Καλως σας βρηκα,νεα καμπινα και απο εμενα

Σε ευχαριστώ φίλε ,υπάρχει και στα windows ?
 
Σε ευχαριστώ φίλε ,υπάρχει και στα windows ?
Για αυτό είπα θεωρητικα :) Τώρα είδα οτι σου έχει απαντήσει και ο XLV. Αν δεν το υποστηρίζει η κάρτα γραφικών, θα χρειαστείς ανταπτορα όπως ειπε και ο XLV.

Επίσης δες την τελευταια απάντηση εδω:https://superuser.com/questions/916538/how-to-use-cec-from-windows
Είναι ενας εμμεσος τροπος.


Ίσως θα μπορούσες να ειχες και ενα rpi συνδεδεμένο, μόνο και μόνο για να στελνεις τις εντολες στην τηλεόραση μεσο αυτού, με ssh, αν δεν βρεις κάποια άλλη λύση.
 
Με το photoplay τι γίνεται ; Υπάρχει τρόπος να το βρούμε ;
 
Καλημερα παιδια τελικα εγκαταλειπω την ιδεα του να φτιαξω μια οθονη αφης 40αρα διοτι δεν βρισκω το photoplay και δεν μου αρεσαν οι δαχτυλιες που μενουν στην οθονη,εν αναμονη των καινουργιων αυτοκολλητων βυνιλιου για να σας δειξω την προοδο,θα σχολιασω και μερικες απο τις δυσκολιες που βρηκα ετσι ωστε να γνωριζουν οι μελλοντικοι ενδιαφερομενοι
 
Μπράβο ρε φίλε, χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου, τόσο ψάξιμο που έκανες και τρέξιμο!!
Εγώ σε πρπ 20 μέρες θα παραλάβω την 2η καμπίνα μου, έτοιμη..
 
Αν θελεις φιλε πες μας λεπτομεριες για την καμπινα.
Παδια καντε προσταση για mame ,να κοιταξω να κατεβασω καποιο καινουργιο με συμβατα παιχνιδια η υπαρχει καποια εκδοση παλιοτερη που προτεινετε?
 
Καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας με το t-molding ,μεχρι στιγμης εχω αγορασει 2 ταινιες t-molding αλλα καμια απο τις δυο δεν μπαινει διοτι η τομη που εγινε με το ρουτερ ειναι χοντρη.Προσανατολιζομαι να βαλω παχια σοκοροταινια απο pvc επειδη μπαινει κολλητα αλλα δεν βρισκω.Μπορει καποιος να με βοηθησει?
 
Υπάρχει και η λύση να βάλεις κόλλα προσεκτικά στα πλαινά του t-molding, έτσι ώστε να κολλήσει στο ξύλο.
 
IMG_2175.jpg
Αυτη ειναι η τελευταια και σωστοτερη κοντρολιερα,στο συνολο εφτιαξα 5.Τελειωσα και το software,πλεον ολα τα παιχνιδια εχουν βιντεο και παιζουν σωστα με χειριστηρια xbox αλλα και με την κοντρολιερα που εφτιαξα .
 
Ελπιζω να μην αργησω να ανεβασω το συστημα ετοιμο,οτι ερωτησεις υπαρχουν θα χαρω να τις απαντησω
 
Καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας με το t-molding ,μεχρι στιγμης εχω αγορασει 2 ταινιες t-molding αλλα καμια απο τις δυο δεν μπαινει διοτι η τομη που εγινε με το ρουτερ ειναι χοντρη.Προσανατολιζομαι να βαλω παχια σοκοροταινια απο pvc επειδη μπαινει κολλητα αλλα δεν βρισκω.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Βαλε το t-molding που εχεις, απλα βαλε κολα στην σχισμη και στην επιφανεια για να κολληση, αν δεν το εχεις κανει ειδη.

Ερωτηση, T-Molding εδω ελλαδα υπαρχη η πρεπει να παρουμε απο εξωτερικο?
 
Έναν βρήκα εδώ στην Ελλάδα που είχε 19mm, αλλά βαριέται να πουλήσει. Από Γαλλία προσωπικά αγοράζω.
 
Σας ευχαριστω παιδια,το εχω προχωρήσει το θεμα .
Εβαλα σιλικονη στις σχισμες και απο πανω το στοκαρα με σκληρο στοκο .Εβαλα και κολλα με ροκανιδι οπου ειχε γινει η ζημια .Μετα με το dremel ξαναεκανα τις σχισμες και πλεον μπαινει το t-molding που ειχα παρει
 
Έναν βρήκα εδώ στην Ελλάδα που είχε 19mm, αλλά βαριέται να πουλήσει. Από Γαλλία προσωπικά αγοράζω.

Φιλε μου ειναι ευκολο να μου πεις το καταστημα στην γαλλια???

παρεγγειλα U-Molding να το δοκημασω, θα σας πω εντυπωσης μολης το παραλαβω

Εχω ξεκινηση το δικο μου arcade bartop cabinet :)
 
Σας ευχαριστω παιδια,το εχω προχωρήσει το θεμα .
Εβαλα σιλικονη στις σχισμες και απο πανω το στοκαρα με σκληρο στοκο .Εβαλα και κολλα με ροκανιδι οπου ειχε γινει η ζημια .Μετα με το dremel ξαναεκανα τις σχισμες και πλεον μπαινει το t-molding που ειχα παρει
Οταν το τελειωσης, βαλε μας μια φωτο αν δεν ειναι θεμα :)
 
Φιλε μου ειναι ευκολο να μου πεις το καταστημα στην γαλλια???

παρεγγειλα U-Molding να το δοκημασω, θα σας πω εντυπωσης μολης το παραλαβω

Εχω ξεκινηση το δικο μου arcade bartop cabinet :)
 

ευχαριστω πολυ :)
 
Γεια σας,

παιδια καμια ιδεα που θα βρουμε διαφορα γραφικα ακομα και ετοιμα οστε να φτιαξω σε δικες μου διαστασης αυτοκολητα για την καμπινα, εννοο με της καταλιλες αναλυσης, ωστε να μην ειναι χαλια μετα στιν εκτυπωση.

βρηκα και ετοιμα αλλα ειναι ακριβα, περιπου 30 ευρω τα γραφικα + αλλα 40 ευρω η εκτυπωση.

σορρυ αν σας ζαλιζω.
 
Εγω κατεβασα απο το ιντερνετ τις εικονες που ηθελα να εκτυπωσω ,κοιταξα να ειναι 300dpi και μεγαλης αναλυσης.
30 ευρω για να κατσει καποιος να σου φτιαχνει γραφικα μου φαινονται λιγα παντως.
 
Εγω κατεβασα απο το ιντερνετ τις εικονες που ηθελα να εκτυπωσω ,κοιταξα να ειναι 300dpi και μεγαλης αναλυσης.
30 ευρω για να κατσει καποιος να σου φτιαχνει γραφικα μου φαινονται λιγα παντως.
30 ευρω να σου τα φτιαξη και αλλα 40 με 45 η εκτυπωση, συνολο 70-75 ευρω ειναι πολλα, για αυτο θελω να φτιαξω μονος.

επισης τα 30 ειναι πολλα γιατι εδω που τα λεμε ετοιμα τα εχουν βρει και εχουν κανει μια συνθεση, δεν ειναι διμιουργη του ιδιου αυτου καθε αυτου γραφικου.
 
Πίσω
Μπλουζα