vinaasiki1.jpg
 
Πάντως από ελληνίδες μακράν οι

Nάνα Βενέτη

Βίνα Ασίκη

Γκέλυ Γαβριήλ

καθώς και η Στεφανία Γαλανού (cult ξανθιά των βιντεοταινιών)

Μιλάω φυσικά από εποχή 80ς την εποχή του ΜΠΟΥΤΟΚΟΛΛΑΝΟΥ (ΜΠΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΝ)

Από 90s τρελά μου άρεσε μια cult γκόμενα (show woman χορεύτρια κλπ) NATAΛΙ ΒΙΤΣΙΟΥ (όνομα και αυτό ε???) συμπαρουσίαζε μια εκπομπή με τον κοντογιαννίδη στο κανάλι 5 γύρω στα 1996.
 
Dominion είπε:
Πάντως από ελληνίδες μακράν οιNάνα Βενέτη

Βίνα Ασίκη

Γκέλυ Γαβριήλ

καθώς και η Στεφανία Γαλανού (cult ξανθιά των βιντεοταινιών)

Μιλάω φυσικά από εποχή 80ς την εποχή του ΜΠΟΥΤΟΚΟΛΛΑΝΟΥ (ΜΠΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΝ)

Από 90s τρελά μου άρεσε μια cult γκόμενα (show woman χορεύτρια κλπ) NATAΛΙ ΒΙΤΣΙΟΥ (όνομα και αυτό ε???) συμπαρουσίαζε μια εκπομπή με τον κοντογιαννίδη στο κανάλι 5 γύρω στα 1996.
Πάρε και τις δικές μου ελληνίδες-βιντεο-ντίβες :

ΤΟΥΛΑ ΣΠΙΝΕΛΗ

ΣΤΑΥΡΙΝΑ ΠΡΕΒΕΔΩΡΟΥ

ΠΕΠΗ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ.

Η Στεφανία Γαλανού, είναι η ξανθιά κουκλάρα (με την αξύριστη όμως μασχάλη :eek: ) που έπαιζε στα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ, στην οποία ο Σουγκλάκος ρίχνει ένα ποτήρι νερό ;
 
Όχι αυτή είναι νομίζω η Άντζελα Μεταξά.

Η Στεφανία Γαλανού έχει συμπρωταγωνιστήσει σε βιντεο- έπος του σουγκλάκου (1988-89) το ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Το οποίο και κατέχω με το cult εξώφυλλό του ήδη από το 1991). Έκανε την κακιά - δόλωμα. Την αγαπημένη του Σουγκλάκου σε αυτή την βιντεοπαραγωγή έκανε η επίσης ξανθία (αλλά όχι κατάξανθη σαν την Γαλανού) η Μαίρη Αλυφαντή. Η συγκεκριμένη ταινία είναι μεγάλης αξίας διότι έχει μια μοναδική μάχη στην ιστοριά του Βιντεοσινεμά. Σουγκλάκος ΕΝΑΝΤΙΟΝ Πητ Παπαδάκου (Ναι καλά ακούσατε δεν σας δουλεύω)

Πηγαίνετε στο site που σας έδωσε ο Wally. Πατήστε στο όνομα GEORGIA THEODOROU και βρέιτε το εξώφυλλο της βιντεοταινίας ΚΟΚΟΡΑΣ ΣΤΟ ΧΑΡΕΜΙ ΤΟΥ. Η στεφανία γαλανού εικονίζεται στο εξώφυλλο στα δεξιά του Ρίζου..είναι η ξανθιά με το μπλε κολαν

http://lalos.gr/default.asp?id=33&mnu=6

Επίσης όμως και η Mάρα Θρασυβουλίδου είχε μπούτια και κορμοστασιά που κολάζανε και πεθαμένο.

http://lalos.gr/default.asp?id=25&mnu=6
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion είπε:
...βιντεο- έπος του σουγκλάκου (1988-89) το ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Το οποίο και κατέχω με το cult εξώφυλλό του ήδη από το 1991)....
Δηλαδή τι το ξεχωριστό έχει αυτό το εξώφυλο ;
 
Λοιπόν θα το σκανάρω και θα καταλάβεις (λολ)
 
Ασχετο λιγο με το θεμα μας,αλλα μηπως η κατωθι εικονιζομενη ειναι η πρωην γυμναστρια του Πρωινου Καφε Σουζαν Ασμπυ (ή καπως ετσι?) Μοιαζει παντως αρκετα...

1520138yb.jpg


Η Μαρα Θρασυβουλιδου μαζι με την Αλικη Βουγιουκλακη το 1980:

cgyuhij0uy.jpg
 
Ψηφίζω ΝΑΙ !

Πρέπει να είναι η Σούζαν Άσμπυ !
 
copyofscan00122kn.jpg


Λοιπόν αυτό είναι το ιδιαίτερο το εξώφυλλο της ταινίας του Σουγκλάκου exetlaios
 
πω πω , τι λιγούρηδες είστε εσείς ρε παιδιά !
 
iliekater είπε:
πω πω , τι λιγούρηδες είστε εσείς ρε παιδιά !
Ρετρό "κατάλοιπα" !

Από την εποχή που τα αγοράκια είχανε αντρικές ορμόνες !
 
ΝΑΝΑ ΒΕΝΕΤΗ απλά και όμορφα
 
Dominion είπε:
Nάνα Βενέτη

Βίνα Ασίκη

Γκέλυ Γαβριήλ
Οντως

+Βάνα Μπάρμπα ( απλως η καριέρα της απογειώθηκε στα 90ς και με την έλευση

της ιδιωτικης τηλεόρασης )
 
Πίσω
Μπλουζα