Καλωσόρισμα!

Ωπ! Νέος κόσμος και ούτε ένα κέρασμα δε βγάλαμε.

_44569198_smarties_pa416.jpg


Ορίστε μερικά smarties και καλώς ορίσατε :D
 
Kαλώς ήρθατε παιδιά.

Τι έγινε πάνε οι τούρτες? με καραμελίτσες θα την βγάλουμε?
 
Τώρα που ήρθα κι εγώ, νομίζω πως μπορούμε να κόψουμε και μια τούρτα. :cool:

Καλώς σας βρήκα και.. μπράβο! Λίγα πράγματα πρόλαβα να δω, πολλά ενδιαφέροντα όμως. :sure:

Καλή συνέχεια.
 
Και πάνω που έλεγα τί γλυκό θα φάω :D

snoopy%20cake.jpg


καλώς όρισες snoopy
 
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Το σπιτάκι μου θα φας καλέ;

Μερσί Kambia. :)
 
Για χαρα και απο εμενα παιδια..! Συγχαρητηρια για το forum..! Φοβερη δουλεια! Αντε και καλη διαμονη να εχω..!
 
Καλώς όρισες Καμπαμαρού :D Έχουμε και την κατάλληλη τούρτα για σένα

28.jpg


Αφήστε και τίποτα στην Χουάνα. Όλο παράπονα είναι γιατί δεν προλαβαίνει να φάει τούρτα :p
 
Επικη σειρα, ειδικα με την ελληνικη μεταφραση.

Μακαροναδααααααααααααααα

Α, και καλως ηρθες.
 
Καλως σας βρηκα παιδες!
 
Καλώς ήλθες... :flower:

Έτσι... απλά λιτά και απέριττα...

βιάζομαι να πέσω με τα μούτρα στο κομμάτι μου... :animeek:
 
Παιδι ξεχαστε τη την μακαρονοτουρτα..ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!
 
Καλησπέρα φίλοι μου, είμαι η Shakti. #)

Χαίρομαι που σας γνωρίζω, ήθελα εδώ και καιρό να εγγραφώ στην παρέα σας. Λατρεύω τα παλιά και διαχρονικά πράγματα που γνωρίσαμε σαν παιδιά, και πάντα ένιωθα μια νοσταλγία γι αυτά. Έρχομαι απο την αγαπημένη μου Θεσσαλονίκη που -αν και Αθηναία- κατοικούσα για αρκετά χρόνια εκεί, και επέστρεψα στην Αθήνα μόλις πριν μερικές εβδομάδες. Τα τελευταία χρόνια ήταν δύσκολα στην συμπρωτεύουσα και λόγω προσωπικών προβλημάτων αλλά και επειδή μαστίζεται απο ανεργία, και αυτός ο παράγοντας σε συνδυασμό με μια μακροχρόνια σχέση πολλών χρόνων που δυστυχώς τελείωσε, με οδήγησαν στην απόφαση να επιστρέψω στην Αθήνα. Ξεκινώ λοιπόν απο την αρχή ξανά, φτιάχνω σιγά σιγά με τους γονείς μου το νέο μου σπιτάκι, έγινα θεία πρόσφατα, και ψάχνω να βρω δουλειά, πράγμα δυστυχώς πολύ δύσκολο. :cry:

Μέσα σε όλο αυτό τον καταιγισμό αλλαγών λοιπόν, άλλων καλών και άλλων δυσάρεστων, βιώνω αρκετές αλλαγές μέσα μου και αποφάσεων που πρέπει να πάρω για το μέλλον μου. Και επειδή υποθέτω πως όλοι λίγο πολύ έχετε περάσει τέτοιες φάσεις, άρχισα να θυμάμαι εδώ και καιρό όλα τα πράγματα που είχα αφήσει πίσω μου και κάπου είχα παραμερίσει μέσα μου. Το χωριό που πήγαινα στις διακοπές να δω τον παππού και την γιαγιά, παλιούς φίλους που είχαμε χαθεί, αγαπημένα πράγματα και σύμβολα της παιδικής μου ηλικίας, υποθέτω μια επιστροφή στις ρίζες που την αναζητάμε όταν θέλουμε να γιατρευτούμε.

Τι καλύτερο λοιπόν απο μια επαφή σε ένα περιβάλλον σαν το Retromaniax, οπου ρομαντικοί άνθρωποι μέσα στο χάος της εποχής μας, αναζητούν και προσπαθούν να διατηρήσουν ακριβώς αυτό το πράγμα;

Ο λόγος που σας τα λέω αυτά, είναι για να καταλάβετε πως μερικές φορές επιτελείτε μεγαλύτερο έργο απο όσο νομίζετε, και βοηθάτε περισσότερο απο όσο νομίζετε και αξίζετε ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Θα ήταν χαρά μου να τα λέμε, και γιατί όχι να γνωριστούμε στο μέλλον.

Ασχολούμαι με το διάβασμα, την διακόσμηση, την φωτογραφία και την γραφιστική, τις νέες τεχνολογίες, την εκμάθηση νέων γλωσσών, τις τέχνες, το διάβασμα, και μέχρι να βρω καμία δουλίτσα, (γιατί κάποια χόμπι θελουν και λεφτάκια :xm: ) ασχολούμουν με την ιππασία και τις εκδρομές στην φύση που την λατρεύω, μιας και δεν μου αρέσει η πόλη. Θεωρώ πως η ζωή είναι μικρή για να την σπαταλάμε, και προσπαθώ να "απλώνομαι" σαν χταπόδι, σε όσο πιο πολλά εποικοδομητικά πράγματα μπορώ. Δεν μου αρέσουν καθόλου οι αρνητικές καταστάσεις ή άνθρωποι, και όπως θα παρατηρήσατε, έχοντας πάντα τις καλύτερες προθέσεις λέω πάντα με σεβασμό αυτό που σκέφτομαι. :)

Να' στε καλά παιδιά, καλή αρχή να έχουμε και καλή συνέχεια. :)

Ουπς, μου βγηκε κατα λάθος διπλό μήνυμα πριν, συγνώμηηη!

Νέα είμαι, θα μάθω. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shakti καλώς ήρθες.

Το post σου χείμαρρος.

Μόνο αν πιάσεις πάτο μπορείς να προβείς σε πραγματικές αλλαγές. Καλή διαμονή εδώ και πάνω από όλα καλή τύχη σε ότι κάνεις.

Το retromaniax πριν 5 χρόνια με βοήθησε σε πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας. Με την αίσθηση και μόνο ότι ήταν δίπλα μου πραγματικοί γνήσιοι άνθρωποι, ιδέα δεν έχουν κάποιοι πόσο βοήθεια έδωσαν, η δεύτερη φορά που έπιανα πάτο στη ζωή μου.

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα.
 
pooky(1) είπε:
Shakti καλώς ήρθες.
Το post σου χείμαρρος.

Μόνο αν πιάσεις πάτο μπορείς να προβείς σε πραγματικές αλλαγές. Καλή διαμονή εδώ και πάνω από όλα καλή τύχη σε ότι κάνεις.

Το retromaniax πριν 5 χρόνια με βοήθησε σε πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας. Με την αίσθηση και μόνο ότι ήταν δίπλα μου πραγματικοί γνήσιοι άνθρωποι, ιδέα δεν έχουν κάποιοι πόσο βοήθεια έδωσαν, η δεύτερη φορά που έπιανα πάτο στη ζωή μου.

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα.
Να σαι καλά φίλε μου. Ήθελα πραγματικά να τα πω αυτά, για να πω και στα παιδιά που σίγουρα κρατάνε το Retromaniax με τόσο κόπο ο καθένας με τον τρόπο του και την συνεισφορά του, πως τελικά μπορεί και να συνεισφέρουν περισσότερο απο όσο νομίζουν και να μην το ξέρουν καν πολλές φορές. Αξίζουν ένα φιλικό ηθικό χτύπημα στην πλάτη γι αυτό.

Σας διαβάζω πολύ καιρό και μου έχετε κάνει άριστη εντύπωση, το επίπεδο είναι πολύ υψηλό, αλλά δεν περίμενα τίποτα λιγότερο απο ένα φόρουμ που ενώνει ανθρώπους με τον ρομαντισμό του κάποτε. Μόνο υψηλό θα μπορούσε να είναι.

:[
 
Καλώς ήρθες Shakti στην παρέα μας.

Ορίστε και το κατάλληλο κέρασμα
Yoga%20Girl.JPG
 
Ευχαριστώ πολύ Κάμπια μου, φαίνεται υπέροχο! :D
 
Καλώς μας ήλθες Shakti!!!
dancegirl2.gif


Πραγματικά καταιγιστικό το πρώτο σου μήνυμα αλλά από τα ωραιότερα που έχουμε διαβάσει εδώ στο ρετρό!!! :cool: Και εγώ, όταν ανακάλυψα το ρετρό νόμιζα πως βρήκα τους παλιούς μου φίλους!!!
pillowfight.gif


 


Είπαμε βρε Κάμπια μου... περνάμε κρίση... αλλά από αυτό το γλυκό ποιός να πρωτοφάει;;; Εγώ;;; ο Τσάλκ;;; να μείνει και τίποτα και για τη νεόφερτη φίλη μας... :p

 
 
Πίσω
Μπλουζα