Καλωσόρισμα!

Καλώς ήρθες Kokotoni. (BTW το παιχνίδι δεν το ξέρω καθόλου!)

Έφερα μια τουρτίτσα ασορτί με το άβαταρ :D

DinoCake.jpg


DinoCake.jpg
 
Καλώς όρισες Χρόνη! Να ξερες τι μου θύμισες με το Kokotoni Wilf!!!
 
LemonAnd είπε:
Τέλειο Forum. Με γύρισε πολύ πίσω. Φανταστικό !!! :)

Viking είπε:
Γεια και χαρά σε όλους. Για να περιηγηθεί κανείς στο site πρέπει να έχει δίπλα του και ένα πακέτο χαρτομάντιλα! Από τότε που η γιαγιά μου (να 'ναι καλά εκεί που βρίσκεται) έκανε "επιχείριση σκούπα" στην αποθήκη (πάνε 17-18 χρόνια τώρα) νόμιζα ότι δεν θα ξαναέβλεπα ποτέ αυτά που βλέπω εδώ πέρα.

Mac Gyver είπε:
Γεια σας παιδιά είμαι ο Mac Gyver νέο μέλος του Φόρουμ και είμαι και εγώ εδώ για ένα ταξίδι στο παρελθόν.χάρηκα!:biglaugh:

kokotoni είπε:
Είμαι ο Kokotoni κατά κόσμο Χρόνης. Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να συμμετέχω.

Τώρα που διακοπεύω θα με ανεχτείτε.

Αγαπώ παλιούς υπολογιστες (μόνο για παιχνίδια) και απο τα πιο καινούργια έχω μείνει στο Σέγκα Saturn.

καλως ηρθατε!!!
 
Καλησπερα και απο μενα παιδια, καλως σας βρηκα!
 
Καλώς ήρθες στη ρετροπαρέα μας! :)

Fan των Lakers, ε?! :D

Κάνε ένα κουράγιο - μάλλον μεταμεσονύκτια θα σκάσει μύτη τουρτίτσα! :biglaugh:
 
Καλως σας βρηκα!!

Ναι, οχι απλα Fan, λατρεια, οπως και με την δεκαετια των 80's!

Uhm τι τουρτιτσα εννοεις, θα εχουμε γλεντι? lol :)

Ευχαριστω Wally!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλώς ήρθες και απο μένα φίλε ! Εδώ θα βρείς (ομοιδεάτες) RETRO-μανείς με ανεξάντλητα ενδιαφέροντα.

Τους Lakers του 80 δεν τους θημάμε και τόσο πολύ ,εγώ είμουν φισικά Chicago Bulls της ανικητης ομάδας του Jordan αρχές 90 !

Συγκινητικό (για μένα) που απο τα πρώτα σου post ,έγραψες για τον Ακη Φλωρεντή ,έναν απο τους ηθοποιούς του ελληνικού βιντεο που αγαπήθηκε πάρα πολύ (και μέσα απο το φορουμ ,αλλά και γενικά).

Επί τι ευκερία είθελα να σε ρωτήσω εάν γουστάρεις αυτό το είδος ελληνικών ταινιών.

Καλοσώρησες!
 
Να και η τουρτίτσα που περιμένατε :)

5135778376_11a1678cb3.jpg


Καλώς ήρθες Funky_Axl. Η φανέλα των Lakers μου θύμισε ένα ποιηματάκι που είχα δει γραμμένο από έναν fan των Lakers στη διάρκεια ενός αγώνα

Memories will stay for ever

All those happy years

Games that brought show times

In our heart you will always be

King of all times

5135778376_11a1678cb3.jpg
 
video80 είπε:
Kαλώς ήρθες και απο μένα φίλε ! Εδώ θα βρείς (ομοιδεάτες) RETRO-μανείς με ανεξάντλητα ενδιαφέροντα.Τους Lakers του 80 δεν τους θημάμε και τόσο πολύ ,εγώ είμουν φισικά Chicago Bulls της ανικητης ομάδας του Jordan αρχές 90 !

Συγκινητικό (για μένα) που απο τα πρώτα σου post ,έγραψες για τον Ακη Φλωρεντή ,έναν απο τους ηθοποιούς του ελληνικού βιντεο που αγαπήθηκε πάρα πολύ (και μέσα απο το φορουμ ,αλλά και γενικά).

Επί τι ευκερία είθελα να σε ρωτήσω εάν γουστάρεις αυτό το είδος ελληνικών ταινιών.

Καλοσώρησες!
Σε ευχαριστω πολυ κι καλως σας βρηκα φιλε μου!

