Η N64 συλλογή μου!

Μιας και δεν σχεδιάζω να κάνω κάποιο update σύντομα (δηλαδή να κάνω αγορές :p ), είπα να συγκεντρώσω όλα τα games σε νέες pics γιατί είναι σκόρπια στις σελίδες..

Οπότε μπορούν να μεταφερθούν στο αρχικό post από κάποιον mod!

Thanks! :D

74 προς το παρόν..22 κουτάτα/52 σκέτα cartridges..

Προβολή συνημμένου 125891 Προβολή συνημμένου 125892 Προβολή συνημμένου 125895 Προβολή συνημμένου 125897 Προβολή συνημμένου 125898

Boxed 1.jpg

Boxed 2.jpg

Cart 1.jpg

Cart 2.jpg

Cart 3.jpg
 
Ωραίος borellus! Συνέχισε έτσι με την πολύ καλή συλλογή!
 
Βασικά είπα ότι δεν σχεδιάζω να κάνω κάποιο update σύντομα..

I lied :diablotin:

:armed: :armed: :armed:

Ένα παιδί από Θεσσαλονίκη που δεν ήξερα καν, μου έστειλε δώρο εντελώς δωρεάν -και με δικά του ταχυδρομικά έξοδα- το κουτάκι, βιβλιαράκι, εσωτερικό χαρτονάκι, σακουλάκι, διαφημιστικά του "Mace: The Dark Age" όπου είχα σκέτο το κασσετάκι!

Και πριν μου το στείλει κάθησε και ασχολήθηκε και διόρθωσε κάποια προβλήματα που είχε το κουτάκι!

Πραγματικά τι να πω?

Τρομερός και τεράστιο respect καθώς τέτοιες κινήσεις σπανίζουν!
bow.gif


Επίσης στη φωτό και 2 νέα κασσετάκια που πήρα..ψιλοαδιάφορα λογικά για τους περισσότερους..

Mace.jpg
 
Οχι απλα ψιλοαδιαφορα αλλα ΑΔΙΑΦΟΡΑ με ολη την σημασια της λεξεως ειναι τα Knife edge και Micro Machines turbo.Για το Knife edge τα πολλα λογια ειναι περιτα και προσωπικα θεωρω ηρωα οποιον εδωσε λεφτα να το αγορασει και ειναι κριμα γιατι απο την Kemco εχουμε δει καποια καλουτσικα παιχνιδια.Το Micro Machines Turbo ειναι αλουνου παπα ευαγγελιο και μιλαω για την παρτη μου γιατι λατρευω ολα τα video games με θεμα τα Micro Machines.To συγκεκριμενο το εχω λιωσει παρεα με φιλους γιατι στην ουσια μονο εκει ειναι διασκεδαστικο.Σε single player αν ξεκλειδωσεις ολα τα αμαξια τοτε δεν υπαρχει σοβαρος λογος να ασχοληθεις ξανα με το παιχνιδι κατανταει απιστευτα βαρετο με φιλους ομως εχει πολυ πλακα.Επισης αν ειχε διαφορες επιλογες στην καμερα τα πραγματα θα ηταν πολυ πολυ καλητερα.

Ωραιες προσθηκες για την συλογη σου παντως φιλαρακι ειδικα το Μιcro Machines:thumbup:
 
Knife edge ούτε που το ήξερα. Metal μιας και μιλάμε για αυτοκίνητα, αυτό εδώ είναι καλό;
 
