Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Μα ο φέρελπις νεαρός συμφωνεί μαζί σου, bambinella, και θεωρεί τον εαυτό του μισό Γαρδέλη γι' αυτό αποκαλύπτει τα μισά του άνω κάλλη.
Ουτε μισος δεν ειναι μπροστα στον απολυτο.
 
Με αφορμή τον πρόσφατο χαμό της Ντόρας Κωστίδου, το cosmopoliti δημοσίευσε διάφορες φωτογραφίες της ηθοποιού.
Ανάμεσα τους και μια φωτογράφιση της στο περιοδικό Φαντασία με την επίσης προσφάτως εκλιπούσα Μάρθα Καραγιάννη και την αγαπημένη μας Πάρη Λεβέντη @Π.Λ.
Σημειώνει η σελίδα:
Το 1961, το περιοδικό Φαντασία, αφιερώνει το εξώφυλλο του πασχαλινού τεύχους και ένα τετρασέλιδο, στις Τρεις Χάριτες όπως γράφει χαρακτηριστικά. Η Ντόρα Κωστίδου, η Πάρι Λεβέντη και η Μάρθα Καραγιάννη είναι οι τρεις χάριτες που κάνουν Πάσχα στο εορταστικό τεύχος και φωτογραφίζονται στο καταπράσινο τότε Χαϊδάρι με αρνάκια και γκλίτσες! Η Ντόρα Κωστίδου μόλις είχε διαλύσει τον αρραβώνα της και ετοιμαζόταν για το θεατρικό της ντεμπούτο, η Πάρι Λεβέντη ήταν παντρεμένη με τον σκηνοθέτη Φίλιππα Φυλακτό και μητέρα της μόλις έξι μηνών Κατερίνας*, ενώ η Μάρθα Καραγιάννη παντρεμένη με τον ποδοσφαιριστή Μίμη Στεφανάκο και έγκυος δύο μηνών. Η φωτογράφηση είχε προκαλέσει αίσθηση το 1961 και το συγκεκριμένο τεύχος είχε εξαντληθεί. Ας τη θυμηθούμε…

* Η σελίδα σφάλει στο όνομα της κόρης της Π.Λ. που είναι όπως γνωρίζουμε οχι Κατερίνα αλλά Αγάπη.

Προβολή συνημμένου 249616

Προβολή συνημμένου 249617

Προβολή συνημμένου 249618

Προβολή συνημμένου 249619

Προβολή συνημμένου 249621

Προβολή συνημμένου 249622


Προβολή συνημμένου 249623

Προβολή συνημμένου 249624

Προβολή συνημμένου 249625

Προβολή συνημμένου 249626
And then there was one!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τι ωραιες φωτογραφιες εβαζε το Φανταζιο!
Αλλα και τι υπεροχα παπουτσια ειναι αυτα που φοραει η Γωγω! Κομψα, λεπτα, καλαισθητα...Καμια σχεση με τα σημερινα που πρεπει να κανεις τη διαθηκη σου προτου φορεσεις αυτες τις υπερφυσικες τακουναρες.
 
Τι ωραιες φωτογραφιες εβαζε το Φανταζιο!
Αλλα και τι υπεροχα παπουτσια ειναι αυτα που φοραει η Γωγω! Κομψα, λεπτα, καλαισθητα...Καμια σχεση με τα σημερινα που πρεπει να κανεις τη διαθηκη σου προτου φορεσεις αυτες τις υπερφυσικες τακουναρες.
Αν δεν τα αγόραζαν-φορούσαν οι γυναίκες θα είχε σταματήσει η παραγωγή-προώθησή τους, αλλά βλέπεις τις (δεν αφορά εσένα bambi) έφαγε η μόδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολυ σωστα. Οπου δεν υπαρχει ζητηση δεν υπαρχει και προσφορα. Νομος της αγορας.
Σε παρακαλω μονο το "σας" να μην περιλαμβανει κι εμενα γιατι τη μοδα την εχω γραμμενη στα παλια μου τα παπουτσια, μια που μιλαμε για αυτα. :)
 
Καλά αυτό που υπάρχει τώρα γενικώς δεν είναι μόδα..

Την εποχή εκείνη η μόδα είτε ήταν ρούχα είτε παπούτσια είχε τύπο, στιλ και μια κομψότητα σε σχέση με τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολυ σωστα. Οπου δεν υπαρχει ζητηση δεν υπαρχει και προσφορα. Νομος της αγορας.
Σε παρακαλω μονο το "σας" να μην περιλαμβανει κι εμενα γιατι τη μοδα την εχω γραμμενη στα παλια μου τα παπουτσια, μια που μιλαμε για αυτα. :)
Εννοούσα όσες γυναίκες ασχολούνται και είναι fashion victims. Τροποποίησα σχετικά το αρχικό μου σχόλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα