Καλωσόρισμα!

Στο κατάλληλο μέρος είσαι, αγαπητέ! :)

Καλώς όρισες!
 
Καλώς ήρθες. Πιάσε ποπ κορν και μία κόκα κόλα και αφέσου στη μαγεία του retromaniax ;) .
 
Γ. Παυλίδης είπε:
Καλός σας βρήκα λοιπόν , τώρα πρέπει να ψάξω το retromaniax προκειμένου να ενημερωθώ....
Ω, ναι. Εχει πολυ ψαξιμο και ειναι γεματο εκπληξεις.

Καλως ηρθες. :wave:
 
Εεεεπππ δε βγάλαμε τούρτα.... Mια φθινοπωρινή λοιπόν τουρτίτσα :D

Autumn+Leaves3+logo2.jpg

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Γ. Παυλίδη.

Πηγή
 
Ωραία τούρτα!

Καλώς ήρθες στην παρέα!!!
 
Καλώς ήρθες!
 
Έλα να φάμε κανένα γλυκόοοοοοο

Somewhere-Over-the-Rainbow-Cupcakes.jpg πηγή

Καλώς ήρθες rainbowcrash στην παρέα μας :)
 
καλησπέρα και απο μένα.!!! πολυ χαιρομαι που σας ξαναβρίσκω ρετροφιλαρακια μου.!!!! να ξανασυστηθώ λοιπόν!ειμαι ο playmogreek.... πρώην giannislarissa και ξαδερφοσ του playmofreak (Σηφη).Με βαφτισαν Γιάννη πριν απο 35 χρονια και το πρώτο παιχνίδι που μου εδωσαν ηταν τι αλλο...playmobil!!!Δηλώνω φανατικός συλλέκτης playmobil φυσικα και ειδικά τα δικα μας Ελληνικά LYRA.Όσοι έχετε facebook θα με βρείτε με το "καλλιτεχνικό¨ χαχαχ "Mark de boer.Εχω την τιμή να ειμαι μέλος μιας εκλεκτής παρεας playmobiladon συλλεκτών την μεγαλυτερη κ πιο οργανομένη την "Playfigures Club of Greece" της Πρωτης Αναγνωρισμένης" απο την Playmobil Ελλαδας "Ανεξαρτητης Λεσχης φιλων playmobil .Αυτά προς το παρόν .θα τα λέμε παρα πολύ συχνα. !!!!!
 
Greek Retromaniax! Όποιος τρώει, ξανατρώει :) . Καλώς ξαναήρθες!
 
Καλώς ήλθες!
 
η αληθεια ειναι οτι μου ελλειψε το παρεακι
 
Καλησπέρα κι απο 'μένα!! :) Λέγομαι Παύλος και αν και είμαι μέλος εδώ και δυο μήνες περίπου, αυτή είναι η πρώτη φορά που γράφω! Και αυτό γιατί αν και έχω υπάρξει μέλος σε αρκετά forum στο παρελθόν (και τώρα φυσικά) σε ελάχιστα μπαίνω στη διαδικασία να γίνω "ενεργός" γιατί απλούστατα δεν έχω κάτι να πω! Αλλά με το δικό σας έχω φάει τέτοιο "κόλλημα" τις τελευταίες μέρες που δεν άντεχα πια να μένω στο σκοτάδι! :D Έπεσα κατά τύχη (όπως όλοι φαντάζομαι) στο Retromaniax, αναζητώντας πληροφορίες για την ιστορία των αστικών συγκοινωνιών της Αθήνας, (μιας και κάνω ένα αφιέρωμα σ' αυτήν στο http://www.leoforeia.gr) αλλά και για την παλιά Αθήνα γενικότερα και αν και δεν βρήκα ακριβώς ό,τι έψαχνα, ανακάλυψα έναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πλούτο πληροφοριών και αναμνήσεων για τα '80s και '90s που μου ξύπνησαν τόσες τρυφερές μνήμες στο μυαλό που δε χόρταινα να διαβάζω! Είμαι γεννηθείς το '81 και ως εκ τούτου η περίοδος αυτή ήταν η παιδική μου ηλικία, κάτι που όπως καταλαβαίνετε κάνει το όλο θέμα πιο γλυκό και ρομαντικό για μένα. (το ρητό "τότε ήταν όλα πιο αγνά" το θεωρώ βλακεία, εμείς είμασταν πιο αγνοί γιατί ήμασταν ΠΑΙΔΙΑ!) Επίσης ως γνήσιος τηλεορασόπληκτος (από παιδάκι ακόμα) βρήκα ένα εξαιρετικό αρχείο με σειρές που ειλικρινά πιστευά ότι ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΙΣ ΘΥΜΟΜΟΥΝΑ!! :D Όπως το "Casa Di Macaroni" στο Mega και "Το Παιχνίδι του Γάτου" στον ΑNT-1, αλλά και τόοοσα άλλα που ενώ είχαν σχεδόν φύγει απ' το μυαλό σου, μέσα εδώ τα ξαναθυμάσαι! (επίσης όταν είσαι και πολύ μικρός όταν είδες κάποια πράγματα στην τηλεόραση και μετά από χρόνια τα θυμάσαι μόνο εσύ, καταλήγεις να πιστεύεις ότι τα κατέβασες από το κεφάλι σου και δεν υπήρξαν ποτέ! :p Ε όχι λοιπόν κυρίες και κύριοι! "Το Παιχνίδι του Γάτου" υπήρξε και τώρα έχω και την απόδειξη!)

Μάλιστα ήμουνα τόσο φαν των σήριαλ της εποχής αυτής, αλλά και της τηλεόρασης και του θεάτρου γενικότερα, που τελικά... το έκανα και επάγγελμα! (είμαι ηθοποιός) Και οφείλω να πω ότι τις γνώσεις που έχουν ορισμένα μέλη εδώ μέσα για τις παραστάσεις του παρελθόντος δεν τις έχω ΟΥΤΕ ΕΓΩ!! Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά από μένα, κάνουν εξαιρετική δουλειά. Αυτά τα ολίγα από εμένα για αρχή και καλώς σας βρήκα. Είναι ωραίο να ανακαλύπτεις στα "γεράματα" ότι είσαι κι εσύ ένας μεγάλος Retromaniac!! :D
 
Καλώς όρισε συμμαθητή :D . Εδώ μέσα έχει τόσα να ανακαλύψεις που θα μείνεις πολλές φορές έκπληκτος. Καλά να περάσεις και καλές γιορτές.
 
Καλώς όρισες και από μενα...
 
Πίσω
Μπλουζα