Johnny να σε πω την αληθεια το παιχνιδι δεν λεει και πολλα και εχει και τα καλα του και τα κακα του.Προσωπικα γουσταρα πολυ τα monster trucks πιτσιρικας και το καλο σαυτο το παιχνιδι ειναι πως υπαρχουν και οχηματα απο τα κανονικα οπως grave digger,Big foot κ.α.κατα τα αλλα το παιχνιδι απο θεμα γραφικων επισης δεν λεει και πολλα υπαρχει η κλασικη θολουρα και δω και γενικα ενω τα αμαξια ειναι καπως καλητερα σχεδιαςμενα οι πιςτες δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο συμφωνα και με της δυνατοτητες του N64 αλλα αυτο παλευεται γιατι αυτο που δεν παλευεται ειναι ο χειρισμος του που πραγματικα τα physics των αμαξιων ειναι αστα να πανε και γενικα ειναι αρκετα δυσκολα στην οδηγηση τους.Φαντασου το σαν να παιζεις mario kart που λεει ο λογος αλλα με monster trucks γιατι και δω εχουμε power ups στης πιστες αλλα οι ομοιοτητες σταματανε εδω δυστηχως γιατι το mario kart ειναι απιστευτα διασκεδαστικο ενο αυτο ειναι σπασιμο νευρων.Στο gameplay ισχυει οτι ειπα και παραπανω για το micro machines δηλαδη θα το κουτσοπαιξει καποιος σε single player για να ξεκλειδωσει τα monster trucks κλπ αλλα μετα δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναπαιξει.Εκτος βεβαια αν το παιξει καποιος με φιλους που εκει οντως η διασκεδαση ανεβαινει αρκετα επιπεδα.Αυτα για το παιχνιδι γιατι απο συλεκτικης αξιας αν ειναι σπανιο αν αξιζει κλπ δεν εχω ιδεα.
 
Τρομερά σχόλια από metalcandyman! :D

Όντως το Knife Edge είναι αρκετά τραγικό! Απλά επειδή έχω αδυναμία στα shooters είπα να το δοκιμάσω!

Το Micromachines δεν με κάλυψε απόλυτα..θα του αφιερώσω βέβαια κι άλλο χρόνο..

Γενικά το Ν64 έχει πολλά racing games και έχω μπλεχτεί λίγο.. έχω πάρει ήδη αρκετά και δεν είμαι καν σίγουρος αν τελικά αξίζουν κάποια!

Thanks! :thumbup:
 
Μπραβο για τις προσθηκες boy κ ενα μπραβο στον φιλο που εκανε τετοια κινηση.πραγματικα σπανιζουν τετοια παραδειγματα!
 
19/2 είχα κάνει post.. οπότε 19/3 σήμερα πρέπει να γίνει update :p

Nuclear Strike boxed + Lego Racers! :D

Nuclear.jpg
 
Μερικές really cool αφίξεις! :D

N64.jpg

Naboo.JPG
 
Καλορίζικα και καλόπαικτα. Αυτό το Star Wars πρώτη φορά το βλέπω...
 
johnny19818 είπε:
Καλορίζικα και καλόπαικτα. Αυτό το Star Wars πρώτη φορά το βλέπω...
Thank u Johnny! :D

To Naboo ήταν το τέταρτο και τελευταίο Star Wars στο Ν64.. Ουσιαστικά είναι συνέχεια του Star Wars: Rogue Squadron..

Κυκλοφόρησε τέλη μαρτίου 2001 από την THQ..

Οπότε Ελλάδα δεν παίζει να ήρθε..
 
To Battle for Naboo είναι ένα από τα λίγα Ν64 games που δεν έχω παίξει και με έχει φάει η περιέργεια να παίξω αφού ούτε σε emulator δεν δουλεύει. Και έχω ακούσει καλά λόγια γενικά.
 
Το battle for naboo ειναι παιχνιδιαρα και οποιον του αρεσε το rogue squadron δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει και αυτο.Μεσα στα κορυφαια χαρακτηριστηκα του παιχνιδιου ειναι τα γραφικα τα οποια ειναι εξαιρετικα και το παιχνιδι εκμεταλευεται και το expansion pak για καλητερο οπτικο αποτελεσμα.Η ομιχλη εχει σχεδον εξαφανιστη και το draw distance ειναι φοβερο.Γενικα τα παντα δειχνουν πανεμορφα σε αυτο το παινχιδι και πραγματικα δειχνει ποσο δυνατο Ηταν το N64.Φανταστικος ειναι και ο ηχος και η μουσικη γενικοτερα απο τον ηχο του λειζερ μεχρι και το καθε voice acting του παιχνιδιου.Πραγματικα και σε αυτον τον τομεα η LucasArts εχει κανει εξαιρετικη δουλεια.Το gamplay που αυτο ειναι το σημαντικοτερο στα παιχνιδια ακολουθει τα βηματα του ηχου και των γραφικων και ειναι εξαιρετικο.Υπαρχουν 15 κανονικες αποστολες και 3 κρυφες στο παιχνιδι σε αερα,γη,νερο και καθε φορα που βγαζουμε καποια αποστολη περνουμε και ενα μεταλιο αναλογα με το τι εχουμε καταφερει και αυτα που παιζουν ρολο για καθε μεταλιο ειναι ο χρονος που εχουμε κανει,ποσυς εχθρους εχουμε σκοτωσει,αν πηραμε το bonus στην εκαστοτε πιστα,ποσες ζωες μας απεμειναν και διαφορα αλλα.Το μπρουτζινο και το ασημενιο μεταλιο ειναι πολυ εθκολο να το κερδισουμε οπως και το χρυσο αν και ανεβαινει λιγο η δυσκολια αλλα αυτο που ειναι πραγματικα πανδυσκολο ειναι το πλατινενιο μεταλιο που πραγματικα εκει πρεπει να ειναι τα παντα τελεια και αλανθαστα.Ο χειρισμος του παιχνιδιου απο την αλλη ειναι λιγο δυσκολος και μπορει καποιοι να τα βρουν σκουρα αλλα το παιχνιδι ειναι τοσο διασκεδαστικο που ο χειρισμος ειναι ψιλα γραμματα και δεν επιρεαζει καθολου την ολη εμπειρια.

