Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Ε, στο Παρίσι ήταν (δεν ξέρω βέβαια σε ποια όχθη του Σημουάνα). Το τσιγάρο ήταν απαραίτητο. Χρειάζεται όμως κι έναν μπερέ και μια σακούλα από την οποία προεξέχει μια μπαγκέτα.
 
Ε, στο Παρίσι ήταν (δεν ξέρω βέβαια σε ποια όχθη του Σημουάνα). Το τσιγάρο ήταν απαραίτητο. Χρειάζεται όμως κι έναν μπερέ και μια σακούλα από την οποία προεξέχει μια μπαγκέτα.
Παρ' ότι δεν έχω βρεθεί εκτός συνόρων της Ελλάδος ορίστε ο εντοπισμός μέσω street view :
1663773402111.png

 
Έφυγε νωρίς από καρκίνο στα 63 της χρόνια τον Ιανουάριο του 2012
 
να μαντέψω, που είναι αυτή η φωτογραφία, που νάναι, α! στο Λονδίνο! (τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια!)
@elephadas : πολύ σκληρός φωτισμός από τα τότε πρωτόγονα φλας (ναι αυτά με τη σκόνη μαγνησίου!) και κατά πάσα πιθανότητα μεικ απ με το μυστρί.
 
να μαντέψω, που είναι αυτή η φωτογραφία, που νάναι, α! στο Λονδίνο! (τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια!)
A, οπότε εκείνο το σιδερένιο τερατούργημα στην άλλη όχθη του Τάμεση θα είναι το Big Ben

g1973tony: Μα το θέμα είναι αν ήταν στην αριστερή όχθη του Σηκουάνα, που είναι συνδεμένη με το στερεότυπο υπαρξιστές-τσιγάρο-μπερές-μπαγκέτα ή στη δεξιά όχθη που δεν ξέρω αν έχει στερεότυπα. Εκείνο που ξέρουμε είναι πως βρίσκεται στην αντίθετη όχθη από το τερατούργημα. Αν οι σιδεριές του Άιφελ είναι στην αριστερή, η Καρέζη είναι στη δεξιά και τούμπαλιν. Έχω πάει στο Παρίσι, αλλά δεν έμαθα ποια όχθη είναι σκόρδο ποια κρεμμύδι. (Στον πύργο του Άιφελ δεν πήγα, πέρασα από κάτω και συμπέρανα ότι και από κοντά είναι τόσο άσχημος όσο από μακρυά. Θα ανέβαινα για τη θέα, αλλά είχε τεράστιες ουρές, η Γαλλίδα φίλη μου με ανέβασε στην ταράτσα ενός διάσημου πολυώροφου μαγαζιού που είχε πολύ ωραία θέα, κι η Μονμάρτρη είχε πολύ καλύτερη)
 
Στο σημείο όπως έχει γίνει η λήψη της φωτογραφίας, ο πύργος βρίσκεται προς ΒΑ (βόρεια ανατολικά), το σημείο της όχθης του ποταμού όπου βρίσκεται η Καρέζη βλέπει απέναντι προς ΝΑ (νότια ανατολικά)
Το κόκκινο βέλος δείχνει προς Βορρά και το κόκκινο τετράγωνο κατά προσέγγιση την θέση λήψεως της φωτογραφίας.
1663784618022.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν απαντάει αυτό στην απορία δεξιά - αριστερά.
 
Πίσω
Μπλουζα