Καλωσόρισμα!

Καλως ηρθες Telonie εδω θα μεινεις.....Στειλε μας φωτο απο τα μηχανηματα σου στο threat....Συλλεκτικοι υπολογιστες!!!!
 
Καλώς όρισες και από εμένα telonie!

Είσαι και πολύ κωλόφαρδος!!!! Που να το ξέραμε να πάμε να ψάξουμε στα σκουπίδια του exetlaiου, θα βρίσκαμε μια Amiga και μια Mega Drive!

Τελικά παίζει πολύ retro στα σκουπίδια ρε παιδιά. Ένας φίλος που γράφαμε μαζί σε κάποιο περιοδικό μια μέρα περπατούσε στο δρόμο και είδε σε ένα κουτί κάτι να μοιάζει με monitor. Κοιτάζει και νά'σου ένα 1084 σε πολύ καλή κατάσταση. Τρεχάλα σπίτι του (έμενε ένα στενό πιό κάτω) βουτάει τ'αμάξι και το καβατζώνει.

Αλλά μαθηματικός όντας, με μαθηματική σκέψη και υπολογιστική λογική σκέφτηκε να κοιτάξει και στα υπόλοιπα χαρτοκούτια. Και βρίσκει μια Amiga 3000 ο κερατάς, ο πανάθλιος!!!!!!!!! Από εκείνη την ημέρα έχει κάνει χόμπυ το να κοιτάζει τα σκουπίδια. Έχει κονομήσει αρκετά 15άρια και 17άρια monitors και κάμποσους Pentium 2 και 3 με τον ίδιο τρόπο. Τι να πεις. Φαίνεται πώς κάποιοι σκοτώνουν τα άλογα όταν γεράσουν! :(
 
Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι δέσιμο με τα άψυχα αντικείμενα. Κάποτε είχα μαζέψει απίστευτα πολλά πράγματα..Κρατάς αυτά που έχεις πάρα πολλές αναμνήσεις και τα υπόλοιπα ή τα χαρίζεις ή τα πουλάς ή τα πετάς..

"Τα σκουπίδια του ενός είναι ο θυσαυρός του άλλου".
 
ambu_dare είπε:
@telonioΕγώ έπρεπε τουλάχιστον να κάνω μία προσπάθεια... ;)
Για δεν πέρνεις από elx ? Νομίζω έχει σε κάλη κατάσταση... συνήθως είναι και στο ρεύμα μερικοί για TestDrive:rolleyes:
 
Απιστευτο amiga 3000 Πολυ συλλεκτικο κομματι....πω πω

Πολυ τυχερος!Αλλα και απο την αλλη ομως το να ψαχνεις και στα σκουπιδια.......
 
Για Amiga 3000 γίνομαι και σκουπιδιάρης!!!!!!
 
χα χα μεσα ρε μπαγασα και εγω χα χα!!!!
 
Τι λέμε τώρα.. εγω για amiga cdtv ψάχνω και σε χωματερή! :D :D :D :D
 
pooky(1) είπε:
Maria Magdalena.....Big in Japan.....

Gazoline......
Αγαπητέ, σε ενημερώνω ότι ο πραγματικός τίτλος

του "gazoline" (D.Bowie) είναι "Cat People" !

Απλώς όλοι το ξέρουν ως "gazoline" λόγω του ρεφρέν του !
 
Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!!! ;) :) :)
 
Απλά δεν είδα κάτι τόσο ενδιαφέρον ώστε να με τσιγκλίσει να το "χτυπήσω".

Γενικά να πω την αλήθεια δεν πήγα με αυτοσκοπό να πάρω κάποιο παλιό micro αλλά να δω για Dreamcast extras. Όμως ούτε οι τιμές με συγκλόνησαν ούτε και η κατάσταση των αντικειμένων.

Ίσως να έτυχε, δεν είδα να έχει και πολλά πράγματα (σε σχέση με τα σχόλια που είχα ακούσει από εδώ και εκεί)... κάποια άλλη φορά ίσως...
 
Θα ήθελα να χαιρετήσω και εγώ την όμορφη παρέα.

Ωραίο μέρος έχετε φτιάξει εδώ και θα χαρώ να συνεισφέρω όσο μπορώ.

Valtasar (Valt για τους φίλους)
 
Welcome to our world φίλε Valtasar. Εδώ να μείνεις, όπως θα σου πει και ο Akmakas!!!!!

Μια ερώτηση... Έχεις καμία σχέση με το Valtasar του blue-whitegt?
 
Ναι, εγώ είμαι αυτός.....

Μου έδωσε την διεύθυνση ο ambu_dare (άμα δεν κάνω λάθος, γιατί εκεί τον ξέρω αλλιώς)
 
Καλως ηρθες φιλαρακι valtasar.............εδω θα μεινεις!!

Το φορουμακι αυτο εχει πολλες εκπληξεις.....
 
Valtasar δηλώνω μεγάλος οπαδός των torrents σου. Είσαι άψογος!!!!!!!!! :D

Maximum respect φιλαράκι!!!!!!! :D :) :)
 
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα παιδιά.

Εύχομαι να μπορέσω να συνεισφέρω και εγώ σ' αυτό το όμορφο μέρος
 
Πίσω
Μπλουζα