ΚΙΤΤ με 5 ταχύτητες και οι Κεραυνοί της ασφάλτου.

παιχνηδαρα το ιχα και το αλο με το γκαραζ που πηδαγε τη ραμπα και χτηπαγε τα βαρελια
 
Να με συγχωρείτε για την απουσία... είχα αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ... ::)

Ορίστε φρέσκια φωτογραφία με τον ΚΙΤΤ να φαίνεται πιο καθαρά :cool:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oτι καλυτερο ,ενα πραγματικο ευχαριστω,οχι απο τα γνωστα thanks. :cool:
 
Ναι ναι ΑΥΤΟ είναι! Φυσικά το αυτοκινητάκι είναι μαυροβαμένη Chevrolet Corvette αντί για Pontiac Trans Am. Πράγμα που σημαίνει ότι κάποτε στα '80s, σε γραφείο κάποιου εισαγωγέα παιχνιδιών στην Ελλάδα, συνέβη η εξής στιχομυθία:

Υπάλληλος: "Αφεντικό έφτασαν τα αυτοκινητάκια με τις ταχύτητες!"

Αφεντικό: "Ωραία! Πώς είναι;"

Υπ: "Corvette λευκά! Μιλάμε για πρώτο πράγμα! Θα ξετρελαθούν οι πιτσιρικάδες!"

Αφ: "Λευκό; Ρε συ γίνεται ο χαμός με τον ΚΙΤΤ, πώς θα το δώσουμε; Βάφτο μάυρο και μια κοκκινίλα μπροστά στη μάσκα"

Υπ: "Μα είναι άλλο μοντέλο..."

Αφ: "Ε, και; Ποιός θα το καταλάβει;"

Το καταλάβαμε όλοι ρε σκιντζήδες...
 
#) :D :D:D

Χαίρομαι που σας άρεσε... αυτή τη στιγμή εξερευνώ το νέο υλικό του φόρουμ γιατί είχα γύρω στο δίμηνο να μπω - δεν θα επαναληφθεί! :cool:
 
όπως και να έχει, κατάφερα έστω και αργά να τα αποκτήσω..!!

Μάλιστα με τον ΚΙΤΤ 5 ταχυτητες έπαθα και ένα σχετικό ψιλοσόκ γιατι δen ήξερα ότι είναι τόοοσο μικρό..!! Απίστευτο..!!! Πίστευα ότι είναι τουλάχιστον 10πλάσιο απ ότι ήταν..!!!

Και απογοητεύτηκα..!! :(

100_1074.jpg

fsfdf.jpg

ffdgfsa.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειχε βγαλει και η Lyra Ιπποτη!

kitt.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι δικες μου κοντρες απο την El Greco...

Eιναι το αυτοκινητο-ρολοι, οπου φορας την βαση στο χερι σου. Κουρδιζες τον ΚΙΤΤ και εχοντας ανοιχτο τον θολο, παταγες το κουμπι που τον απελευθερωνε και ο ΚΙΤΤ εφευγε...βολιδα...

DSC01209.jpg

DSC01211.jpg

DSC01210.jpg
 
Το είχα πάρει χριστούγεννα του 1985 αν θυμάμαι καλά όχι αυτό της lyra Το άλλο.
 
Xριστουγεννα μεσα 80ς σε φιλικο σπιτι στην Πατρα,παιζει η διαφημιση στην ΤιΒι με τον ΚΙΤΤ 5 ταχυτητες,εκστασιασμενος ο μικρος Ααρντυ παρακολουθει αποσβολωμενος,τοσο αποσβολωμενος που ακουει την φωνη,"θα στο παρουμε αυτο την πρωτοχρονια" ,κατι τετοιο,χαρες εγω,να μην πιστευω ποσο ευκολα τον απεκτησα,ερχονται λιγες μερες πριν την πρωτοχρονια στα μερη μου πια,μου δινουν λεφτα να παω να το παρω,με την προϋποθεση να μην το ανοιξω και να μπει στην ντουλαπα μεχρι την μερα που ανοιγουν τα δωρα...


Αμ δε με το που το παιρνω με σταματανε οι μαγαζατορες της περιοχης βλεποντας με με το βαλιτσακι στο χερι και με βαζουν να το δοκιμασω (ενας γνωστος μου ηταν,lol) ,δωστου σουζες και παντιλικια...



Το δινω στους δικους μου το κρυβουν στην ντουλαπα,αμ δε που θα περιμενα εγω μεχρι τον Αη Βασιλη,το ανακαλυψα και το κατεβαζα για test drive,,με αποτελεσμα οταν ηρθε η μερα να το παραλαβω κανονικα ,ο ενθουσιασμος να εχει ξεφουσκωσει,but it was a good ride!!



Αnyway καπου τ'αχω ξαναγραψει αυτα,τα ξαναγραφω οταν ερθει το αλτσχαϊμερ να εχω αποδειξεις!


 


Και φτανουμε 2012 που ο ΚΙΤΤ επιστρεφει στον κατοχο του και οπως στο παραπανω ποστ δεν το περιμενα να ειναι τοσο μικρος.....νταξει μεγαλωσαν και τα χερια μου κατιτις..



Δεν ειναι απιστευτος!


