Καλωσόρισμα!

Και εγώ, όταν ανακάλυψα το ρετρό νόμιζα πως βρήκα τους παλιούς μου φίλους!!
Ηταν η εποχη που φυγαμε
τρεχοντας !!
για να φτιαξουμε ενα φορουμ μαγειρικης, αλλα η κενωνεια δεν ηταν ετοιμη ακομα και γυρισαμε κακην κακως πισω...
 
Βασικά είναι το πιο ειλικρινές ποστ νέου μελους γιατί θελει κότσια να μιλήσεις επι προσωπικού ενώ σε διαβάζουν χιλιάδες. Καλωσήρθες.
 
Καλώς μας ήρθες shakti. Σίγουρα θα περάσεις καλά μαζί μας.

Πάντως το retromaniax είναι ιδιαίτερα εθιστικό (να το ξέρεις).

αυτή η τούρτα είναι για να φάνε σπουργίτια, όχι η φίλη μας, εγώ, οι υπόλοιποι, άντε να μείνει και κάτι για την Χουάνα.
 
Juanita είπε:
Καλώς μας ήλθες Shakti!!!
dancegirl2.gif

Πραγματικά καταιγιστικό το πρώτο σου μήνυμα αλλά από τα ωραιότερα που έχουμε διαβάσει εδώ στο ρετρό!!! :cool: Και εγώ, όταν ανακάλυψα το ρετρό νόμιζα πως βρήκα τους παλιούς μου φίλους!!!
pillowfight.gif


 


Είπαμε βρε Κάμπια μου... περνάμε κρίση... αλλά από αυτό το γλυκό ποιός να πρωτοφάει;;; Εγώ;;; ο Τσάλκ;;; να μείνει και τίποτα και για τη νεόφερτη φίλη μας... :p

 

Paspartoo είπε:
Ηταν η εποχη που φυγαμε
τρεχοντας !!
για να φτιαξουμε ενα φορουμ μαγειρικης, αλλα η κενωνεια δεν ηταν ετοιμη ακομα και γυρισαμε κακην κακως πισω...
Να σαι καλά Juanita μου γλυκιά, χαίρομαι πολύ για την γνωρισμία! :flower:

Paspartoo θα τσιμπήσω λίγο γλυκάκι και μετά θα σας το αφήσω γιατί προσπαθώ να απέχω απο την ζάχαρη. :biglaugh:

Rygar είπε:
Βασικά είναι το πιο ειλικρινές ποστ νέου μελους γιατί θελει κότσια να μιλήσεις επι προσωπικού ενώ σε διαβάζουν χιλιάδες. Καλωσήρθες.
Rygar παιδεύτηκα πριν τι αποφασίσω για να είμαι ειλικρινής για το τι θα πω και αν θα πω, αλλά μου βγήκε αυθόρμητα. Τα τελευταία χρόνια πέρασα απο διάφορες δύσκολες καταστάσεις αλλά αν τις έλεγα λεπτομερώς θα το έκανα Ελληνική ταινία εδω μέσα. Το θέμα είναι πως προσπαθώ να ελπίζω πάντα για το καλύτερο και απλά εύχομαι να υπάρχει υγεία. Όλα τα άλλα λύνονται. Το σημαντικό είναι πως σε αυτές τις πολύ άγριες εποχές που ζούμε, δεν γίνεται να αλληλεπιδράμε αρνητικά. Έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο σαν άνθρωποι. Αλλιώς δεν μπορούμε στις δυσκολίες να λέμε πως δεν υπάρχει κράτος, κοινωνία και ανθρωπιά γιατί ότι μπορεί να συμβεί στον διπλανό μας, μπορεί να συμβεί και σε εμάς. Νομίζω πως η εποχή που διανύουμε επιβάλλει άρδην αλλαγή νοοτροπίας.

Αν διαβάσει κάποιος και νιώσει καλύτερα ή θετικότερα, αν όσοι βοηθάνε εδώ με τον τρόπο τους νιώσουν μια ηθική ικανοποίηση για την προσπάθεια τους, έχει βγει ένα μεγάλο καλό όπως άλλωστε αυτή η χαριτωμένη κοινότητα με βοηθάει εμένα τώρα στις δικές μου αλλαγές και νοσταλγίες. :)

tsalk είπε:
Καλώς μας ήρθες shakti. Σίγουρα θα περάσεις καλά μαζί μας.
Πάντως το retromaniax είναι ιδιαίτερα εθιστικό (να το ξέρεις).

αυτή η τούρτα είναι για να φάνε σπουργίτια, όχι η φίλη μας, εγώ, οι υπόλοιποι, άντε να μείνει και κάτι για την Χουάνα.
tsalk αρχίζω ήδη και βιώνω έναν πρωτόγνωρο και ωραιότατο retro εθισμό! :D

Να στε καλά παιδιά πραγματικά. Κάθε καλό σας εύχομαι. :[
 
Shakti είπε:
Τα τελευταία χρόνια πέρασα απο διάφορες δύσκολες καταστάσεις αλλά αν τις έλεγα λεπτομερώς θα το έκανα Ελληνική ταινία εδω μέσα.
Νομίζεις μόνο εσύ; ;)

Shakti είπε:
και απλά εύχομαι να υπάρχει υγεία. Όλα τα άλλα λύνονται. Το σημαντικό είναι πως σε αυτές τις πολύ άγριες εποχές που ζούμε, δεν γίνεται να αλληλεπιδράμε αρνητικά. Έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο σαν άνθρωποι.
Ν'αγιάσει το στόμα σου! Επίσης οι άνθρωποι πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες στους άλλους ανθρώπους! Να μην είμαστε εγκάθετοι και αρνητικοί, γιατί κι εμείς καποτε θα χρειαστεί να ζητήσουμε ευκαιρίες και θα αισθανθούμε παρα πολύ ασχημα όταν δε θα μας τις δίνουν. Τεσπα, ειναι τεράστιο το θεμα....
 
Rygar είπε:
Νομίζεις μόνο εσύ; ;)
Φυσικά όχι, όλοι μικροί και μεγάλοι ήρωες είμαστε.
imagesemotgr.jpg


Rygar είπε:
Ν'αγιάσει το στόμα σου! Επίσης οι άνθρωποι πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες στους άλλους ανθρώπους! Να μην είμαστε εγκάθετοι και αρνητικοί, γιατί κι εμείς καποτε θα χρειαστεί να ζητήσουμε ευκαιρίες και θα αισθανθούμε παρα πολύ ασχημα όταν δε θα μας τις δίνουν. Τεσπα, ειναι τεράστιο το θεμα....
Ακριβώς. Και αν και τεράστιο θέμα, μπορούμε να το συμπυκνώσουμε απλά στην φράση "ρόδα είναι και γυρνάει και η ζωή μας κύκλους κάνει".
giggle.gif
 
Χαιρετώ παίδες!!!!!! Με το δεξί!!!!!!!!! χαιρομαι που μπηκα κι εγω στη παρεα σας!
 
γεια σας κ απο μένα!! Βρήκα αυτό το φόρουμ ενώ έψαχνα κλασσικά κάτι για παλιούς ηθοποιούς κ αποφάσισα να γραφτώ για να...σχολιάζουμε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλως σας βρηκαμε λοιπον
 
Καλως σας βρηκα παιδια!!!

Εντελως κατα τυχη πριν απο λιγες μερες ανακαλυψα το retromaniax (απαρεδεκτος)...

Διαβαζοντας (σχεδον ολα) τα thread γυρισα κυριολεκτικα πισω στα παιδικα μου χρονια και ειλικρινα νιωθω περηφανος που ειμαι μελος σε μια τετοια κοινοτητα!

Ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο σε ολους σας!!! :bow:
 
Καλώς μας βρήκες

Πάρτε κουτάλια και ορμάτε
65576437_91aa909e5e.jpg
 
Χαιρετω και εγω την ρετρο-παρεα. Πραγματικα ενα ακρως ενδιαφερον site για εμας τους 25-30!

Ειμαι εδω κυριως για παλια videogames και διαφορα retro-gadget.
 
Γεια σου Opeth, καλώς μας ήρθες. :wave:
 
Γεια χαρα κι από μένα!

To RM έχει γίνει μια πολύ ευχάριστη και πολύτιμη συνήθεια για μένα εδώ και καιρό, αν και μόλις πρόσφατα είπα να συμμετέχω περισσότερο. Το πρωτοανακάλυψα όταν βρισκόμουν στα τελικά στάδια ανάπτυξης της χρονομηχανής μου, οπότε και σταμάτησα να ασχολούμαι με εκείνο το περιττό πλέον project :p

Αν και έχουν ξαναειπωθεί, θα ήθελα να αναφερθώ σε κάποια απ' τα μοναδικά qualities που κάνουν αυτή την κοινότητα ξεχωριστή:

-Οι στιγμές που ανακαλύπτεις πως δεν ήσουν ο μόνος που σκεφτόσουν έτσι!

-Το ατέλειωτο γέλιο που συνοδεύει τις παραπάνω στιγμές!

-Η πρόσβαση σε ξεχασμένα μέρη της μνήμης, αλλά και πολύτιμες πληροφορίες για πράγματα που κάποιοι δε γνώρισαν ποτέ.

-Τα μέλη του, που με τις μνήμες και την ενέργειά τους δίνουν ζωή, ουσία και χαρακτήρα στο retromaniax.

Thanx for the memories, everyone!

Α, και καλώς σας βρήκα (ποτέ δεν είναι αργά, ε; :D )
 
Kαλώς μας ήλθες Paploman!!! :flower:

Φαν του ύπνου και εσύ;;;;:biglaugh:
 
Φαν και λίγα λες!

Παρεπιπτόντως, αν έχει κανείς κάνα καλό cruel ξυπνητήρι [ame=http://www.youtube.com/watch?v=yXdks9MWvvU]σαν αυτό θα βοηθούσε ιδιαιτέρως!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
paploman είπε:
Φαν και λίγα λες!


Παρεπιπτόντως, αν έχει κανείς κάνα καλό cruel ξυπνητήρι


Μπά... μην το νομίζεις... :xm: Το έχει η αδερφή και ξυπνούσε όλη η γειτονιά εκτός από αυτήν... :burn:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα!

Είμαι η Λένα και ανακάλυωα μόλις σήμερα την σελίδα, μέσα από ένα blog για online διαγωνισμούς.

Είμαι σίγουρη ότι θα ανακαλύψω πολλά από τα ...νειάτα μου εδώ μέσα, οπότε σπέυδω προς εξερεύνιση!

Καλώς σας βρήκα!!!
 
Καλώς όρισες

Και επειδή είναι καλύτερα να έχεις γεμάτο στομάχι κατά τη διάρκεια της εξερεύνησης πάρε και μια τούρτα να μασουλάς :D

302802-Doctor-Bird-Cake.jpg
 
Καλώς μας ήλθες Αλκυόνη!!! :wave:





Δεν άργησα ε;;;;
 
Πίσω
Μπλουζα