Καλλιτεχνικοί έρωτες

hannele είπε:
Γνωρίστηκαν στο θέατρο οπου συμπρωταγωνιστούσαν, δεν κατέληξαν σε γαμο, όμως ήταν μακροχρόνιες σχέσεις.
Eαν κατεληγαν σε γαμο δεν θα επρεπε να αναφερθουν εδω. Το γραφω στην αρχη του θεματος.

Μιλαμε μονο για ερωτικες σχεσεις.
 
ioli1453 είπε:
Κωστας Βουτσας - Σπεραντζα Βρανα
voutsas%u00252520vrana.jpg

"επανω φωτο - κοινη θεατρικη εμφανιση το 1960"

voutsas.jpg

voytsasspevran.jpg

Λέγεται ότι ο Βουτσάς τη χρησιμοποίησε ως σκαλοπάτι για να ανέβει επαγγελματικά. Και η ίδια στο βιβλίο της «Τολμώ» τον αποκαλεί «πολύ φιλόδοξο» και αφήνει πολλούς υπαινιγμούς για τη... συμφεροντολογική σχέση του μαζί της. Το βέβαιο είναι ότι η Σπεράντζα ήταν ο άνθρωπος που βοήθησε πολύ τον Γιάννη Δαλιανίδη να γνωρίσει τον σκληρό και απροσπέλαστο Φιλοποίμενα Φίνο και να συνεργαστεί με τη Φίνος Φιλμ γράφοντας και σκηνοθετώντας όλες εκείνες τις αγαπημένες ταινίες, σε πολλές από τις οποίες πρωταγωνίστησε και ο «καλός» της Κώστας Βουτσάς.

πηγη των φωτογραφιων και του κειμενου οι παρακατω σελιδες

http://miva-rate.blogspot.gr/2013/11/blog-post_6255.html

http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/32649/%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BE%CE%B1%CF%86%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B7-%CE%BC%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%83%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%AC'>http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/32649/%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BE%CE%B1%CF%86%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B7-%CE%BC%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%83%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%AC

http://elita.philenews.com/el-gr/oti-neo-showbiz/1466/15460/retro-istories-flogera-eidyllia-me-adoxo-telos

http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/32649/%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BE%CE%B1%CF%86%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B7-%CE%BC%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%83%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%AC

Στις παρακατω σελιδες γινεται αναφορα σε σχεση προτερη Κωστα Βουτσα-Αλεκας Στρατηγου για την οποια -νομιζω - δεν εχει γινει ηδη αναφορα .

vrana8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιωργος Κωνσταντινου - Τετη Σχοινακη
 
Γρηγορης Βαλτινος - Μαρα Θρασυβουλιδου


Η σχεση τους δημιουργηθηκε τη δεκαετια του '80 και εμειναν τρια χρονια μαζι.

Αγγελος Διονυσιου - Σοφια Αλιμπερτη


Εκεινος εγινε διασημος απο τον πρωτο του δισκο, αλλα δεν πρεπει να λησμονουμε πως ηταν γιος του μεγαλου Στρατου. Εκεινη ηταν γνωστη ηθοποιος και ενα απο τα πιο χαριτωμενα μουτρακια της οθονης. Ο δεσμος τους ξεκινησε το 1984 και χαρη σ' αυτον εμφανιστηκαν μαζι στην ταινια του Νικου Ζερβου, Θηλυκο θηριοτροφειο.
 
kleida08 είπε:
Νομίζω ότι ο Λάμπρος Κωνσταντάρας είχε σχέση και με την Άννα Καλουτά. Την Καίτη Πάνου την εκτιμούσε και τη θεωρούσε κυρία αλλά δε συνδέθηκε ποτέ μαζί της.
Ναι ο Κωνσταντάρας είχε σχέση με την Άννα Καλουτά και, χάριν αυτής της σχέσης, απέρριψε η Καλουτά τον Διονύση Παπαγιαννόπουλο, ο οποίος λέγεται πως πικράθηκε πολύ. Ο Παπαγιαννόπουλος, ως γνωστόν, είχε πολλές εφήμερες σχέσεις, κυρίως με νεαρές, αλλά δεν παντρεύτηκε ποτέ.
 
Γιωργος Κιμουλης - Νατασα Τσακαρισιανου


Γιωργος Κιμουλης - Μινα Αδαμακη



Γιωργος Κιμουλης - Πεγκυ Σταθακοπουλου



Γιαννης Φερτης - Τανια Τσανακλιδου



Γιαννης Φερτης - Ρενια Λουιζιδου



Αλκις Κουρκουλος - Τανια Τσανακλιδου



Κωστας Αρζογλου - Ρικα Βαγιαννη



Φρεντυ Γερμανος - Μιρκα Παπακωνσταντινου


 

 


 
Σχετικά με τον δεσμό Σπεράντζας - Βουτσά,η ίδια στο ΤΟΛΜΩ αναφέρει τις φήμες που ήθελαν τον Βουτσά να έχει παράλληλη σχέση με...Τολμώ013.jpg

Τολμώ012.jpg
 
Έχω ακούσει από μεγαλύτερους και έχω διαβάσει σε παλιό ρεπορτάζ (και όχι μία φορά) για δεσμό ανάμεσα στον Νίκο Ρίζο και στη Μάρω Κοντού!!! Θυμάμαι ότι μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση διότι για μένα ήταν το ανήκουστο εμφανισιακά με αυτή τη διαφορά ύψους :) αλλά τι να πεις.... Άβυσσος...
 
http://www.enikos.gr/society/502294/i-thyellodis-schesi-tis-sperantza-vrana-me-ton-kosta-voutsa

πηγη: enikos.gr

το ξερατε οτι η σπεραντζα Βρανα τα ειχε με τον Βουτσα και ειχαν κιολας αρραβωνιαστει χωρις ομως να καταληξουν σε γαμο

Έχω ακούσει από μεγαλύτερους και έχω διαβάσει σε παλιό ρεπορτάζ (και όχι μία φορά) για δεσμό ανάμεσα στον Νίκο Ρίζο και στη Μάρω Κοντού!!! Θυμάμαι ότι μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση διότι για μένα ήταν το ανήκουστο εμφανισιακά με αυτή τη διαφορά ύψους :) αλλά τι να πεις.... Άβυσσος...
Oχι νομίζω ή Κοντού σε συνέντευξη της στον Αρναοτογλου είπε πως ήταν μόνο φίλοι με τον Ριζο.
 
το ξερατε οτι η σπεραντζα Βρανα τα ειχε με τον Βουτσα και ειχαν κιολας αρραβωνιαστει χωρις ομως να καταληξουν σε γαμο
Nαι, ειναι παρα πολυ γνωστο και μαλιστα αναφερεται και σε αυτο το θεμα λιγακι πιο πανω απο το σχολιο σου.

Το παραξενο της υποθεσης ειναι πως η Σπεραντζα στη μεταξυ τους σχεση αναφερει πως επεφτε πολυ ξυλο και δεν ειχα στο μυαλο μου τον Βουτσα για τετοιο τυπο!

Εκτος αν το ξυλο του το εδινε εκεινη ετσι νταρντανα που ηταν κι αυτος ενα παλικαρακι που δεν ξεπερνουσε το 1,65. :D
 
1, 65 ο Βουτσας και είχε σχέση με Ναθαναηλ που ήταν άνω του 1,70, ποιος θα το λεγε ;;  Έριξε ωραίες γυναικες βλεπω! Για τον Βαγγ.Σελινο και τον Ντουζο ξέρουμε σχέσεις; Ο Ντουζος μου άρεσε κιόλας να δω τι πρότυπα γυναίκας ειχε. Αχ και για τον Γιωργο Παντζα ξέρουμε ; Τελικά οι ζεν - πρεμιέ μπορεί να μην είχανε και τις πιο ωραίες γυναίκες .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oχι νομίζω ή Κοντού σε συνέντευξη της στον Αρναοτογλου είπε πως ήταν μόνο φίλοι με τον Ριζο.
Αριάδνη, δε θέλω να πω ναι ή όχι γιατί φυσικά δεν ξέρω... Αλλά πιστεύω ότι δεν υπήρχε περίπτωση να παραδεχτεί κάτι η Κοντού, γιατί ο Ρίζος ήταν παντρεμένος από πολύ νέος με την γυναίκα του...

Και τρία ζευγάρια που θυμήθηκα τώρα... Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί...

Ντίνος Ηλιόπουλος- Μάρθα Καραγιάννη

Γιώργος Παππάς -Μελίνα Μερκούρη

Βαγγέλης Σειληνός - Μαρία Ιωαννίδου
 
Ναι είχε πει πως ήτανε απλά φίλοι με τον ριζο και πώς ειχε ακούσει πως ήταν σπουδαίο αρσενικό από γυναίκες συναδερφους! Ο Παππάς πρέπει να χε πολλές κατακτήσεις, δεν ήξερα πως είχε σχέση και με την Καρεζη που πρέπει να ήταν πιτσιρικά τότε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ  έχω διαβάσει για σχέση Ντίνου Ηλιόπουλου - Άννας Φόνσου . 

Επίσης να επισημάνω ότι ο Γιώργος Κωνσταντίνου ήταν ζευγάρι με την Έλενα Ναθαναήλ και την εποχή που είχαν γυρίσει το "Ξύπνα Βασίλη" (εκεί πάντως δεν υπήρχε πρόβλημα διαφοράς ύψους...) και η Μαρίκα Κρεβατά βεβαίως ζευγάρι ζωής με τον Γιώργο Γαβριηλίδη με τον οποίο παντρεύτηκαν βέβαια, αλλά μετά από πολλά χρόνια "κρυφού" δεσμού.

Α! και δεν νομίζω ότι έχετε αναφέρει το κλασικό ανύπαντρο ζευγάρι Βασίλης ΛογοθετίδηςΊλυα Λιβυκού
 
Ή Λιβυκου είχε ήδη κάνει έναν γάμο μικρή πριν γνωρίσει τον Λογοθετιδη.
 
Μήπως είχε κωλυμμα από τον προηγούμενο γάμο ;
 
Ή Κοντού σε συνέντευξη της, έχει παραδεχτεί την σχέση της με συνάδελφό της αλλά δεν ονοματησε ποτέ ποιος ηταν.

Κάτι είπε και ή Ανουσακη πως κάποτε κάποιος της κόλλησε και για χάρη της έπαιξε ξύλο ο Παντζας και ο Βουτσας δεν πολύ κατάλαβα σας δίνω πηγή μήπως το καταλαβετε εσείς.

ιδου απο πηγη:

http://www.thetoc.gr/people-style/article/pantzas-boutsas-edeiran-ithopoio-logw-flert
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτο με την ανουσακη το εχω ξανακουσει ,δεν ξερω ποιος ηταν αλλα γιατι να παιξουν ξυλο οι βοτσας-πανζας;  επειδη απλα της την επεσε; 
 
Ουτε εγω δεν καταλαβα το περιστατικο δυστυχως γιατι να παιξουν ξυλο;
 
Πίσω
Μπλουζα