Καμπίνες Arcade προς πώληση....

Plink είπε:
αν σκοπεύεις να βάλει mamePC...τότε λογικά μπορείς να το κάνεις με ότι σύνδεση θέλεις...
Δε θέλω μαμόπισο ακόμα. Θελω ορίτζιναλ για αρχή, και αργότερα βλέπουμε.
 
Οι crt που εχουν τα coin-op πρεπει λογικα να ειναι διαφορετικες απο τις crt τηλεορασεις διοτι οι τηλεορασεις παιζουν ειτε 50 ειτε 100hz, ενω των arcade παιζουν στα 60 ...
 
Δεν ισχύει, τηλεόραση που φτάνει τα 100Hz μπορεί σχεδόν πάντοτε άνετα να κάνει sync στα 60.
 
παιδια προτινω οσοι εχετε καμπινες και οτι διποτε αλλο coktail κλπ κλπ να ανοιξετε ενα νεο ποστ και να βαλετε απο μερικες φωτογραφιες με ενα και μονο ποσταρισμα να δουμε τα καλουδια σας!!!! :p
 
Τα ξεθωριασμενα χρωματα λυνονται με μια αλλαγη πυκνωτων, το σετακι παει περιπου στα 20 euro και μετα βρες καποιον να στους τοποθετησει (αν δεν ξερεις απο απλες κολλησεις ηλεκτρονικων). Εμενα ειναι σε πολυ καλη κατασταση οποτε δεν το κοιταζω ακομα αλλα σκεφτομουν ισως να παρω να εχω stock μπας και...
 
dukepapas είπε:
λιπον εγω ειμαι απο αθηνα κυψελη και αυτος τα εχει καπου κοντα ηλιουπολη αν θες κλεινουμε ραντεβου εχω κανει και λιστα με πιους πουλανε και που αλλα εκεινος ειπε οτι τα εχει σε καλη κατασταση παμε να δουμε δεν χανουμε και τιποτα, αν θες με pm. #)
Σου έστειλα κι εγώ και δεν μου απάντησες... :(
 
Gryzor είπε:
Σου έστειλα κι εγώ και δεν μου απάντησες... :(
δεν σας ξεχασα μεχρι στιγμης ειμαστε εσυ και ο Daytime Dreamer απλα να μας πει που μενει εγω αθηνα.

περιτο να σας πω οτι χασαμε την εκθεση με ηλεκτρονικα παιχνιδια που εγινε πριν μια ευδομαδα.

επισης καπου πειρε το ματι μου ενα σαιτ με ελληνα τεχνικο που εχει εμπειρια 25 χρονια στα ηλεκτρονικα και ισως μπορει να σας βοηθησει με οθωνες και οτι αλλο θελετε¨

http://www.union-games.gr/html_patrikakos/patrik.html

αντε σας εφτιαξα παλι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Daytime Dreamer είπε:
Οι crt που εχουν τα coin-op πρεπει λογικα να ειναι διαφορετικες απο τις crt τηλεορασεις διοτι οι τηλεορασεις παιζουν ειτε 50 ειτε 100hz, ενω των arcade παιζουν στα 60 ...
τα arcade monitor παίζουν στα 15KHz
 
Plink είπε:
τα arcade monitor παίζουν στα 15KHz
Αυτή είναι η οριζόντια συχνότητα, όχι η κάθετη. Και οι CRT τηλεοράσεις παίζουν στα 15 khz.

Daytime Dreamer είπε:
Οι crt που εχουν τα coin-op πρεπει λογικα να ειναι διαφορετικες απο τις crt τηλεορασεις διοτι οι τηλεορασεις παιζουν ειτε 50 ειτε 100hz, ενω των arcade παιζουν στα 60 ...
Βασικά τα arcade monitors είναι τηλεοράσεις χωρίς tuner. Τίποτα παραπάνω. Και οι δικές μας τηλεοράσεις παίζουν στα 60hz. Πρέπει να πας πολύ παλιά για να βρεις CRT τηλεόραση που να μην παίζει 60hz (αυτές που δεν παίζουν NTSC σήμα).

Το "πρόβλημα" είναι ότι διαβάζετε αμερικάνικα sites για MAME όπου εκεί χρειάζονται arcade monitors, αφού οι τηλεοράσεις τους δεν είχαν ποτέ SCART. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα στις Αμερικάνικες CRT να ξεπεραστεί το NTSC encoding. Δηλαδή ότι και να κάνεις τελικά το σήμα που δίνεις θα γίνει NTSC. Αντίθετα, οι περισσότερες Ευρωπαϊκές τηλεοράσεις έχουν RGB SCART, όπου εκεί η είσοδος δεν περνά ποτέ από PAL Encoding. Το τελικό αποτέλεσμα είναι ότι έχεις ένα κανονικότατο arcade monitor πάρα πολύ φθηνότερα.
 
dukepapas είπε:
δεν σας ξεχασα μεχρι στιγμης ειμαστε εσυ και ο Daytime Dreamer απλα να μας πει που μενει εγω αθηνα.
περιτο να σας πω οτι χασαμε την εκθεση με ηλεκτρονικα παιχνιδια που εγινε πριν μια ευδομαδα.

επισης καπου πειρε το ματι μου ενα σαιτ με ελληνα τεχνικο που εχει εμπειρια 25 χρονια στα ηλεκτρονικα και ισως μπορει να σας βοηθησει με οθωνες και οτι αλλο θελετε¨

http://www.union-games.gr/html_patrikakos/patrik.html

αντε σας εφτιαξα παλι.
Καλα ποτε εγινε αυτο?! DAMN!

Αθηνα ειμαι και γω
 
Daytime Dreamer είπε:
Καλα ποτε εγινε αυτο?! DAMN!
Αθηνα ειμαι και γω
5 με 7 Μαρτιου, Μεταμορφωση! ;)

http://game-machines.gr/?p=1255

Ειχε και ενα μικρο πανο στο υψος της Εθνικης οδου Αθηνων Λαμιας. Εγω να δεις ποσο τσαντιστηκα, που ενω το ειχα δει, για αλλη μια χρονια την εχασα-ξεχασα.!
 
ποσοι απο εσας,που ενδιαφεροσασταν για καμπινες κτλ εχετε πλεον? πειτε κανα νεο..
 
Πίσω
Μπλουζα