ΚΟΜΙΞ

Το ΚΟΜΙΞ, πλησιάζει τα 300 τεύχη!

Τι να περιμένουμε για το 300στό τεύχος; Ίσως μια ανατύπωση του 1ου, που θα δώσουν μαζί;
 
DINO είπε:
Το ΚΟΜΙΞ, πλησιάζει τα 300 τεύχη!Τι να περιμένουμε για το 300στό τεύχος; Ίσως μια ανατύπωση του 1ου, που θα δώσουν μαζί;

αφού συνεχίζουν και το προωθούν ως συλλεκτικό να σου πω τι θα ήθελα εγώ,έστω και έναντι ενός σεβαστού ποσού ένα dvd με όλα τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ σε pdf/epub,με διαδραστική παρουσίαση του κάθε τεύχους που εκτός από το αρχείο προς διάβασμα να έχει και διάφορες άλλες σχετικές πληροφορίες .και επειδή ξέρω ότι μιλάμε για Έλληνα εκδότη οπότε κάτι τέτοιο είναι εντελώς ουτοπικό :D ρεαλιστικά δεν θα με χάλαγε να είχε και κάποια ανατύπωση ίσως του 1ου τεύχους,αν και ειλικρινά από τη στιγμή που πρόκειται για ένα τόσο σπουδαίο επίτευγμα θα ήθελα κάτι πιο ιδιαίτερο .
 
Βασικά μιλάμε πλέον για Ελληνοαμερικανό εκδότη....Ντέιβιντ Τερζόπουλος ο υιός του Χρήστου!!! Ανέλαβε αυτός πλέον! Κοιτάξτε στα στοιχεία έκδοσης των περιοδικών στο πρώτο φύλλο νομίζω το λέει!

Συνεπώς όλα είναι πιθανά!
 
DINO είπε:
Το ΚΟΜΙΞ, πλησιάζει τα 300 τεύχη!Τι να περιμένουμε για το 300στό τεύχος; Ίσως μια ανατύπωση του 1ου, που θα δώσουν μαζί;
Βασικά είναι διπλή επέτειος. 300 τεύχη και 25 χρόνια μαζί...
 
krem13 είπε:
αφού συνεχίζουν και το προωθούν ως συλλεκτικό να σου πω τι θα ήθελα εγώ,έστω και έναντι ενός σεβαστού ποσού ένα dvd με όλα τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ σε pdf/epub,με διαδραστική παρουσίαση του κάθε τεύχους που εκτός από το αρχείο προς διάβασμα να έχει και διάφορες άλλες σχετικές πληροφορίες .και επειδή ξέρω ότι μιλάμε για Έλληνα εκδότη οπότε κάτι τέτοιο είναι εντελώς ουτοπικό :D ρεαλιστικά δεν θα με χάλαγε να είχε και κάποια ανατύπωση ίσως του 1ου τεύχους,αν και ειλικρινά από τη στιγμή που πρόκειται για ένα τόσο σπουδαίο επίτευγμα θα ήθελα κάτι πιο ιδιαίτερο .
Καλή η σκέψη σου, αλλά εγώ θα ήθελα κάτι πιο χειροπιαστό. Ας πούμε η ανατύπωση του πρώτου τεύχους όπως προείπα, ή ακόμα και το 300στό τεύχος να έχει καμιά 300ριά σελίδες! :D

kingtiger077 είπε:
Βασικά μιλάμε πλέον για Ελληνοαμερικανό εκδότη....Ντέιβιντ Τερζόπουλος ο υιός του Χρήστου!!! Ανέλαβε αυτός πλέον! Κοιτάξτε στα στοιχεία έκδοσης των περιοδικών στο πρώτο φύλλο νομίζω το λέει!Συνεπώς όλα είναι πιθανά!
Ωπ! Δε το είχα προσέξει οτι ανέλαβε ο υιός!

