Η συλλογή μου για Sega Game Gear

stayros είπε:
Αυτα ειναι...2 σε 1!!!! :D
Αντε...καλοριζικα και τα playmobilακια!!!! :thumbup:
:thanx2: !!!!!!

geo2004z είπε:
Πολύ όμορφη συλλογή Johny! Είναι σχετικά δύσκολο να συλλέγει κάποιος pal Game Gear σήμερα διότι δεν πουλήθηκαν πολλά κομμάτια από αρκετά παιγνίδια και ο πιο απλός τίτλος μπορεί να είναι δυσεύρετος, όπως το Phantom 2040 που δεν είναι και κάποιος ιδιαίτερος τίτλος. Αυτό που μου αρέσει σε σένα johny είναι ότι συλλέγεις κάτι διαφορετικό από τη "μόδα" σε ελλάδα και ευρώπη, βασικό για κάθε συλλέκτη είναι αγαπάει αυτά που αγοράζει! Μπράβο φίλε!! :)
Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου. Η δυσκολία της συλλογής εκτός της σπανιότητας ορισμένων τίτλων είναι φυσικά και η τιμή τους και όπως σωστά είπες, κάποια είναι σπάνια αλλά δεν είναι αξιόλογα παιχνίδια. Τελευταία έκλεισε μία δημοπρασία του Man Overboard στα 450 ευρώ. Τρελό ποσό για τόσο μέτριο (γνώμη μου) τίτλο. Στις μέρες μας, έχουμε την πολυτέλεια να έχουμε δοκιμάσει από πριν τα παιχνίδια (emulators) οπότε όπως έχω πει συλλέγω όποια μου αρέσουν και κάποια πολύ σπάνια φυσικά (και όπου φτάνει η τσέπη μας βέβαια). Να είμαι ειλικρινής με έχουν μπερδέψει οι Αμερικάνικες εκδόσεις (τις οποίες αποφεύγω όσο μπορώ). Δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχουν γνήσιες της εποχής εκέινης και αν υπάρχουν επανεκδόσεις τότε με τη Majesco.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο και απο μενα φιλε Jhonny πολυ γουσταρω να βλεπω συλογες απο οποια κονσολα και να ειναι ασχετα αν εγω δεν ειμαι συλεκτης και δεν εχω τρελα με το συγκεκριμενο πραγμα.Χαιρομαι να βλεπω ατομα να κανουν μια συλογη για την παρτη τους και οχι αλλα να λενε την μερα και αλλα την νυχτα οπως διαφοροι γνωστοι μου αλλα και φιλοι που το επαιζαν συλεκτες με ιδιολογια και οτι δεν πουλανε τιποτα για την αγαπη τους το κανουν και οτι ειναι κατα σε ολους αυτους που αγοραζουν κατι τετοιο και μετα το πουλανε σε τρελες τιμες και διαφορα αλλα τετοια και πισω απο την πλατη πουλουσαν τα παντα και εκαναν τρισχειροτερα.Μπραβο και παλι και ευχομαι να τετραπλασιαστη η συλογη σου.
 
Σε ευχαριστώ πολύ metal. Χαίρομαι που σας άρεσαν τα κομμάτια που έχω συλλέξει και μείνετε συντονισμένοι και για άλλα στο μέλλον και όχι μόνο για Game Gear ;) Και πάλι ευχαριστώ!!
 
Μπραβο φιλε johnny για τον εμπλουτισμο της συλλογης σου!
 
Μπράβο συνονόματε και συμπολίτη! Πολύ ωραία και τακτοποιημένη η συλλογή σου. Από ότι βλέπω και μου αρέσει, έχεις συγκεντρώσει αρκετά παιχνίδια σε σειρές (Sonic, NBA, Mortal Kombat, Smurfs) Το Tails Adventure είναι καλό;
 
Μπράβο ρε φίλος.Τρομερή συλλογή.μου ξύπνησες αναμνήσεις απο τα παιδικά χρόνια...μακαρι να τα μαζέψεις όλα και να κάνεις μια ωραία έκθεση για να μπορούμε να τα απολάύσουμε live και εμείς οι ρετροπειραγμένοι
 
Σας ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας σχόλια.


@johnny_salonica
Ναι, όντως προσπαθώ να ολοκληρώνω όσο γίνεται σειρές όπως σωστά παρατήρησες. Το Tails Adventure είναι ένα παιχνίδι που έχει κάποια θεματάκια. Καταρχάς είναι αργό. Έχοντας συνηθίσει την ταχύτητα των παιχνιδιών του Sonic σε ξενίζει κάπως το πόσο αργό είναι. Επίσης τα γραφικά του δεν είναι και ότι καλύτερο, αν αναλογιστεί κανείς ότι είναι παιχνίδι του 1995. Παρολαυτά θεωρείται σπάνιος τίτλος...
 
Να και η δικία μου συλλογή...Τρέμε johnny19818:cool: θα σε φτασω σε καμια 10-αρια χρόνια #)

DSCN2902.jpg
 
Μου κάνει εντύπωση που το MK3 θεωρείται από τα πιο σπάνια games του Game Gear. Εγώ έχω μόνο 10 κουτάτα games τα οποία απλά βρέθηκαν στον "δρόμο" μου και τα απέκτησα (δεν τα έψαξα δηλαδή) και παρόλα αυτά ήταν μέσα και αυτό. Ισως αυτό να ισχύει μόνο στην Αμερική αφού εκεί από ότι ξέρω δεν κυκλοφόρησε καν.
 
johnny19818 είπε:
Έτσι, έτσι. Κι όπως είπαμε για το Power Strike 2...
ναι ναι φιλε μου ;) Παντως σαν γνώστης περι game gear πρεπει να φιαξεις εναν οδηγο σπανιοτητας παιχνιδιων για το εν λογο μηχανημα μιας και στο διαδυκτιο δεν υπαρχει κατι περα απο ενα site που ειδα
 
sephirothson είπε:
ναι ναι φιλε μου ;) Παντως σαν γνώστης περι game gear πρεπει να φιαξεις εναν οδηγο σπανιοτητας παιχνιδιων για το εν λογο μηχανημα μιας και στο διαδυκτιο δεν υπαρχει κατι περα απο ενα site που ειδα
Ναι υπάρχει αυτό: www.rarityguide.com/ αλλά μεταξύ δεν το έχω και πολύ εμπιστοσύνη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό μάλιστα! Πολύ καλύτερο. Ωραίος ο doc!
 
Το retrocollect είναι αρκετά οργανωμένο forum αλλά έχει ένα μειονέκτημα...πολλούς segaκηδες. :nono:
 
geo2004z είπε:
Το retrocollect είναι αρκετά οργανωμένο forum αλλά έχει ένα μειονέκτημα...πολλούς segaκηδες. :nono:
Γιαυτο το προτεινε και ο γιατρος.Ξερει τι κανει αυτος :p
 
Μερικά από τα κομμάτια που απέκτησα τελευταία.

New pick ups (1).jpg

"Αν έχεις τύχη διάβαινε" Το πολύ σπάνιο (complete) Championship Hockey το τσίμπησα σε καταπληκτική τιμή από γνωστό ρετρομάγαζο των Αθηνων!!!

My Sonic collection.jpg

New pick ups.jpg
 
Ομοφιες! :cool:

Τελικα επιασε η ευχη... :D

Ωραιος Τζονι!!! :thumbup:
 
Ναι έπιασε :) !!! Α, και ένα ακόμα που ξέχασα να βάλω...

Bart VS World.JPG

Η φώτο είναι από τη δημοπρασία που κέρδισα...
 
Πίσω
Μπλουζα