Καλοκαιρινος Διαγωνισμός - Μάντεψε το παιχνίδι!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πολλά συγχαρητήρια στον φίλο Alucard!!! Πάντα να είσαι έτσι τυχερός!!! :)

billy είπε:
Ενα προσωπικό σχόλιο πάνω στο παιχνίδι της ερώτησης 13: Πολλές φορές έχουν γίνει συγκρίσεις παιχνιδιών μεταξύ Αmiga & ST, όπου, ειδικά στα γραφικά, βγαίνει κερδισμένη η πρώτη - έστω και για "λίγο" (αρκετές φορές και σε τίτλους που έχουν δουλευτεί καλά στον ST - δεδομένων των δυνατοτήτων του).Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που οι SΤ users δεν επιχείρησαν ποτέ στο GRM μία σύγκριση εκδόσεων στο συγκεκριμένο παιχνίδι (μιά και είναι κάτι όπου πραγματικά μπορούμε να δούμε διαφορές), και σίγουρα θα είχε πολύ ενδιαφέρον !! (αυτό βέβαια είναι θέμα άλλου topic...).
Δεν το έχω παίξει ποτέ! Μετά από τα σχόλιά σου, του έριξα μια ματιά και πράγματι υπάρχει διαφορά!!! 8)
 
DINO είπε:
Δεν το έχω παίξει ποτέ! Μετά από τα σχόλιά σου, του έριξα μια ματιά και πράγματι υπάρχει διαφορά!!! 8)
Ετσι είναι φίλε Dino !! (Και όχι μόνο στα γραφικά, αλλά και στο gameplay !!)

Υ.Γ.

Κάτι είχες πεί παραπάνω ότι δεν είχες βρεί ορισμένες εικόνες απο οκτάμπιτες εκδόσεις παιχνιδιών...

Εγώ απο αυτά που είδα στις απαντήσεις σου (με μοναδική εξαίρεση το MASK) μιά χαρά τα βρήκες !! :thumbup:

alkis21 είπε:
:animlaugh: Έπρεπε να φτιάξω έναν δεύτερο λογαριασμό alkis28 πριν συμμετάσχω!
Moυαχαχά !!

Να σου πω, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα !! :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
billy είπε:
Κάτι είχες πεί παραπάνω ότι δεν είχες βρεί ορισμένες εικόνες απο οκτάμπιτες εκδόσεις παιχνιδιών...Εγώ απο αυτά που είδα στις απαντήσεις σου (με μοναδική εξαίρεση το MASK) μιά χαρά τα βρήκες !! :thumbup:
Αυτό που δε μπορώ να αντέξω είναι οτι ο Σπύρος βρήκε 2 περισσότερα από μένα.... :p
 
Επιστροφή στο κλεινόν άστυ και μια ευχάριστη έκπληξη με περίμενε στο forum μας.

Γενικά είμαι από τους ανθρώπους που «δεν κερδίζουν ούτε καρφίτσα» που λένε αλλά αυτή τη φορά όμως η τύχη χαμογέλασε :)

Σας ευχαριστώ όλους για τα συγχαρητήρια.

Υ.Γ. 1 Πράγματι οι εικόνες που δε βρήκα ήταν οι 13 και 14 (commodorας γαρ :) ).

Υ.Γ. 2 Wally να ευχαριστήσεις εκ μέρους μου και την «κλασσική συνάδελφο» για το τυχερό χέρι ;)
 
Commodorάς, αλλά βρήκες και κάτι Zero-5, Oids, κλπ... :D
 
billy είπε:
Commodorάς, αλλά βρήκες και κάτι Zero-5, Oids, κλπ... :D

Nemo είπε:
Nemo είπε:
Υ.Γ. (ΑΝ βρω τα 2-3 που μου λειπουν, θα στειλω κι εγω)
Συγκεκριμμενα 5 ,12,17 δηλαδη

05. Mata Hari

12. Zero-5

17. Oids

Τωρα η επιλογη των συγκεκριμμενων παιχνιδιων -ως παραδειγμα-.... ηταν τυχαια ??? Δεν νομιζω ::) : :) ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Αυτό που δε μπορώ να αντέξω είναι οτι ο Σπύρος βρήκε 2 περισσότερα από μένα.... :p
Που να είχα ζεσταθεί... θα έφτανα στο απόλυτο!!! :p ;)
 
Nemo είπε:
Τωρα η επιλογη των συγκεκριμμενων παιχνιδιων -ως παραδειγμα-.... ηταν τυχαια ??? Δεν νομιζω ::) : :) ...
Σε σχέση με εσένα, σε διαβεβαιώ ήταν εντελώς τυχαία η αναφορά μου - ούτε καν θυμόμουν ποιά βρήκες ή δεν βρήκες !!

Σε σχέση με τον Alucard φυσικά όχι, διότι δήλωσε ότι είναι "commodorάς". (και τα συγκεκρικένα games είναι καθαρά "Atarοπαίχνιδα" ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Τωρα η επιλογη των συγκεκριμμενων παιχνιδιων -ως παραδειγμα-.... ηταν τυχαια ??? Δεν νομιζω ::) : :) ...

βilly είπε:
Σε σχέση με εσένα, σε διαβεβαιώ ήταν εντελώς τυχαία η αναφορά μου - )


Μα και ως τετοια εληφθη εξαρχης .

Απλα εκανα ενα "χωρατο" με την συμπτωση .....

Reply μεγεθους μιας προτασης ολο κι ολο, που τελειωνει με την φραση

τυχαια ??? Δεν νομιζω ::) : :) ...
,με δεδομενη την γνωστη διαφημηση , υπηρχε περιπτωση να "σοβαρολογει" ??? :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Απλα εκανα ενα "χωρατο" με την συμπτωση .....
Χαίρομαι που μου το λες αυτό, διότι αρχικά (απο παρανόηση δική μου) νόμιζα ότι όντως θίχτηκες που ανέφερα τα συγκεκριμένα παίγνια !! :D
 
---UPDATE---

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Συναντηθήκα με τον φίλο Alucard (δεν παραλείψαμε να κάνουμε και μία μικρή κουβεντούλα για retro games βεβαίως-βεβαίως), ο οποίος παρέλαβε τα δώρα του διαγωνισμού (Pixel & δισκέττες).

Θέλω να ευχαριστήσω για μία ακόμα φορά όλους όσους έστειλαν email με τις απαντήσεις τους, και φυσικά ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο CPC 464, που διέθεσε τις παλιές του δισκέττες και το υπερ-σπάνιο Pixel του !! :)
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τους billy και cpc 464 για τα δώρα και για την ιδέα του διαγωνισμού.

Το καλοκαίρι κλείνει με πολύ καλούς retro οιωνούς. Για να δούμε :)

Υ.Γ. Το 2ο τεύχος του Pixel κατέλαβε ήδη περίοπτη θέση ανάμεσα στην Pixelοσυλλογή :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα