Κάτι δεν πήγε καλά...

Hard Rock Zombies (1985). Κρατώντας το κομμένο κεφάλι του φίλου της , τι πιο λογικό από το να τον ρωτήσει...

Χωρίς τίτλο.png
 
Και τι έχανε να ρωτήσει καλού κακού για σιγουριά? Στο κάτω κάτω μπορεί να ήταν μια ασώματος κεφαλή. Τόσες και τόσες επεδείκνυαν παλιά στα πανηγύρια.
 
-Θέέ μου...εισαι καλά? Ρωταει αυτή
-Ζαλίζομαι λιγο... απαντα αυτος...
...
Λετε να απαντησε η κεφαλή?
 
Fire Maidens of Outer Space (1956). Aστροναύτες ανακαλύπτουν μια αποικία της Αρχαίας Ατλαντίδας στο φεγγάρι. Όταν όμως ο σεναριογράφος βαριέται ή δεν έχει απαντήσεις για την σεναριακή ιδέα που σκέφτηκε...

Χωρίς τίτλο.png
 
The Bride and the Beast (1958). Όταν κάτι " φωνάζει " πως πρόκειται για σενάριο του (γνωστού παρενδυτικού ) Ed Wood....

Χωρίς τίτλο.png
 
Αλλού ο πύραυλος (σαν μολύβι με γομολάστιχα είναι) αλλού οι φλόγες? Τι είναι αυτά τα φωτεινά?
 
Πυ...πυ...πύραυλος
Αντώνης Παπαδόπουλος από την ταινία "Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΠΑΖΙΑΣ" (1969)
Σενάριο: ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Σκηνοθέτης: ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
Παραγωγή: ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ - ΚΑΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
 
Monster A Go Go (1965). Άγνωστο γιατί , ο σκηνοθέτης έβαλε κάποιο μέλος του συνεργείου, να μιμηθεί τον ήχο κλήσης του τηλεφώνου ( Mπρρρρ...)

 
Τελευταία επεξεργασία:
The Mighty Peking Man (1977). Και όμως δεν είναι αυτό που νομίζετε. Απλά η κοπέλα τσιμπήθηκε από φίδι στο πόδι και ο τύπος ρουφάει το δηλητήριο από την πληγή...


Χωρίς τίτλο.png
 
Να το κάνω ... μάκια ... να σου περάσει .... :anim_roll:
ΑΝΤΖΥ ΣΑΜΙΟΥ - ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ
ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ, MINOS - EMI 1992
Στίχοι: Άντζυ Σαμίου , Μουσική: Τάσος Χαμουρτιάδης
"...
Εκεί που καίγομαι πολύ
θέλω να νιώσω το φιλί
καν' το κορμί μου να μιλά
πιο χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά
..."
Σημείωση: το τραγούδι τότε είχε προκαλέσει σάλο ο οποίος επεσκίασε το τραγούδι της Μαντώς "Ταιριάζουμε σαν γάντι" (διασκευή του Love to Hate you των Erasure) από τον δίσκο "Αισθήσεις" (MINOS - EMI 1992) στην φωνογραφημένη έκδοση του οποίου η Μαντώ στο διάστημα μετά το 3:11 λέει 4 φορές να αγαπηθούμε και μετά στο 3:19 να γ@#$%^ !!!.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πού πήγαινε η άλλη ξυπόλυτη σε δάσος με δηλητηριώδη φίδια? Ντροπιάζει τις ξανθιές γιατί είναι σαν προσωποποίηση των σχετικών ανεκδότων.
 
Πίσω
Μπλουζα