Καλως σας βρηκα,νεα καμπινα και απο εμενα

Προσωπικά, τα tab, info και save δεν βλέπω λόγο να υπάρχουν (εκτός και αν χρησιμεύουν σε χρήση κονσόλας οπότε πάσο). Αφού θα έχεις 2 joysticks γιατί να έχει επιλογή για 4 παίχτες;
 
Δεν έχει επιλογή για 4 παίχτες ,μαλλον σε μπερδεύει ότι τα έχω τυπώσει πολλές φορές δίπλα το ένα στο άλλο ,ποια κουμπιά είναι απαραίτητα για mame?
 
Coin (αν δεν βάλεις κερμαδέκτη), Start player 1 και 2 και escape για να βγαίνεις από ένα παιχνίδι στην κεντρική λίστα. Από εκεί και πέρα, περι ορέξεως.
 
Αυτό το περί ορέξεως σηκώνει συζήτηση και πολλές απόψεις, αλλά από ότι βλέπω μόνο δυο είμαστε
 
Έλα ντε, που χάθηκαν όλοι δεν ξέρω.
 
Εγκω ντεν εχει ιδεα, απλα κανει like! :fafoutis:
 
Όντως περί ορεξεως το πλήθος των πλήκτρων .
Εγώ προτείνω απαραίτητος
6 action για κάθε παίκτη
1 start για κάθε παίκτη
1 coin για κάθε παίκτη
Με έναν κερματοδέκτη μπερδεύεται η κατάσταση σε μερικά παιχνίδια διότι ρίχνεις κέρμα κ το χρεώνει ως δύο , 1 για κάθε παίκτη όπως tmnt. Το final fight έχει 1 κερματοδεκτη , ρίχνεις το κέρμα κ ποιος παίκτης πατήσει το start του θα το πάρει αυτός.
Επίσης απαγορεύεται το πλήκτρο pause.
Αν υπάρχει χάνεται η μαγεία
Αν ξεκινάω δεν σταματάω για κανένα λόγο. Αν σταματήσω καλά να πάθω.
1 πλήκτρο εξόδου από το παιχνίδι.
Βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο ποιο frontend χρησιμοποιείς.
Επίσης βολεύει να βάλεις δύο πλήκτρα για την αυξομείωση του ήχου....αν δεν έχεις ρυθμιστικό κάπου που να το έχεις εύκολο.
 
Όποτε λέτε έκανα υπερβολή με τα δέκα κουμπιά ε;
 
Έχω καταλήξει σε player 1,player 2 ,coin 1,coin 2,pause,select,exit,save,tab,menu. Δεδομένου ότι έχω δέκα κουμπιά έχω απορρίψει τα esc(έβαλα το exit),load(έχει κάποια χρήση ?),info (έχει κάποια χρήση?),play (έβαλα το select ,ίδιο δεν είναι ?)
Αυτά με βάση τα κουμπιά που βρήκα ότι είναι χρήσιμα ,θα ήθελα διορθώσεις αν είναι δυνατόν και αντίπροτάσεις
 
To load και το info στο mame τουλάχιστο, δεν χρειάζεται να υπάρχουν σε κουμπιά. Για το mame, αυτά που έχεις αναφέρει είναι αρκετά και με το παραπάνω. Προσωπικά, προτιμώ τα controls μιας καμπίνας μόνο με τα απαραίτητα.
 
Τα υπολοιπα μπορουν να υπαρχουν με ενα ασυρματο πληκτρολογιο, ετσι δεν ειναι;
 