Γι'αυτό στο επόμενο τεύχος έχουμε ιστορία για το Halloween... ;)

Mits είπε:
Βασικά είναι διπλή επέτειος. 300 τεύχη και 25 χρόνια μαζί...
Yep! Πράγματι. :thumbup:
 
8 Μηνες ακομα και γιατι το 300 να δωσει κατι διαφορετικο απο το 100 η το 200,κοιταξτε στο παρελθον για να δειτε το μελλον λεω εγω. :)
 
Aardvark είπε:
8 Μηνες ακομα και γιατι το 300 να δωσει κατι διαφορετικο απο το 100 η το 200,κοιταξτε στο παρελθον για να δειτε το μελλον λεω εγω. :)
γιατί το 300 είναι μεγαλύτερος αριθμός από το 100 ή το 200 :D και επειδή άλλαξε εκδότη :D
 
Στο 1000 να περιμενετε την μεγαλη προσφορα,σε 58 χρονια,με μαγκουρες θα παμε στο περιπτερο. :supergrin:
 
LoL!!!

Πράγματι, η μηνιαία έκδοση του περιοδικού δεν αφήνει πολλά περιθώρια για anniversary σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Οπότε, τα 300 τεύχη, είναι μια καλή ευκαιρία για ένα καλό δώρο (θα το πληρώσουμε, αλλά λέμε τώρα)...
 
Aardvark είπε:
Στο 1000 να περιμενετε την μεγαλη προσφορα,σε 58 χρονια,με μαγκουρες θα παμε στο περιπτερο. :supergrin:
χε χε, πάρα πολύ καλό. Θα διαβάζουμε Κόμιξ και θα πέφτουν οι μασέλες πάνω τους! Μπλιάααχχχ...:animeek:
 
Ίσως στο τεύχος 300 να μας δώσουν δώρο κάτι ανάλογο με το τεύχος 100, δηλαδή 2-3 τετράγωνα αυγά ή ακόμα και καμιά τετράγωνη κότα!!!!
 
Εγώ / Χαρούμενος...

attachment.php
 
Donald Duck Adventures, No3 -Lost in the Andes - February 1988

Donald Duck and the Gilded Man - Vol. 1, No 246 - October 1986

Να έκανα μια φωτό μαζί με τα αντίσοιχα ΚΟΜΙΞ, 1 και 2;
 
Ωραίος DINO!!! Τα έχω κι εγώ αλλά τις πρώτες εκδόσεις της DELL

Walt Disney's Donald Duck in: Lost in the Andes DELL #223 4/1949

[h=1]Walt Disney's Donald Duck and the Gilded Man Dell #422 9/1952


[/h]

[h=1][/h]
 
Μπράβο ρε συ king... Φαντάζομαι είναι συλλεκτικότατα...

Πάντως, αυτό που έχω στη φωτό (Feb'88) φαίνεται πως ενέπνευσε τον Τερζόπουλο να βγάλει το ΚΟΜΙΞ, μετά από 4 μήνες, αφού είναι σχεδόν τα ίδια (ακόμα και στο εσώφυλλο της σελ. 2)
 
Νομιζω πως ναι, οπως εκανε αλλωστε και με τα κλασικά το 1969 οπου πολλα από τα πρώτα τευχη εχουν ιδιο εξωφυλλο με τα αμερικανικα Walt Disney comic digest τομάκια που κυκλοφόρησαν 1-2 χρόνια πριν τα δικά μας και εκδοθηκαν συνολικα 57 τευχη

http://www.comicvine.com/walt-disney-comics-digest/49-2423/
 
Λοιπόν, σε ένα μήνα περίπου θα ξέρουμε τι θα περιλαμβάνει το ΚΟΜΙΞ #300 και σε δύο μήνες θα το πιάσουμε στα χέρια μας!

Δεν υπάρχει καλύτερη στιγμή για να δώσουν σε ανατύπωση το πρώτο τεύχος.

Εννοώ μαζί με το #300 να δίνουν και το #1. Δύο περιοδικά δηλαδή.

Αναμένουμε με αγωνία...
 
DINO είπε:
Λοιπόν, σε ένα μήνα περίπου θα ξέρουμε τι θα περιλαμβάνει το ΚΟΜΙΞ #300 και σε δύο μήνες θα το πιάσουμε στα χέρια μας!
Δεν υπάρχει καλύτερη στιγμή για να δώσουν σε ανατύπωση το πρώτο τεύχος.

Εννοώ μαζί με το #300 να δίνουν και το #1. Δύο περιοδικά δηλαδή.

Αναμένουμε με αγωνία...
Από το στόμα σου και στο Τερζό το αυτί!!!
 
Πίσω
Μπλουζα