• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Θάντερκατς - Thundercats (1985)

telonio

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
657
Θάντερκατς (Thundercats, 198?-8?), ΕΡΤ2

Πρεμιέρα: Τρίτη 7/7/1987

Δεν ξέρω αν θυμάστε την πρώτη εκπομπή των thundercats στην ελληνική τηλεόραση αλλα ήταν αργά το βράδυ. Στο τηλεοπτικό περιοδικό θυμάμαι καθαρά που έγραφε Thundercats: Κινούμενα σχέδια για μεγάλους. :D

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Omenforever

RetroMasteR
Αντιδράσεις
202
Ναι θυμάμαι τις κυρίες που διάβαζαν το πρόγραμμα που ακολουθούσε και για τους Thundercats έλεγαν: «κινούμενα σχέδια για ενηλίκους». :eek: :D

Shadowdancer2501

RetroAdept
Αντιδράσεις
6
Ναι ναι...ηταν νομιζω γυρω στις 23.00.Πρωτη φορα ,αν δε κανω λαθος,επαιξε καλοκαιρακι.Ψαρωμα!Θυμαμαι μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση η ποιοτητα αλλα και το στυλ του σχεδιου.Δεν λεω για τη μουσικη που ηταν το κατι αλλο!Λιγο αργοτερα εκανα καταθεση το χαρτζιλικι μου και στις φιγουρες που βγηκαν.Αγαπημενος μου ΦΥΣΙΚΑ ο Πανθρο...

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
129
...όντως, το είχαν λανσάρει σαν "κινούμενα σχέδια για μεγάλους" !! :D

Mάλιστα λίγο καιρό αργότερα κάποιοι "τηλεκριτικοί" (απο αυτούς στα περιοδικά) το είχαν "θάψει", με αφορμή αυτή ακριβώς την ατάκα !!

ambu_dare

RetroMasteR
Αντιδράσεις
18
Οι τηλε/θεατρο/κινηματογραφο-κριτικοί το μόνο που δεν θάβουν είναι ο εαυτός τους (άντε και ο κολλητός τους), ευτυχώς για αυτή την δουλειά είμαστε εμείς...

Έτσι εμείς καθόμασταν μέχρι αργά και το βλέπαμε φανατικά...

Beware, Mumra is coming to get you...

telonio

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
657
Τρελή πόρωση με τα Thunderecats! Ανυπομονούσα πως και πως να αρχίσει η σειρά! Ετσι απο περιέργεια, γιατί το είχαν θάψει οι κριτικοί;

Omenforever

RetroMasteR
Αντιδράσεις
202
Είχα αγοράσει τον θώρακα του Lion-O και τον Mumm-Ra (Αρχαία πνεύματα του κακού… :eek: ) σε κούκλα. Κυκλοφορούσε επίσης και το ξίφος των οιωνών… :cool:

keeper7k

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
1
Ήμουν ένας περήφανος κάτοχος του ξίφους των οιωνών, του οποίου η λόγχη (αν δεν απατώμαι) φωσφόριζε κιολας!

Thunder....thunder....Thundercats!! OOOhhhhh!

telonio

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
657
Ανέβηκα χτες στο πατάρι για να βρω κάτι και...ναί, το εχω ακόμα!

Omenforever

RetroMasteR
Αντιδράσεις
202
telonio είπε:
Ανέβηκα χτες στο πατάρι για να βρω κάτι και...ναί, το εχω ακόμα!
:D Respect to telonio! :D Είσαι φοβερός φίλε… ;)

Θυμήθηκα ότι στην κούκλα του Mumm-Ra άναβαν τα μάτια όταν το δαχτυλίδι με τη μπαταρία ακούμπαγε σε μια υποδοχή στην πλάτη του… :D

telonio

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
657
Ασχετο με τους Thundercats αλλα μαζί με το σπάθι των οιωνών βρήκα και αυτό.. :D

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
21
Μαζί με τον αδερφό μου είχαμε όλες τις φιγούρες των Thundercats όπως και το σπαθί των οιωνών. Ωστόσο, στην κατοχή μας παραμένει μόνο η φιγούρα του Tygra, καθώς οι υπόλοιπες μεταβιβάσθηκαν δυστυχώς στα ξαδέρφια μας, δίχως την συγκατάθεσή μας.Πονεμένη ιστορία!!!

Dominion

RetroMasteR
Αντιδράσεις
91
Αγαπημένος Τίγκρα λόγο μαστιγιου (S/M κανεις?) , σαν γυναικα η chitara, Αλλα και η Willikit αν ήταν μεγαλύτερη θα ήταν σούπερ ;)

Αγαπημένος λόγο του ονόματος του (είναι στα ελληνικά το δικό μου επώνυμο για όσους έχουν φαντασία και ήταν παρατσούκλι μου στο λύκειο) Ο JACKALMAN

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
186
Mήπως σε λένε Τσακαλίδη; εχεχε

Dominion

RetroMasteR
Αντιδράσεις
91
Oxi Tsakalo...kai oudemie sigenia fero me ton adipathestato PAPA TSAKALO (pou mou trwei KAI oli ti doksa tou onomatos)

Oute siggenia fero me ton Odyssea Tsakalo twn kitharista twn Fatme (portokaloglou crew) ayto dia tous filomousous

ambu_dare

RetroMasteR
Αντιδράσεις
18
Λοιπόν εκεί που έψαχνα και εγώ το "πατάρι" μου βρήκα τα παρακάτω:

ThunderCats 1

και

dadmin

Banned
Αντιδράσεις
26
wow ambu !!! τι torrent ειναι αυτο ??? 56,2 σταθερα !!! να σαι καλα :)

xalia

RetroActive
Αντιδράσεις
3
torrent με πολλούς seeders!!!

ambu_dare

RetroMasteR
Αντιδράσεις
18
Kόφτε και μία βόλτα από ένα αξιόλογο site σχετικό με τους ηρωικούς ThunderCats.

sightbeyondsight2.gif

Μπλουζα