Εργασιών συνέχεια και σήμερα μιας και σταμάτησε το κρύο και οι βροχές , το ρουτερ θέλει τέχνη την οποία μαλλον δεν έχω :) Ανεβάζω φωτογραφία να δείτε τα έργα μου A24901D4-44AA-4FB8-9403-0FD1B3CCA0EE.jpeg
Τελείωσα τους πειραματισμόυς με το πληκτρολόγιο και ήρθε η ώρα να φτιάξω το κανονικό ,μπορειτε να μου πείτε τι ξύλα να προτιμήσω και από που να τα προμηθευτώ ;
Τα υπολοιπα μπορουν να υπαρχουν με ενα ασυρματο πληκτρολογιο, ετσι δεν ειναι;
Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να ορίσεις ένα πλήκτρο το οποίο το πατάς σε συνδυασμό με τα αλλα πλήκτρα και κάνει και τις υπολοιπες λειτουργίες
 
Γνωρίζει κανεισ τι ξύλα να προτιμήσω και από που να τα προμηθευτώ ;προτιμώ να μην έχουν μεγάλο βάρος και βέβαια να έχουν αντοχή
 
Mελαμίνη συνήθως βγαίνει σε διάφορα χρώματα, είναι ελαφρύ ξύλο και δεν είναι και ακριβό. Για μέγιστη αντοχή και οικονομία mdf, αλλά έχει σημαντικό βάρος. Εκτός και αν επιλέξεις mdf κάτω από 16mm. Εαν είναι για βαφή προσωπικά θα επέλεγα το mdf. Δεν θα μετακινείς την καμπίνα από εδώ και εκεί συνέχεια, έτσι δεν είναι;
 
Όχι δεν θα την μετακινώ ,θέλω να είναι βαμμένο ήδη για να μπορώ να βάλω αυτοκόλλητα κατευθείαν
 
H μελαμίνη τότε είναι ιδανική για αυτό τον σκοπό.
 
Σήμερα βρήκα χρόνο και έφτιαξα τα κουμπιά ,Τετάρτη παράγγειλα και μελαμίνες αλλά βλέπω να αργούν ,έχω πάει δυο φορές από εκεί και όλο μου λέει ότι θα με καλέσει στο τηλέφωνο .Ήρθε και η οθόνη -τηλεόραση εις γνώση μου την πήρα πιο πλατιά από την καμπίνα και σπάω το κεφάλι μου πως θα την τοποθετήσω DB88394F-386E-4D3D-80B4-87B714C0942A.jpeg70EFE939-BC1C-4B7B-A02D-37A3D3BCE198.jpeg
 
Αύριο παραλαμβάνω και τα ξύλα για το πληκτρολόγιο ,όσο για τα σύμβολα στα κουμπιά να πω για όσους διαβάσουν στο μέλλον ότι στην αρχή έκανα τις εκτυπώσεις σε λευκό αυτοκόλλητο χαρτί αλλά φαινόταν οι ατέλειες στο κόψιμο όποτε αγόρασα διαφανές και βγήκαν μια χαρά .
 
Τελευταία επεξεργασία:
καλησπερα και παλι παιδια,γνωριζει καποιος αν υπαρχει βαση τηλεορασης που να περιστρεφεται?Θα ηθελα ειτε χειροκινητα με καποια βαση τηλεορασης, ειτε αυτοματα με καποιο συστημα να περιστρεφω την τηλεοραση
 
Από βάση τηλεόρασης περιστρεφόμενη αποφάσισα να πάρω αυτήν
https://www.skroutz.gr/s/16976278/Sbox-PLB-1246F-Επιτοίχια-έως-70-και-50kg.html

Αν γνωρίζει κανείς κάποιαν άλλην βάση η κάποιον μηχανισμό που να κάνει την δουλειά αυτόματα ας ενημερώσει .Βρήκα ακόμα μια καμπίνα ίδια με jamma Pandora’s box 9d και την αγόρασα μιας και η τιμή ήταν χαμηλή θα έρθει την Παρασκευή όποτε θα ανεβάσω και φωτογραφίες .
Ξέρει κανείς αν Πουλιέται σοκοροταινια 18μμ χοντρή μαύρη πλαστική που να μοιάζει με tmolding ; Αν και έχω βρεθεί με δυο διαφορετικά tmolding ,δεν νομίζω να καταφέρω να κόψω σωστά το ξύλο .
 
Πίσω
Μπλουζα