Θάντερκατς - Thundercats (1985)

τα επεισοδεια τα εχει ολα ενα φιλαρακι....(censored by moderation... see forum rules;) )
 
Μόλις ανακάλυψα στο ebay,έναν τύπο από Αθήνα που πουλάει αυτές τις φιγούρες και θυμήθηκα τη συλλογή μου :(

[edit] Dead pic [edit]

thundercatsek1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Candy οι φιγούρες σου είναι σε άψογη κατάσταση εμφανισιάκα (σε αντίθεση με τις δικές μου :( ) Μπράβο!
 
Δυστυχώς telonio, αυτή είναι η συλλογή του τύπου. Η δική μου χάθηκε στο πέρασμα του χρόνου,λόγω αναγκαστικής μεταβίβασης στα ξαδέρφια μου. Η μόνη που διεσώθηκε είναι του Tygra και απορώ πως!!!Ακόμα κλαίω τη Cheetara:(

Μια άλλη φοβερή συλλογή (που την θέλω απελπισμένα!!!):

[edit] Dead pic [edit]

thundercats1zo7.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και δεν είσαι και η μόνη που την θέλει! ;)
 
Τελικά, μήπως πρέπει να διοργανώσουμε κανένα έρανο σαν retro maniacs και να αρχίζουμε να αγοράζουμε συλλογές?Να κάνουμε και ένα μουσείο μετά και να πηγαίνουμε τα παιδάκια μας για βόλτα?(αυτό θα είναι το πρόσχημα :p ).Μην με περάσετε για τρελή:rolleyes:
 
θυμαμαι οτι οταν ειχαν προβαλει το πρωτο επεισοδιο οτι εμεις ειχαμε ασπρομαυρη ακομη τηλεοραση κ ειχα ξενερωσει γιατι δεν ηταν μεταγλωτισμενο κ δεν καταλαβαινα τιποτα.παρ ολα αυτα το εβλεπα φανατικα κ ημουν παντα με τον Μαμρα
 
Κι εγώ είχα πορωθεί (κι είμαι ακόμη πρέπει να ομολογήσω) με τη συγκεκριμένη σειρά. 'Εψαξα να βρω τα dvd για να τα αγοράσω, αλλά η τιμή τους είναι εξωφρενική. Φυσικά μιλάω για region1-U.S. made, στα σχετικά sites. Επίσης αυτό που με εκνεύρισε είναι ότι η 1η season κυκλοφορεί σε volumes. Χάθηκε η έκδοση όλης της 1ης season; π.χ. το κάθε volume κυμαίνεται γύρω στα $40.00!! Είδα πρόσφατα σε new condition τις ολοκληρωμένες season 1 + 2 στην τιμή των 195,26 δολλαρίων!! 'Ημαρτον!
 
Αν κοιτάξεις λίγο πίσω στο thread, τα παιδιά έχουν δώσει link για τα επεισόδια της σειράς στο net. Καλο downloading :thumbup:

/off topic

Nice avatar BTW!!

/off topic
 
Αυτό που με πώρωνε σε αυτή τη σειρά ήταν η μουσική της!!!Θυμάμαι όλες τις μελωδίες που παίζανε στα επεισόδια.Ας πάρουμε λίγο τη δόση μας:

http://www.tv-timewarp.co.uk/midi_files/#T

[edit]This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
http://img372.imageshack.us/img372/8392/lionozd4.jpg

Kαινουργιο cartoon στα σκαρια και καινουργια εμφανιση για τον Liono .Καλα δεν θα αφησουν τιποτα ορθιο :animangry: .[edit] dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα τον Jaga και το σπαθί των Οιωνών, τι βλέπουν τα ματάκια μου???Τα νύχια μεγαλώσανε και δεν χωράνε στις μπότες, τα μπρατσάκια ξεφουσκώσανε,κόψανε τα μαλλιά του ωσάν του Σαμψών ... ντροπή και αίσχος!!!:mad: :mad: :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν πραγματι,ισχυει η παραπανω φωτο(δηλαδη ειναι official),τοτε εχουμε να κανουμε με αλλο ενα σημειο των καιρων.Τερμα πια τα macho icons του 80(Arnold,Sly κλπ).Τωρα πια οι ηρωες ειναι metrosexual.Αποτριχωση,μοντελο...,με trendy μαλλι.Πανε και τα μπρατσα πανε και οι ατακες I'LL BE BACK πανε ολα ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δυστυχως ετσι φαινεται.... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και φυσικά ο Lion-O, έγινε και λίγο πιο "έγχρωμος",

ώστε να είναι περισσότερο "πολιτικά ορθός" !
 
Απ'το solarium του fitness-gym που παει ειναι... :D

Οξω ρεεεεεεε
 
Και φυσικά ο Lion-O, έγινε και λίγο πιο "έγχρωμος",

ώστε να είναι περισσότερο "πολιτικά ορθός" !
 
Δεν μπορώ να φανταστώ πιο αίσχος εμφάνιση. Εντελώς απαράδεκτο! :animangry: Ευχαριστώ θα μείνω πιστός στην παλιά καλή σειρά.
 
candy είπε:
Μα τον Jaga και το σπαθί των Οιωνών, τι βλέπουν τα ματάκια μου???Τα νύχια μεγαλώσανε και δεν χωράνε στις μπότες, τα μπρατσάκια ξεφουσκώσανε,κόψανε τα μαλλιά του ωσάν του Σαμψών και τον ευνουχίσανε κιόλας. Και αυτόν αδελφή ντε και καλά να τον βγάλουν,ντροπή και αίσχος!!!:mad: :mad: :mad:
Αφού τα νυχάκια δεν είναι και βαμμένα κόκκινο της φωτιάς, μη λες κουβέντα... πάλι καλά
 
Πίσω
Μπλουζα