Φοβερο παιχνιδι πραγματικα και μην ξεχναμε πως ειναι αποκλειστικο για το N64 οσον αφορα της κονσολες γιατι εχει κυκλοφορησει και για PC.

Tα Toy story 2 και WWF No mercy ειναι ολα τα λεφτα και αυτα και εξαιρετικες προσθηκες και τα εχω κανει και review οποτε οποιος θελει μπορει να τα διαβασει.Για το toy story εχω κανει review την Dreamcats εκδοση αλλα μετα απο αυτη ειναι του N64 η οποια ειναι παρα πολυ καλη.

To Fighting Force 64 πολυ ειναι αυτοι που το σχολιασαν αρνητικα λες και τι περιμεναν να δουν αλλα επειδη στην αγαπημενη μας κονσολα τα εξαιρετικα παιχνιδιου αυτου του ειδους ειναι ελαχιστα το fighting force ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι και πολυ διασκεδαστικο.18 κινησεις στην διαθεση μας 4 ειδικες και 6 πεταγματος,25 πιστες και 5 αρχηγοι ε τι αλλο να ζητησει κανεις δηλαδη απο το παιχνιδι; Tα γραφικα οσον αφορα τα μοντελα τψν χαρακτηρων ειναι ικανοποιητικα αλλα οι πιστες ειναι εξαιρετικες και μεγαλες και μπορουμε να καταστρεψουμε σχεδον τα παντα που υπαρχουν σαυτες απο αμαξια μεχρι ATM κλπ και μπορουμε να σψσουμε και την προοδο μας στην καρτα μνημης.Ο ηχος και εδω ειναι αρκετα καλος οπως και ο χειρισμος αν και θελει λιγη προσπαθεια για να μαθουμε τελεια ολες της κινησεις.Πραγματικα πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι.

Mε τοσα φανταστικα platforms που κυκλοφορησαν στο N64 το Duffy Duck παραπεσε καπως στη γωνια αλλα πραγματικα μιλαμε για ενα εξαιρετικο παιχνιδι με πολυ καλα γραφικα και στους χαρακτηρες αλλα και στης πιστες και με 5 πλανητες να εξερευνησουμε που ο καθε ενας εχει το δεικο του boss Που πρεπει να ξεκλειδωσουμε για να το νικησουμε.Πολυ καλο παιχνιδι πραγματικα που αξιζει να ασχοληθει καποιος μαζι του και κριμα που δεν πετυχε την αναγνωριση που του αξιζε και δεν ειδαμε καποιο sequel.

