Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

θέλω να πω "συγνώμη"

τί δεν κατάλαβες??????
 
Ήρα είπε:
β)"χωριο μου" γενικά λέω τον Βόλογεννήθηκα εκεί αλλά έχω σπίτι στο Πήλιο (Αγιο Βλάσιο)
Κοντοχωριανή, εγώ έχω στην Άλλη Μεριά!
 
Το μνημείο των ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ.

Τα αποκαλυπτήρια έγιναν φέτος, με μια μικρή καθυστέρηση ...

περίπου 25 αιώνων !

Πάντως, κάλλιο αργά, παρά ποτέ !

dsc00196qn6.jpg
 
Απο την ατομική μου έκθεση οι επόμενες 2

(μηχανή Nikkon F80 135, φιλμ slide 35mm fujichrome 50 iso)

0antikpothoumariaoh0.jpg
 
Dominion....Τέλεια η φώτο σου αλλά....Μας έφτιαξες!!!!!
 
Υπέροχη Dominion! Μήπως να άφηνες τα σκίτσα και να αφοσιωνόσουν στην φωτογραφία μονο;;;;
 
Αrduinna - μόνο ο λόγος ότι δεν σου άρεσαν τα σκίτσα μου δεν είναι αρκετός να με μεταπήσει να παραιτηθώ από την επαγγελματική μου ενασχόληση με δαύτα :)

Eυχαριστώ για το σχόλιό σου πάντως

Ευχαριστώ και τον akmakas
 
(μηχανή Nikkon F80 135-φακός 50mm, φιλμ slide 35mm fujichrome 50 iso)

0antikpothouannaoi8.jpg
 
(μηχανή Cannon eos500 135-φακός 28-80mm, φιλμ A/M αρνητικό 35mm Τ-ΜΑΧ 3200 iso)

silouetabr1.jpg
 
Οι πρώτες 2 γίνανε σε περιβάλλον studio με φωτιστικές μονάδες (flash και φωτομέτρηση από φωτόμετρο)...η 3η είναι με φυσικό φωτισμό μέρα μέσα σε ένα δωμάτιο..το αποτέλεσμα σαφώς επιτιδευμένα κοκκώδες, με έντονο κοντράστ.
 
Dominion εισαι pro!

Αν ποτε βρεις χρονο,γραψε εναν απλο οδηγο με tips

PS:Την επομενη φορα που θα κανεις φωτογραφιση,να με παρεις μαζι ως θεατη :D
 
Mου φαίνεται ότι έχουμε έναν επαγγελματία καλλιτέχνη ανάμεσα μας...

Dominion :thumbup:

...
 
Dominion, και οι δύο φωτό είναι άψογες !

Ιδίως η πρώτη, είναι όλα τα λεφτά !
 
Τα συγχαρητήρια μου Dominion ναι!! καλά λέει ο ambu όντος οι φωτογραφίες σου έχουν επαγγελματική χροιά και βλέπω πως έγινε αρκετή μελέτη στον φωτισμό…μπράβο….Η πρώτη είναι ασφαλώς ωραία και ερωτική έχει σωστό φωτισμό και πολύ έντονα χρώματα(Photoshop?)…Η δεύτερη είναι άκρως δραματική και μυστήρια. Και οι δύο εμπνέουν στον ενδιαφερόμενο έντονα συναισθήματα.. με λίγα λόγια πέτυχες στην φωτογράφηση!

Μάλλον πρέπει να μου κάνεις μερικά μαθήματα!!!!!
 
Καλησπέρα σε όλους!

Είδα αυτό το thread και μου άρεσε αρκετά και είπα να δείξω κι εγώ μερικές φώτο μου, να μου πείτε τα σχόλια σας:

p1000244mk5.jpg


p1000420fr9.jpg


p1010229tg1.jpg


p1010511lo9.jpg


Sorry αν το μέγεθος είναι μεγάλο απλά πιο μικρές πιστεύω δε θα φαίνονταν καλές. Το resize είναι από το imageshack αλλά ευτυχώς δε χάνουν πολύ. Τα σχόλια σας ευπρόσδεκτα.
 
Sneaker κατ'αρχάς welcome aboard και καλή διαμονή!

Οι φωτο είναι φοβερές! Ειδικά η τελευταία είναι απο τα καλύτερα ηλιοβασιλέματα που έχω δεί.Την έχεις "πειράξει" με photoshop ή παρεμφερή προγράμματα, ή έτσι βγήκε?
 
Πίσω
Μπλουζα