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DeadOrganPlayer είπε:
Ναι τις θυμάμαι τις κασέτες! Όπως και το όνομα του ενός από τους παρανοϊκούς που αντιμετώπιζε ο ΚΙΤΤ σε αυτές τις ιστορίες. Έλαμ Γκίντεον Φόρμπαχ!


"Άπο ΚΙΤΤ προσοχη.Κινδυνος-κινδυνος-αμεσος κινδυνος, εκθετης μνημης αλφα αλφα μεταβλητη ωμεγα στρινγκ.Επαναλαμβανω, εκθετης μνημης...."

Aardvark είπε:
Xριστουγεννα μεσα 80ς σε φιλικο σπιτι στην Πατρα,παιζει η διαφημιση στην ΤιΒι με τον ΚΙΤΤ 5 ταχυτητες,εκστασιασμενος ο μικρος Ααρντυ παρακολουθει αποσβολωμενος,τοσο αποσβολωμενος που ακουει την φωνη,"θα στο παρουμε αυτο την πρωτοχρονια" ,κατι τετοιο,χαρες εγω,να μην πιστευω ποσο ευκολα τον απεκτησα,ερχονται λιγες μερες πριν την πρωτοχρονια στα μερη μου πια,μου δινουν λεφτα να παω να το παρω,με την προϋποθεση να μην το ανοιξω και να μπει στην ντουλαπα μεχρι την μερα που ανοιγουν τα δωρα...
Αμ δε με το που το παιρνω με σταματανε οι μαγαζατορες της περιοχης βλεποντας με με το βαλιτσακι στο χερι και με βαζουν να το δοκιμασω (ενας γνωστος μου ηταν,lol) ,δωστου σουζες και παντιλικια...



Το δινω στους δικους μου το κρυβουν στην ντουλαπα,αμ δε που θα περιμενα εγω μεχρι τον Αη Βασιλη,το ανακαλυψα και το κατεβαζα για test drive,,με αποτελεσμα οταν ηρθε η μερα να το παραλαβω κανονικα ,ο ενθουσιασμος να εχει ξεφουσκωσει,but it was a good ride!!



Αnyway καπου τ'αχω ξαναγραψει αυτα,τα ξαναγραφω οταν ερθει το αλτσχαϊμερ να εχω αποδειξεις!


 


Και φτανουμε 2012 που ο ΚΙΤΤ επιστρεφει στον κατοχο του και οπως στο παραπανω ποστ δεν το περιμενα να ειναι τοσο μικρος.....νταξει μεγαλωσαν και τα χερια μου κατιτις..



Δεν ειναι απιστευτος!


fetch


Καλα αν σου πω πως καταφερα να χαλασω τον μοχλο θα γελας. Ηθελα να το κανω οπως εκανε στο αμαξι του ο μπαμπας μου και ανακατευα γρηγορα το μοχλο ταχα,τριτη πρωτη τεταρτη δευτερα μεχρι που μου εμεινε στο χερι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτο το παιχνιδι το βρηκα καινουργιο καπου σφραγισμενο μαλλον θα το παρω οχι με τον κιτ το αλλο,ποια χρονολογια ειναι αυτο

??μικροσ δεν ειχα τη τυχη να το αποκτησω ουτε το γνωριζα καθωσ κ ενα αλλο σαφαρι λεγοταν ελ γκρεκο φυσικα.. οποιος ξερει ασ μασ πει
 
KITT με ταχυτητες και απλος

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας εχει καψει ο μπατζανακης με τις ρετροανακαλυψεις του!!!!:burn:

Τα συγχαρητηρια μου....αψογος!!!!! :bow: :bow:
 
Τον Κιττ με τις 5 ταχύτητες τον είχα κι εγώ αλλά δεν κράτησε για πολύ. Ήμασταν στο χωριό του παππού όταν είχα τη φαεινή ιδέα να τον βάλω στο περβάζι του μπαλκονιού να κάνει τα κόλπα του. Και τα έκανε, αλλα ήταν και τα τελευταία του. Έπεσε από μεγάλο ύψος και διαλύθηκε. Ούτε μια μέρα δεν τα κατάφερε...
 
Ναι και οι ταχυτητες λασκαρανε μετα απο λιγο,παντως (στ)η διαφημιση ηταν ολα τα λεφτα. :D
 
Δεν το πιστεύω ότι μερικοί έχετε κρατήσει τον ΚΙΤΤ με τις 5 ταχύτητες ακόμα!!!! Μου τον είχαν φέρει οι γονείς μου κάπου στο 85-86 δώρο και είχα ξετρελαθεί καθώς είχα ότι παιχνίδι είχε βγει με τον ΚΙΤΤ!!! Δυστυχώς δεν ξέρω που κατέληξε... Με λίγο ψάξιμο όμως ίσως βρω έναν στο διαδίκτυο!!!
 
Είναι λίγος καιρός που ένα περίπτερο εδώ στη γειτονιά πουλάει τους "Κεραυνούς της Ασφάλτου". Το παιχνίδι το έχω απωθημένο. Άντε όμως να πω στη γυναίκα μου ότι θέλω να φέρω τέτοιο πράγμα σπίτι. Πρώτα :points: και αν πολυεπιμείνω τότε :takethat: .
 
Πίσω
Μπλουζα