 


Ηδη εχω παθει πλακα με το site, εχει πολλες αναμνησεις να βρει κανεις εδω!!
:)

 


Οι Lakers στα 80's διναν Showtime
:)

 


Λογικο, στην δεκαετια του '90 οι Bulls ηταν top και ολοι οι γνωστοι μου και φιλοι μου ηταν Bulls πλην απο αυτους στο Los Angeles lol


 


Ο Ακης Φλωρεντης ηταν και ειναι ακομα απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους, και ας μην ειναι τοσο γνωστος, απο πιτσιρικας τον λατρευα, μου εβγαζε αυθεντικο χιουμορ και ηταν αστειος με ολη την εννοια της λεξεως και οχι γελοιος οπως ειναι



πολλοι σημερα ηθοποιοι που προσπαθουν να φανουν αστειοι. Το παρουσιαστικο του και μονο και ας μην τον ξερω προσωπικα, με εκανε να τον συμπαθω και πιστευω οτι λιγοι ανθρωποι στο βγαζουν αυτο, οταν δεν τους γνωριζεις προσωπκα.



Μου αρεζει ακομα να βλεπω τις ταινιες του με ενδιαφερον, μεγαλος ηθοποιος και ταλεντο, που δυστυχως δεν το αναγνωρισαν πολλοι.


 


Μολις ειδα το σχετικο τομεα με τις συνεντευξεις, πηγα εκει κατευθειαν, μαλιστα ειδα οτι εχει και αλλες συνεντευξεις απο Τσακωνα, Αλιφερη κτλ και θα κατσω να τις διαβασω, λατρευω να διαβαζω, να μαθαινω κτλ οτι εχει σχεση



με εκεινην την εποχη και μακαρι να μην περνουσε ποτε.


 


Επισης, ναι, προσωπικα μου αρεσουν μονο αυτου του ειδους ταινιες (οι κωμωδιες απο τα 80's, και οι πιο παλιες με Βεγγο, Κωνστανταρα, Φωτοπουλο κτλ), προσωπικα εχω σταματησει να βλεπω Ελληνικες ταινιες μετα τα 80's κ εχω σταματησει να βλεπω Ελληνικες σειρες μετα τα μεσα των 90's, μαλιστα καθε καλοκαιρι το εχω καθιερωσει και βλεπω 80's Ελληνικες κωμωδιες, τις λατρευω. Δεν βλεπω ΤΙΠΟΤΑ νεο Ελληνικο, τα εωρω γελοια κ γεματα σεξουαλικα υπονοουμενα.


 


Καλως σε βρηκα φιλε μου!


 

 




Kambia είπε:
Να και η τουρτίτσα που περιμένατε :)
5135778376_11a1678cb3.jpg


Καλώς ήρθες Funky_Axl. Η φανέλα των Lakers μου θύμισε ένα ποιηματάκι που είχα δει γραμμένο από έναν fan των Lakers στη διάρκεια ενός αγώνα

Memories will stay for ever

All those happy years

Games that brought show times

In our heart you will always be

King of all times

Προβολή συνημμένου 56314


Whoa αυτο και αν ειναι εκπληξη!!!!

 


Την θελω, τιποτα δεν θα μεινει lol!


 


Το ποιηματακι πολυ ομορφο και αληθινο, λατρεια ο Magic και ο λογος που αγαπω τοσο πολυ το Los Angeles και τους Lakers!


 


Η καλυτερη εκπληξη, ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Whoa αυτο και αν ειναι εκπληξη!!!!

 


Την θελω, τιποτα δεν θα μεινει lol!


 


Το ποιηματακι πολυ ομορφο και αληθινο, λατρεια ο Magic και ο λογος που αγαπω τοσο πολυ το Los Angeles και τους Lakers!


 


Η καλυτερη εκπληξη, ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!
 
χαιρεται και απο μενα. πραγματικα το σιτε ειναι ο παραδεισος των γλυκων μας αναμησεων.

μπραβο παιδια. και νομιζα οτι ημουν μονος που αναπολουσα την εποχη που μεγαλωσα.
 
Καλώς ήρθες fouxit. Όπως διαπίστωσες δεν είσαι ο μόνος που αναπολείς τα παιδικά σου χρόνια :D

Και ένα γλυκάκι κέρασμα

DSC_7875%255B1%255D.jpg


DSC_7875%u0025255B1%255D.jpg
 
Καλησπέρα

Ειμαι ο Ηλίας, απίστευτο forum. Δεν σας κρύβω ότι συγκινήθηκα από τα ωραία πράγματα που διάβαζω εδώ. Μου ξυπνήσανε αναμνήσεις τις παιδικής μου ηλικίας! Μπράβο σας. 33 πλέον, αλλά είμαστε ακόμα νέοι. Να το θυμάστε αυτό!!
 
Καλώς ήρθες Ηλία στην παρεα μας. Εδώ μέσα όλοι νέοι είμαστε :D

Και μια και είσαι fan της σειράς Star Trek σου έχω το κατάλληλο κέρασμα

trek_cake.jpg


trek_cake.jpg
 
Ευχαριστώ kambia. Ελπίζω να καταδέχεσαι ουζάκι.
 
Ένα ποτηράκι θα το πιω. Παραπάνω κάνω 8αρια :D
 
Καλώς σας βρίσκω και εγώ!Με οδήγησε εδώ,η...ανάγκη να θυμηθώ τον τίτλο μιας ξένης σειράς,που πρόβαλλε τη δεκαετία του 80,η ΕΡΤ!Θα αρχίσω άμεσα το ψάξιμο!Καλά να είστε! :wave:
 
Πίσω
Μπλουζα