Μπορει να μην ειναι mario kart και diddy kong racing αλλα το south park rally ειναι ενα πολυ αξιολογο παιχνιδι και ειδικα αν καποιος ειναι μεγαλκος fan της παιδικης (λεμε τωρα) σειρας οπως εγω θα το λατρεψει.Υπαρχουν διαθεσιμοι ολοι οι γνωστοι αγαπημενοι χαρακτηρες οπως stan,kyle,cartman,kenny,chef,uncle jimbo κ.α και μπορουμε να ξεκλειδωσουμε και αλλους απο το championship mode.Yπαρχει μεγαλη ποικηλια απο αγωνες οπως απλος αγωνας που απλα πρεπει να κανουμε 3 γυρους αλλα υπαρχουν και πιο περιπλοκοι αγωνες οπως πχ να μαζεψουμε συγκεκριμενο αριθμο αυγων μεσα στην πιστα και να αποφευγουμε τα σατανικα κουνελια που θελουν να παρουν πισω τα αυγα η να μαζεψουμε οσο πιο πολλες καραμελες μπορουμε ενω μπορουμε να κουβαλησουμε μονο 4 την φορα και να τα παμε σε συγκεκριμενο σημειο στην πιστα οποτε οποιος παει της πιο πολλες κερδιζει και γενικα υπαρχουν διαφορα τετοια που σπανε την μονοτονια του απλου αγωνα οπως φυσικα υπαρχει και arcade mode.Γραφικα και ηχος εξαιρετικα κυριως ο ηχος και η μουσικη και οσον αφορα τον χειρισμο οσοι εχουν παιξει mario kart κλπ δεν θα δυσκολευτουν καθολου.Φοβερο παιχνιδι πραγματικα και προτεινεται με τα χιλια στους fans Της σειρας.

To ΒattleTanx: Global Asault ειναι ενα sequel αρκετα βελτιωμενο σε σχεση με το πρωτο παιχνιδι σε ολους τους τομοις μπορω να πω.Στο gameplay υπαρχουν διαφορες αποστολες που πρεπει να φερουμε εις περας οπως να διαλυσουμε οτι αλλο αρμα υπαρχει στην πιστα η να σωσουμε φυλακισμενους η να σκοτωσουμε συγκεκριμενους στοχους κλπ και γενικα υπαρχουν πολλες και διαφορες αποστολες με τα γραφικα και τον ηχο να κυμενονται σε ικανοποιητικα επιπεδα.Εκει που το παιχνιδι ειναι ολα τα λεφτα ομως ειναι το Multiplayer και τα 7 modes που περιλαμβανει για τρελες κοντρες με φιλους κλ.Πολυ καλο παιχνιδακι απο την 3DO.

Eξαιρετικες προσθηκες φιλε borellus:thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν το ήξερα ότι δεν δουλεύει σε emulator το Naboo! Λογικά κάποιος λόγος υπάρχει..θα το μελετήσω online..

metalcandyman τι να πω? Είσαι Ν64 master! :D

Thank u!

Έκανες mini review του Naboo!

Το WWF No Mercy είναι απλά το κορυφαίο wrestling ενώ το Toy Story 2 για μένα έχει πολύ ωραία περιβάλλοντα..

Battletanx και Fighting Force (έχει φάει παντού τρελό θάψιμο) είναι απόλυτα ο τομέας μου με μπόλικη δράση και διασκεδάση!

To South Park Rally μου φαίνεται λίγο χαοτικό προς το παρόν..

Βασικά για κάποιο περίεργο λόγο το παιχνίδι που είχα μεγαλύτερη αγωνία να αποκτήσω ήταν το Daffy Duck!

Είναι ο αστείος χαρακτήρας, γενικά η όλη looney tunes φάση.. είναι πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι! Καμία σχέση με το Donald Duck ας πούμε..

Σίγουρα δεν αναγνωρίστηκε όσο θα έπρεπε..
 
Ολα ενα και ενα ειναι φιλαρακι και θα τα ευχαριστηθεις σιγουρα.Οσο για τα review εγω δεν κρινω κανενα παιχνιδι απο αυτα αλλα κρινω μονο οταν το παιξω εγω και εχω απολαυσει εκατονταδες παιχνιδια που τα εχουν θαψει.
 
Μιας και γουστάρουμε N64...

http://www.otherside.gr/2014/07/autosxedio-trapezaki-nintendo/

borellus είπε:
To South Park Rally μου φαίνεται λίγο χαοτικό προς το παρόν..
Ολα τα νέα σου cartridges είναι αξιόλογα εκτός από το συγκεκριμένο κατά την άποψή μου. Το level design είναι τελείως μπέρδεμα και το frame rate κακό. Ακόμα και η έκδοση του Dreamcast είχε πρόβλημα με το frame rate από ότι θυμάμαι. Παρόλο που είμαι φανατικός της σειράς South Park το έπαιξα μόνο μία-δύο φορές και δεν ξανασχολήθηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα