Κάτι δεν πήγε καλά...

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.918
Αντιδράσεις
67.459
Σκηνές, εικόνες κλπ που πέτυχαν το αντίθετο αποτέλεσμα, από αυτό που επιδίωκαν...

 

 

 


Manos : The Hands of Fate (1966). Σε μια ταινία που δεν ξέρεις από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις, έρχεται και ο αλα Freddie Mercury κακός, για να τα αποτελειώσει όλα...


Προβολή συνημμένου 106046

Spasms (1983). Η ταινία δεν τράβαγε, ο Reed έκανε φιλότιμες προσπάθειες, αλλά όταν σε κάτι σκηνές έντασης παίρνει τέτοιες γκριμάτσες...




Προβολή συνημμένου 106047

The Legend of Seven Golden Vampires (1974). Ίσως ο πιο αποτυχημένος Κόμης Δράκουλας...




Προβολή συνημμένου 106048

Gorgon (1964). Περιμένεις να δεις επιτέλους το τέρας της ταινίας ( η οποία κατά τα άλλα ήταν μια χαρά) και σου σκάει μύτη για Μέδουσα, μια γρια με τραγικές γκριμάτσες και χάρτινα φιδάκια στο κεφάλι...




Προβολή συνημμένου 106049

The Swarm (1978). Ένα παιδί που δέχτηκε επίθεση από τις μέλισσες, έχει παραισθήσεις. Ο γιατρός προσπαθεί να το καθησυχάσει και ο θεατής να κρατηθεί από τα γέλια...




Προβολή συνημμένου 106050

Οctaman (1971). Από τα πιο αποτυχημένα τέρατα ( δεν θυμάμαι αν σε αυτή την σκηνή καίγεται η χορεύει ζεμπεκιά )....

 




Προβολή συνημμένου 106051

Και όμως ! Είναι το διαστημόπλοιο από την περιπέτεια Battle Beyond the Stars (1980).... :sealed:

Προβολή συνημμένου 106052

Plan 9 From Outer Space (1959). Oι ...εξωγήινοι...




Προβολή συνημμένου 106053
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο θέμα! Εμένα το διαστημόπλοιο μου θύμισε κάτι...άλλο!

Η σούπερ διαστάσεων μέλισσα αυτό κι αν είναι...κάπου ξεφύγαμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sting of Death (1965). Mε το να φορέσεις σε κάποιον ταλαίπωρο, στολή δύτη και να του βάλεις στο κεφάλι μια φούσκα, δεν σημαίνει πως το μεταμόρφωσες σε τρομακτικό τέρας...




sting-of-death.jpg

Είναι άνθρωπος; είναι κοτόπουλο; όχι, είναι το φoβερό τέρας της ταινίας Blood Freak (1972)




Blood Freak jpg.jpg

The Devil's Rain (1975). Ο μάγος Ernest Borgnine μεταμορφώνεται σε... κριαράνθρωπο. Δεν το σέβονταν λίγο τον άνθρωπο...

Devils-Rain-4.jpg

Tα αιμοσταγή...κουνέλια του Night of the Lepus (1972)

 




lepus2.jpg

The Howlling (1981). H Dee Wallace μεταμορφώνεται σε λυκάνθρωπο...ή σε λούτρινο αρκουδάκι...




Howling .JPG

1981.bmp
 

Συνημμένα

  • 1981.bmp
    413,1 KB · Προβολές: 6
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Ωραίο θέμα! Εμένα το διαστημόπλοιο μου θύμισε κάτι...άλλο!
Νομίζω ότι το ίδιο πράγμα μας θύμισε :eek:

Koρυφαίο θέμα Rio :animlaugh: Kυρίως αυτό που είπες για τη ζεμπεκιά τα σπάει!

Ο πρωταγωνιστής του Manos με το πέπλο με τα κόκκινα σχέδια των χεριών και με το πάθος που έχει λέγοντας "Μanos" και προσπαθώντας να φοβίσει, είναι για πολύ γέλιο. Θυμάμαι ότι είχα διαβάσει το πόσο μεγάλη ντροπή ένιωσαν οι ηθοποιοί όταν πήγαν να δουν την πρεμιέρα, και κρύβονταν στον κινηματογράφο!

Όσο για το φίλο μας τον Reed, μοιάζει σαν να υποφέρει από δυσκοιλιότητα και ο Κόμης Δράκουλας είναι σαν τραβεστί :D
 
perlastar είπε:
Όσο για το φίλο μας τον Reed, μοιάζει σαν να υποφέρει από δυσκοιλιότητα και ο Κόμης Δράκουλας είναι σαν τραβεστί :D
χαχαχα...αυτό ακριβώς μου θύμισε ο δράκουλας. Σαν να γύρισε στο σπίτι από τη βραδινή δουλειά και να ξεβάφεται... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θεϊκό thread!!!

Κρατάω την κοιλιά μου από τα γέλια!!! :biglaugh:
 
Μολις γυρισα απο ενα live, λιγο "ζαλισμενος"....ευκαιρια να κραξω παλι το κορακι. Αν μερικοι ειστε απο αυτους που την θεωρειτε cult ταινιαρα....δικο σας θεμα..

The Crow -1994

Με βαλανε οι φιλοι μου να την δω προπερσι. Μετα απο 20-30 λεπτα αρχισα να κοιταω τον τοιχο(ειχαμε βγει στο μπαλκονι) και να ξεφυσαω.

Εκανα υπομονη να την δουνε, πηγα και 2-3 φορες τουαλετα.

Οχι cult δεν ειδα....αλλα ουτε καν σκηνικα, σεναριο....ουτε και κανα καλο ηθοποιο!

Τι να θαυμασω; Το σκηνικο της νυχτερινης πολης φτιαγμενο απο χαρτονι σε παρακειμενο δημοτικο σχολειο;

Τις σκηνες δρασης με τον Brandon Lee να κινειται σαν κολλημενο βιντεο του youtube;

Πραγματικα λυπηθηκα το ρευμα που εκαψε η 55"αρα και τις 2 χαμενες ωρες ζωης της λαμπας(rear projection tv)...

Αν δεν σκοτωνοταν ο Brandon Lee η ταινια θα ηταν πατος...

Μπορει βεβαια να ζει καπου και να απολαμβανει τα κερδη απο την καλτιλα της ταινιας και τον ψευτικο θανατο του

:banghead: :banghead:
 
Don't Torture a Duckling (1972). Πολύ καλή ταινία όπως και η ηθοποιός Florinda Bolkan, αλλά οι γκριμάτσες της κάποιες φορές ήταν αστείες...

DTAD.jpg

Beast in the Heat (1977). Το φοβερό πλάσμα , αποτέλεσμα πειράματος των ναζί, είναι αυτός ο απίθανος τύπος με τις πιο γελοίες γκριμάτσες , που έχω δει σε ταινία...

.

ΒΙΤΗ.jpg

beast-in-heat-.jpg

Troll (1986) . Σε μια ανεκδιήγητη σκηνή μιας ακόμα πιο ανεκδιήγητης ταινίας, έρχεται και μια μύγα να κάτσει στο μέτωπο του ηθοποιού...

troll.jpg

The Giant Claw (1957). Κραααααα.....




TGC1.jpg

Creature From the Haunted Sea (1961). Το " τέρας " μάλλον " παίρνει μάτι " το ζευγάρι...

 




creature1.jpg

Robot Monster (1953). Ο Αστροναυτογοριλάνθρωπος...

Robot Monster 5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIO είπε:
Σκηνές, εικόνες κλπ που πέτυχαν το αντίθετο αποτέλεσμα, από αυτό που επιδίωκαν... 

 




Και όμως ! Είναι το διαστημόπλοιο από την περιπέτεια Battle Beyond the Stars (1980).... :sealed:

Προβολή συνημμένου 106052
Θα έλεγα τώρα σαν τι το έκαναν το... εχμμμ.... "διαστημόπλοιο", αλλά έχε χάρη.. :p
 
Στην τελευταία φωτό η ηθοποιός υποτίθεται σίγουρα ότι ουρλιάζει με φρίκη, αλλά μάλλον έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια με τα "τέρατα"
 
elephadas είπε:
Στην τελευταία φωτό η ηθοποιός υποτίθεται σίγουρα ότι ουρλιάζει με φρίκη, αλλά μάλλον έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια με τα "τέρατα"
Άμα δεν μπορεί να κάνει αλλιώς...ξεκαρδίζεται στα γέλια! Τέρατα είναι αυτά; Άμα υπάρχει έμπνευση...
 
Για θυμηθείτε και τις...φονικές ντομάτες στο "Attack of the Killer Tomatoes".. (το οποίο ήταν τόσο καλό που είχε και συνέχειες χαχαχα)
 
Πίσω
Μπλουζα