Θάντερκατς - Thundercats (1985)

telonio

Retro PaTRi@RcH
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.487
Αντιδράσεις
2.294
Θάντερκατς (Thundercats, 198?-8?), ΕΡΤ2


Πρεμιέρα: Τρίτη 7/7/1987


Δεν ξέρω αν θυμάστε την πρώτη εκπομπή των thundercats στην ελληνική τηλεόραση αλλα ήταν αργά το βράδυ. Στο τηλεοπτικό περιοδικό θυμάμαι καθαρά που έγραφε Thundercats: Κινούμενα σχέδια για μεγάλους. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι θυμάμαι τις κυρίες που διάβαζαν το πρόγραμμα που ακολουθούσε και για τους Thundercats έλεγαν: «κινούμενα σχέδια για ενηλίκους». :eek: :D
 
Ναι ναι...ηταν νομιζω γυρω στις 23.00.Πρωτη φορα ,αν δε κανω λαθος,επαιξε καλοκαιρακι.Ψαρωμα!Θυμαμαι μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση η ποιοτητα αλλα και το στυλ του σχεδιου.Δεν λεω για τη μουσικη που ηταν το κατι αλλο!Λιγο αργοτερα εκανα καταθεση το χαρτζιλικι μου και στις φιγουρες που βγηκαν.Αγαπημενος μου ΦΥΣΙΚΑ ο Πανθρο...
 
...όντως, το είχαν λανσάρει σαν "κινούμενα σχέδια για μεγάλους" !! :D

Mάλιστα λίγο καιρό αργότερα κάποιοι "τηλεκριτικοί" (απο αυτούς στα περιοδικά) το είχαν "θάψει", με αφορμή αυτή ακριβώς την ατάκα !!
 
Οι τηλε/θεατρο/κινηματογραφο-κριτικοί το μόνο που δεν θάβουν είναι ο εαυτός τους (άντε και ο κολλητός τους), ευτυχώς για αυτή την δουλειά είμαστε εμείς...

Έτσι εμείς καθόμασταν μέχρι αργά και το βλέπαμε φανατικά...

Beware, Mumra is coming to get you...

mummra2.jpg
 
Τρελή πόρωση με τα Thunderecats! Ανυπομονούσα πως και πως να αρχίσει η σειρά! Ετσι απο περιέργεια, γιατί το είχαν θάψει οι κριτικοί;
 
Είχα αγοράσει τον θώρακα του Lion-O και τον Mumm-Ra (Αρχαία πνεύματα του κακού… :eek: ) σε κούκλα. Κυκλοφορούσε επίσης και το ξίφος των οιωνών… :cool:
 
Ήμουν ένας περήφανος κάτοχος του ξίφους των οιωνών, του οποίου η λόγχη (αν δεν απατώμαι) φωσφόριζε κιολας!

Thunder....thunder....Thundercats!! OOOhhhhh!
 
Ανέβηκα χτες στο πατάρι για να βρω κάτι και...ναί, το εχω ακόμα!
 
telonio είπε:
Ανέβηκα χτες στο πατάρι για να βρω κάτι και...ναί, το εχω ακόμα!
:D Respect to telonio! :D Είσαι φοβερός φίλε… ;)

Θυμήθηκα ότι στην κούκλα του Mumm-Ra άναβαν τα μάτια όταν το δαχτυλίδι με τη μπαταρία ακούμπαγε σε μια υποδοχή στην πλάτη του… :D
 
Ασχετο με τους Thundercats αλλα μαζί με το σπάθι των οιωνών βρήκα και αυτό.. :D
 
Μαζί με τον αδερφό μου είχαμε όλες τις φιγούρες των Thundercats όπως και το σπαθί των οιωνών. Ωστόσο, στην κατοχή μας παραμένει μόνο η φιγούρα του Tygra, καθώς οι υπόλοιπες μεταβιβάσθηκαν δυστυχώς στα ξαδέρφια μας, δίχως την συγκατάθεσή μας.Πονεμένη ιστορία!!!
 
Αγαπημένος Τίγκρα λόγο μαστιγιου (S/M κανεις?) , σαν γυναικα η chitara, Αλλα και η Willikit αν ήταν μεγαλύτερη θα ήταν σούπερ ;)

Αγαπημένος λόγο του ονόματος του (είναι στα ελληνικά το δικό μου επώνυμο για όσους έχουν φαντασία και ήταν παρατσούκλι μου στο λύκειο) Ο JACKALMAN
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mήπως σε λένε Τσακαλίδη; εχεχε
 
Oxi Tsakalo...kai oudemie sigenia fero me ton adipathestato PAPA TSAKALO (pou mou trwei KAI oli ti doksa tou onomatos)

Oute siggenia fero me ton Odyssea Tsakalo twn kitharista twn Fatme (portokaloglou crew) ayto dia tous filomousous
 
Λοιπόν εκεί που έψαχνα και εγώ το "πατάρι" μου βρήκα τα παρακάτω:

ThunderCats 1

και
 
wow ambu !!! τι torrent ειναι αυτο ??? 56,2 σταθερα !!! να σαι καλα :)
 
torrent με πολλούς seeders!!!
 
Kόφτε και μία βόλτα από ένα αξιόλογο site σχετικό με τους ηρωικούς ThunderCats.

sightbeyondsight2.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα